reklama

Přední světlo do města

Ahoj, nemáte někdo tip na nějaký spolehlivý přední světlo / blikačku do města? Měl jsem Smart Egg White 2W, jenže je to křáp a na dlažebních kostkách se mu vyklepaly kontakty tak, že se vypíná za jízdy, což je třeba večer v Praze dost u hubu. Takže hledám náhradu - jenže mi přijde, že ty světla jsou všechny podobný a až párkrát projedu skrz Vodičkovu, tak budu zase shánět nový.

Nemáte někdo nějakej tip? Docela mě zaujalo třeba Blackburn Flea, nabíjí se to přes USB, takže by to nemuselo na ty nárazy tak trpět.

A jinak nemusí to nijak extra svítit. Hlavně chci, aby mě viděli ostatní, ale zase nepotřebuju nic na ježdění ve tmě mimo město (na to si kdyžtak můžu vzít čelovku, která mi ale ve městě přijde dost bezohledná).

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 05.02.2015
Autor: emem
  • Re: Přední světlo do města

         

    Podle mě nejlíp bude když si světlo osobně prohlídneš a zhodnotíš, jestli je umístění baterek dostatečně robustní.

    S čelovkou jsem párkrát jel když jsem potřeboval kus za Prahu mimo veřejné osvětlení a zjistil jsem, že jakmile trochu mrholí nebo je trochu mlha, tak není moc vidět, protože koukáš skrz světelný kužel.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2015
    Autor: JendaH
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední světlo do města

           

      Což o to, to si rád prohlídnu, ale třeba ten Smart vypadal ze začátku fakt bytelně, nebyla tam žádná vůle a drželo to fest. Jenže za dva roky je úplně v háji, a to jsem ho ani nepoužíval nijak často.

      U čelovky mi spíš vadí, že nejsou vidět díry v asfaltu, ale jelikož za úplný tmy jezdim fakt minimálně, tak to vždycky nějak zvládnu. Ale ve městě s tim nikoho oslňovat nechci.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.02.2015
      Autor: emem
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přední světlo do města

         

    Já mám tohle:
    http://www.svethor.cz/cyklosvitilny/5668...
    Tahle čelovka má i držák na helmu i na řídítka. Dřív jsem ji používal jako hlavní světlo, ted' ji vozím na helmě jako druhý světlo. Provedení je kvalitní, je vodotěsná. Má elektronickou regulaci, takže akumulátory bez problému. Mimochodem to světlo Smart, co máš ty, mě leží v šuplíku. Jednak do něj nešlo používat aku (slabý svit) a na nerovnostech se mi někdy samo vyplo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2015
    Autor: krosmen
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední světlo do města

           

      Díky za tip. Odpovídá ta udávaná doba svícení skutečnosti? A na nárazy to netrpí? Sice to stojí trochu víc, než bych chtěl za světlo dát, ale jestli je fakt kvalitní a vydrží, tak by se to asi za ty peníze vyplatilo...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.02.2015
      Autor: emem
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední světlo do města

             

        Ta udávaná doba svícení je myslím ještě vyšší, samozřejmě při používání dobrých akumulátorů. Světlo jsem i dřív vozil hlavně na helmě, ale pokud jsem ho měl na řídítkách (např.v mlze jsem ho jednoduše přehodil do držáku na řídítkách), nikdy nebyl žádný problém. Pravdou však je, že ale nejezdím v těžkém terénu. Samotné světlo má kvalitní zpracování, je sice z plastu, ale je robustní. Několikrát mi dokonce spadlo na zem bez následků, jen nějakej ten škrábanec. Kryt pro prostor na baterie se otvírá jako dveře, je na takovém pantu a uzavírá se šroubovacím uzávěrem, který lze zašroubovat i prsty. Vypínač je taky super, nechtěné zapnutí třeba v báglu prakticky nepřipadá v úvahu, vypínač lze ovládat i v silných rukavicích. Světlo používám díky různým držákům na kolo, někdy na noční túry, v zimě na běžky. Jenom nevím, jestli by Tě uspokojil světelný výkon vzhledem k tomu, jak výkonná světla lze dnes pořídit. Jezdit se s tím potmě v pohodě dá, ale na nějaké noční maratony, nebo jízdy v terénu to asi není...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.02.2015
        Autor: krosmen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední světlo do města

               

          Světelnej výkon nepotřebuju. Kdybych potřeboval hodně svítit, tak už mám dávno Fenixe, ale fakt mi jde hlavně o to, abych byl vidět. 1 W je v pohodě, s tim by se mělo dát opatrně dojet i za tmy domů po silnici.

          Každopádně stejně dám asi přednost světlu s USB nebíjením. Docela se mi zamlouvá podle recenzí tohle - http://www.finebike.cz/cyklistika/prislusenstvi... - nemáte ho někdo?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.02.2015
          Autor: emem
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přední světlo do města

                 

            ...mnóóó, na ten výkon dost peněz- tohle je za třetinu a výkon nesrovnatelný (i když ho nepotřebuješ, ale ta suma...)
            http://www.ledbaterky.cz/e-shop/eshop/9-1-LED...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.02.2015
            Autor: bi-jan-cyk
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Přední světlo do města

                   

              Díky, ale už jsem si to světlo, na který jsem posílal odkaz, stačil koupit. A cena je v pohodě - přece neplatim jen za výkon, ale taky za kvalitu provedení, optiku i za to USB nabíjení.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 06.02.2015
              Autor: emem
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Přední světlo do města

                     

                ...už jsem si všim- cena je vyšší za vestavěnou baterii. (to mnou uváděné je na tužkovky a odolné bude stejně při stejném zacházení ;-) )

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 07.02.2015
                Autor: bi-jan-cyk
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přední světlo do města

         

    A fakt musíš Vodičkovou?
    Tady
    http://www.lispol-bike.com/svetla
    by sis mohl vybrat, světla jsou vybavene denním svícením (nemeská kvalita, toprý cena pane!)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2015
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední světlo do města

           

      Když se potřebuju dostat s kolem z Masaryčky, kde mě vyhodí vlak, přes centrum někam dál, typicky pod Nuselák nebo na Smíchov, tak Jindřišská a Vodičkova jsou asi jediná použitelná cesta. Zpátky to jde ještě přes Spálenou a Příkopy, ale tam jsou zase davy lidí...

      Každopádně díky za odkaz, projdu si to.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.02.2015
      Autor: emem
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přední světlo do města

         

    Na městském šrotokole používám INFINI Amuse. Malé, odolné a bliká jako blázen.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2015
    Autor: snilard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přední světlo do města

         

    Zkontroluj si hlavně, jakým způsobem to přepíná módy svícení. Přepínání krátkým rozpojením napájení, to znamená tím hlavním vypínačem, způsobuje často samovolné přepínání na nerovnostech povrchu vozovky.
    Dále zkontroluj ke které části pouzdra jsou baterie či akumulátory připevněné. Pokud jsou připevněné k odjímatelné části a ne k části pevně spojené s držákem, tak opět hrozí, že se světlo na nerovnostech samo otevře. Baterie jsou relativně těžké a zámečky pouzdra to nemusí udržet. Například pouzdro zadního světla SMART LR317 je typickým špatným otevíracím pouzdrem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.02.2015
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední světlo do města

           

      Toho zadního Smarta mám a přijde mi v pohodě. Když jednou za čas měnim baterky, tak mám docela problém se do toho dostat a rozhodně mi nepřijde, že by se to mohlo samo otevřít nebo nějak vyklepat - a to je na sedlovce furt, ani ho nesundavám. Zrovna s touhle blikačou jsem spokojenej.

      Každopádně po přečtení recenzí na Amazonu jsem si ráno koupil toho Moon Meteora - http://www.moon-sport.com/product-detail.php?id=73 - už na první pohled je to úplně někde jinde než ten Smart a cena je srovnatelná. Má to interní baterku s USB nabíjením (pro mě výhoda), je to lehký a maličký, takže by se to to doufám nemělo při jízdě po nerovnostech rozbít. Udávaná doba svícení zdá se taky odpovídá, teďka mi to tady svítí už skoro dvě hodiny v práci do zdi a baterka zatim drží. Kdyžtak můžu poreferovat, až to večer dám na kolo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.02.2015
      Autor: emem
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední světlo do města

             

        Tak po krátký projížďce ve tmě světýlko vypadá super a ve srovnáním s tim Smartem, kterej byl dokonce dražší, to je úplně jinej level. Lidově řečeno to svítí jak kráva, kužel je poměrně širokej a na režim 50 lm mi nedělalo žádnej problém jet po rozbitý polňačce ani po silnici v úplný tmě, o 100 lm ani nemluvě. Jediný, co mi trochu vadí, je tlačítko - za jízdy je dost problém přepnout režim světla a pro přechod z kontinuálního svícení na blikání je potřeba světlo úplně vypnout. Pak si taky nejsem jistej upnutím - na řidítka se to přidělává pomocí gumovýho pásku, tak snad to vydrží (ale zase je fajn, že ta guma docela tlumí nárazy).

        Každopádně jako světlo do města a klidně i nějaký dojetí domů za tmy je to víc než dostačující. Pro vážnější ježdění ve tmě bych se nebál ani 200 lm varianty - hlavně proto, že má dvakrát silnější baterku.

        Tady je případně recenze 200 lm varianty - http://road.cc/content/review/71583-moon-meteor...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.02.2015
        Autor: emem
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední světlo do města

               

          Tenhle krám mi vydržel 250 km, pak to zdechlo.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.02.2015
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přední světlo do města

                 

            Mě poser, já to mám už tři roky a bez problémů. Asi to bude tím, že to vůbec nepoužívám :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.02.2015
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přední světlo do města

                 

            Tak pro tyhle případy mám schovanou účtenku.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.02.2015
            Autor: emem
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Přední světlo do města

                   

              Já neumím nic reklamovat.
              Vždycky mě na..ou víc, než bych mohl ušetřit. Co nevyřídí Soňa, nevyreklamuju. A Soňa nesmí vędęt, kolik ty hračky na kolo vlastně stojí.
              Kruh je uzavřen :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 07.02.2015
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Přední světlo do města

                     

                Vyzraď postup, jak tvoja ´korektorka´ reklamuje tebou nakoupené drahé serepetičky a přitom nezjistí, kolik stály.
                Že by byla parciálně negramotná a neuměla číst pouze čísla, to tě nevěřím ...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 07.02.2015
                Autor: AV
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Přední světlo do města

                       

                  "A Soňa nesmí vędęt, kolik ty hračky na kolo vlastně stojí." = takže jí Jindra nenechává ty věci ani reklamovat = kruh je uzavřen :-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 07.02.2015
                  Autor: macikm
                  Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Přední světlo do města

                     

                Já už jsem reklamoval takovejch věcí, který kolikrát ani nebyly reklamovatelný, a nikdy mě nena**li :-) Většinou se stačí tvářit, že tě děsně mrzí, že se ti ta věc rozbila (což může být často pravda) a prodavači jsou pak většinou vstřícní. Nejhorší je to asi s botama a hadrama, ale přijde mi, že levnou elektroniku nikdo neřeší.

                I toho Smarta se mi podařilo reklamovat. Bohužel ho neměli zrovna skladem (jinak bych prej dostal novej kus), tak ho opravili, jenže se to za chvíli zase rozbilo a teď už je po záruce...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 07.02.2015
                Autor: emem
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední světlo do města

               

          Zkusil´s ho ve Vodičkový?
          (víckrát)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.02.2015
          Autor: AV
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přední světlo do města

                 

            Ne, ale ta naše polňačka podél Labe je na tom podobně. Ale tak po pár kilometrech se stejně nedá poznat, kolik toho vydrží. Každopádně vypadá to kvalitně, to už bych se spíš bál, že dřív odejde baterka, než že se to prostě mechanicky rozsype.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.02.2015
            Autor: emem
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přední světlo do města

         

    http://www.ledbaterky.cz/e-shop/eshop/9-1-LED...
    budou příští týden na skladě

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.02.2015
    Autor: bi-jan-cyk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

578 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024