reklama

Author, Merida nebo Kellys

Ahojte, budu si kupovat nový MTB a chci radu do kterých kol mám jít. Mám na výběr Author, Meridu nebo Kellys. Který kola jsou lepší?
Díky za odpoveď.:)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.01.2015
Autor: Brejlovec
  • Re: Author, Merida nebo Kellys

A co takhle dát sem jednotlivé nabízené modely. Těžko můžem vědět, které kolo myslíš. U všech těch značek jsou kola dobrá, velmi dobrá, ale i hodně mizerná.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Prominte. Rozhoduju se mezi dvouma a Kellys sem se nedíval(moc ho nechci),mám to jen na normální ježdění.
      Author
      http://eshop.selasport.cz/p/555/author-solution...
      Merida
      http://eshop.selasport.cz/p/693/merida-big-nine...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Prašť jak bouchni. Žádná hitparáda. Když nebudeš divočit, tak nějaký čas budou určitě dobře jezdit. Později můžou nastat problémy s doštelovatelností a potřeba občas něco vyměnit.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: ronda

Chci aby vydrželo co nejdýl,a jezdím jen po okresu a taky to budu mít v obchodě kde mi poradí,příjemní zaměstnanci.Takže žádný problém s nějakou poruchou.
          Díky za odpoveď:)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Co nejdýl... To záleží jednak na způsobu užití (zatížení, kilometry, terén, způsob jízdy, údržba) a taky na použitých dílech. Altus není Deore. Prostě jiné materiály, zpracování. Taky cena, odolnost a životnost. Furt lepší než nějaká šunka z obchoďáku, ale nečekej zázraky, abys nebyl zklamanej.
            Především dej bacha na řetěz a kazetu. Až najedeš tak tisícovku, začni hlídat, jestli se nevytahal. Vzal by sebou i tu nic moc kazetu a převodníky. Ty asi budou plechový, nejtovaný.
            A až budeš hledat, proč začíná švindlovat řazení, zaměř se nejdřív na bowdeny. Na nich taky dost šetří při sestavování levnějších kol.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Autor: ronda
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Kolo používám tak jak mám a mám k němu vztah se o něj starat.Uvidím podle toho jak ho vyzkouším pak se rozhodnu ale chci na tom něco najet. Jelikož mi vadí i když něco vrže tak si na to budu dávat bacha. Dík:)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Vrzat a různě skřípat bude, s tím se smiř, materiálově a provedením to je dost nízká třída, tak neočekávej bezchybný a naprosto tichý chod i po nějaké době.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Author má řazení 3 x 8, Merida 3 x 9, to je asi tak největší rozdíl, který mezi nimi ve výbavě vidím. Pokud nebudeš jezdit v těžším terénu nebo větší stoupání, tak na pevných a jen zvlněných cestách je to jedno.
        Podstatný rozdíl je ve vzhledu a podle obrázku i v geometrii rámu. Sednout na kolo a vyzkoušet.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

S tím počítám ale spíš bych tu Meridu. A dál jak zvlněný polnačky a lesní cesty nejezdím.Mám konečně jasno,protože dost lidí má jiný názor. Díky za rady:)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Z těchto dvou nabídek bych já vybral meridu (3 x 9, "klasické" převodníky 44/32/22, vidlici neznám, ale znám tu RST na authorovi - a ta není dobrá) :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2015
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Pokračování dialogu

15.10.2018
Hledám cyklistku, co mi 11.10. u Větrušic poradila s cestou k Vltavě.

Hledám: Nějaká partnerka na sportování z Prahy do 59 ?????

Hledám: Nějaká partnerka na sportování z Prahy do 59 ?????
14.10.2018
Léto skončilo, ale nikoliv kolování nebo pěšárna než budou lyže. Pokud vlastníš kolo, lyže, batoh, pohory…

Hledám: Vážne vztah

Hledám: Vážne vztah
11.10.2018
Ahoj. Hledám muže pro vážný vztah. Chci se seznamit s muzem od 25 let. Mám ráda přírodu, květiny. Budu se tešit :)…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

143 cyklistů (7 přihlášených)

Cyklotoulky Orlickem 2018

Když jsem přemýšlel, kam vezmu svoji přítelkyni Petru na její první cyklovýlet na těžko, oko na mapě mi padlo…
ondrapisklak | 12.10.2018

Přejezd Šumavy na kole z Železné Rudy k Lipnu

V zimě jsem přejížděl Šumavu na běžkách, a tak se mi zalíbila, že jsem tam zamířil i v létě, s manželkou a…
VLB | 11.09.2018

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 1 – Hraničář, Kameňák

Jsem cyklista spíše závodního ražení a tomu podřizuji prakticky veškerý čas na kole. Vyjížďky pojímám formou…
JohnyB | 31.08.2018