reklama

a zase :) tepová frekvence a hubnutí

Dobrý den.
Nedávno jsem si zakoupil model měřiče tepu Chungshi-pro. Vím, že to není žádná špička, ale laciný také nebyl.
:(
Chtěl bych se proto zeptat o čem vypoovídá naměřená hodnota energetického výdaje. Po hodině běhu, či jízdy na rotopedu s ohledem na MTF mi to ukázalo hodnotu cca 1000 cal. Tzn. 1 kcal.
Přitom v každé publikaci se dočtete o onergetickém výdaji minimálně ve 100-kách kcal.
třeba běh se udává cca 700-800 kcal
u jízdy na kole je to obdobná hodnota

Co teda vyčtu z oné hodnoty 1kcal / hod (běh nebo kolo).

PS. na rotopedu mám v rukojeti taky snimač tepové frekvence, a také mi to ukazuje energetický výdaj i když v tomto případě ne podle TF, ale podle výkonu (zátěž+rychlost šlápání). Zajímavé je, že oba ukazují zhruba stejnou spotřebu cal. tzn. cca 1kcal. Rotoped počítá ještě nižší hodnotu cca 800cal.
Děkuji

[ Zpět ]
Datum: 03.03.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (kamaf ([email protected]))
  • Re: a zase :) tepová frekvence a hubnutí

         

    A máš nastaveny v měřiči svoje hodnoty, já mám POLAR a nejdříve je třeba tam zadat svoje hodnoty - jako např. věk, výška, váha, pohlaví...Při měření vydané energie by měřič měl vycházet z hodnot tepové frekvence, která je právě různá u různého věku, na spotřebu nenergie má vliv např. i váha ajiné.
    Tebou uváděná hodnota je velmi nízká, já např. za hodinu spinningu spálím 350-400 kcal, při jízdě na kole za hodinu cca 300 kcal. Moje kamarádka, která má o 10 kg víc, při stejné jízdě spálí o 100 kcal víc.
    Za hodinu je 1 kcal málo.
    Rotoped je většinou nastaven- aspoň si to myslí- na nějaké průměrné hopdnoty (váhu apod) a je to jen orientační, tam bych hodnotám moc nevěřila, přesné asi nebudpu, spíš te ber jako možnost porovnat, jeslti např. v podnělí jsi spálil tolik co v pátek:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.03.2006
    Autor: Daniela
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: a zase :) tepová frekvence a hubnutí

           

      Hned po ránu tolik chyb! Co bude večer,,,:-)):
      OPRAVUJI:
      ...hodnoty?..
      ...na spotřebu energie....
      ...aspoň si to myslím....
      ...průměrné hodntoy...
      ..přesné asi nebudou...
      ..to ber..
      ..jestli jsi např. v pondělí spálil tolik co v pátek...

      [ Zpět ]
      Datum: 04.03.2006
      Autor: Daniela
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: a zase :) tepová frekvence a hubnutí

           

      tady u tohoto typu tepáku se mastavuje jen pohlaví a hmotnost. to mám nastavené. pohlaví si pamatuji a hmotnost jsem si čerstvě změřil :)
      jediné co mě napadlo , že to měří kcal a ne cal, ale pak nechápu proč je na displei znázorněno jen jedno malé c. pro mě c= calorie ne?

      [ Zpět ]
      Datum: 04.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kamaf)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: a zase :) tepová frekvence a hubnutí

           

      Mám obyč pulsmetr z LIDLu a naměřené hodnoty přibližně odpovídají tomu, co tady píšeš. Za 1,5 hod na kole venku cca 730 kcal. Ale hodnoty se liší podle toho jak jedu. Samo že tam mám tayxk zadané pohlaví, věk, váhu...
      pavel

      [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pajapaja)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: a zase :) tepová frekvence a hubnutí

         

    Počítadlo kalorií na rotopedu ukazuje pěkné zmatiny. Nedávno jsem to ověřoval. Při cvičném nájezdu jednoho kilometru se zátěží 1 i se zátěží 8 to ukázalo stejnou hodnotu kcal. Doporučuji tuto hodnotu vůbec nesledovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.03.2006
    Autor: Peldy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: a zase :) tepová frekvence a hubnutí

           

      No, ale to je mozne. Urcite jsi neslapal stejnou frekvenci, urcite jsi ten 1km v obou pripadech nezajel za stejny cas...to je jen fyzika, cisla a zakon o zachovani energie.
      Muzes jet 1km frekvencne, rychleji a spalis stejne energie, jako kdyz pojedes mensi frekvenci a pomaleji.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: a zase :) tepová frekvence a hubnutí

             

        Samozřejmě pokud jedu na stejnou zátěž stejnou vzdálenost rychle nebo pomalu tak je vydaná energie stejná. Ovšem pokud je stejný výsledek při různé nastavené zátěži, svědčí to o tom že rotoped při výpočtu energie prostě se zátěží vůbec nepočítá. Přítomnost této hodnoty na displeji je pouhý obchodní trik. Jedná s o běžný magnetický rotoped BC 5700 v ceně asi 7000,- . Je ovšem možné, že existují typy, které mají výpočet vydané energie opravdu zmáklý. To si ovšem musí majitel radši ověřit pokusem se změnou zátěže.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.03.2006
        Autor: Peldy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: a zase :) tepová frekvence a hubnutí

           

      ono záleží také jaký máš rotoped. můj první měřil taky stejně vždy bez rozdílu výkonu. počítal jen otáčení šlapek a bylo jedno s jakou zátěží. ten co mám teď už dává rozdílné hodnoty podle toho jestli jedu na 1 nebo 10. rovnou ukazuje okamžitý výkon s jakým do pedálů šlapu a čím větší výkon tim rychleji pálím kalorie.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kamaf)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: a zase :) tepová frekvence a hubnutí

         

    hmm... proč se pořád potkáváme s kaloriemi, když na školách se učíme počítat džauly (J)
    :)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.03.2006
    Autor: Rasťa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: a zase :) tepová frekvence a hubnutí

         

    Nevím jak je to počítané u Tvého tepáku, ale mám jen takovou mlhavou ředstavu jak by to možná mohlo být...

    Pokud sis správně nastavil svou hodnotu věku, hmotnosti, pohlaví + ev.další, tak je potřeba ještě přímo u nějakého tréninkovho programu nastavit prahové hodnoty TF. Jinak řečeno, pásmo TF, kde by ses měl během toho tréninku pohybovat.

    A právě ta vypočítaná hodnota energie je podle mne energie, kterou jsi vydal v době kdy jsi TF měl právě jen v tom Tebou určeném pásmu. Pokud jsi měl TF nižší nebo naopak vyšší, tak se to už nezapočítává...

    Kdyžtak mne někdo opravte...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.03.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: a zase :) tepová frekvence a hubnutí

           

      samozřejmě. nastavíš si pásmo TF a pak můžeš zpětně odečítat hodnoty maxima a minima v jednotlivých kolech (mezičasy) a i celkem. no a k tomu to ukazuje i spotřebu kalorii (x 4,2 =J). Hodnoty nastavené mám a přesto když makám tak to naměří co jsem říkal. Jedině snad že by to neměřilo v cal , ale v kcal (jenže číst umím a na obou měřičích se píše pouze jedno c)? a nebo to už spekuluji to udává spotřebu na 1 kg živé váhy, ale to nikde není uvedené proto jsem se vytasil tady na fóru s tím dotazem.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kamaf)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: a zase :) tepová frekvence a hubnutí

             

        Taky mám ještě jednu kamarádku, která má tepák jiné značky než Polar(nevím teď zpaměti jaké)a ve spinningu má vždy zase hodnoty nepřiměřeně vysoké. Když já mám 370 kcal, ona má 900 ( a právě jednotky má stejné jako ty, taky říká, že je tam uvedeno c) a přitom v hodině jede stylem "jako tetina na nákup", váží skoro 2x tolik jako já, tak by měla mít teoreticky skoro dvojnásobný energetický výdej. Ty její jednotky jsou nám všem s Polarem ale záhadou, stejně jako její kalorie. Tak potom se v tom vyznej...:-))
        Možná se obrať o vysvětlení na prodejce, jak je to ...

        [ Zpět ]
        Datum: 04.03.2006
        Autor: Daniela
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: a zase :) tepová frekvence a hubnutí

         

    S "caloriema" je to jednoduchý. Oni totiž v některých zemích říkají calorie tomu, čemu se tady (správně, v souladu s fyzikální definicí) říká kilokalorie (kcal). Takže těch 1000 cal, co ti to ukazuje je 4,18 MJ. Moc tomu teda nevěř, 4 MJ za hodinu je hodně, to bys duši musel vypouštět. I ty tabulky udavají nejrůznější hodnoty, samozřejmě bez uvedení důvěryhodného zdroje. Ale zákazníkům se to tak asi líbí, proto myslím ten údaj bývá nadsazený.. Dokonce jistě leckdo "hubne" jen tím, že si nasadí hrudní pás a začne měřit. :')))

    [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: a zase :) tepová frekvence a hubnutí

           

      Stejně je divný, že si lidi vybírají pro hubnutí ty nejtěžší a nejnepohodlnější způsoby. Není lepší opásat se "škubači svalů", nebo provozovat pětiminutový pohyb na unikátním přístroji z Teleshopingu ani ne za 10000, ani za 5000, ale za fantastickou cenu ...? Co se tím ušetří času, kterej lze mnohem smysluplněji využít. :-))))

      [ Zpět ]
      Datum: 05.03.2006
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: a zase :) tepová frekvence a hubnutí

             

        Možná by ten škubač měl být vybaven ještě měřičem spálených kalorií. Vlastně všechno by mohlo. Třeba dálkový ovladače. Za každý zmáčknutí čudlíku by byla jedna zhubnutá kalorie... To by byl hroznej svět, všude samý vyzáblý kostrouni. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 05.03.2006
        Autor: žofka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: a zase :) tepová frekvence a hubnutí

               

          Vy chlapi byste byli kostrouni, my ženský totiž nemáme šanci se k ovladači probojovat :o)))
          A když už se propbojujeme, tak NÁM stačí jeden program a nemusíme sledovat, co se děje současně na všech stanicích. Já jsem tááááááááák šťasná, že nemáme satelit - díky tomu mám totiž šanci alespoň 2x za minutu sledovat dění na jedné stanici :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 05.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: a zase :) tepová frekvence a hubnutí

               

          Tak to s tebou při vší úctě nemůžu souhlasit. Tyhle náčinky nedělají z uživatelů kostrouny, ale vypracovávají fantastickou muskulaturu, namnoze podobnou vrcholnému kulturistickému stadiu "staženej králík". Stačí sledovat reklamy. Ale to by se tobě podobní nesměli zabývat pokleslou fyzickou námahou. :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 06.03.2006
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: a zase :) tepová frekvence a hubnutí

             

        No jo, byla jsem taky taková trouba, že jsem si jeden "škubač svalový" koupila, je to už tak 12 let , tuším od dr.Středy. Bylo to úplně ku ..(no k ničemu), jen vyhozené peníze.Naštěstí první a poslední přistroj tohoto typu, než jsem zjistila, že jsou to bludy:-)
        Jenže stále nělkteř ívěří, že CO KDYBY TENTOKRÁT PŘECE JENOM TO BYL PŘEVRATNÝ VYNÁLEZ a oni mohli u sledování televize pohodlně hubnout:-))

        [ Zpět ]
        Datum: 06.03.2006
        Autor: Daniela
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: a zase :) tepová frekvence a hubnutí

               

          MUDr. Středa byl chudobnej komerční šarlatán, dnes je vývoj pod vědeckou kontrolou. :-)))))

          [ Zpět ]
          Datum: 06.03.2006
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: a zase :) tepová frekvence a hubnutí

         

    Ještě jsem si vzpomněl, že Chung-Shi u některých modelů tomu vůbec kalorie neříká. Jsou to jen jakési "body", které vyjadřují množství vykonané práce (workload) a mají význam jen pro daného cvičícího. Při vyšší tepové frekvenci "body" naskakují rychleji, ale nejdůležitější je nakonec stejně čas, který člověk cvičením stráví. Takže ty celkové "body" jsou výstižnější, než když by člověk vycházel jen z pocitu, jak se nadřel. Takhle bych k tomu přistupoval.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: a zase :) tepová frekvence a hubnutí

           

      tak já si to koupil hlavně kvůli TF a hlídání pásma 55-70% MTF. ty calorie mě jenom zaujali a zdálo se mi málo spálit jen 1000 cal (4190 J) a kdyby to bylo jen špatně značeno tak by 1000kcal přece jenom bylo reálnějších. vždyť se udává na hodinu běhu výdej cca 3014kJ což je cca 719kcal. Mě jenom mate to malinké "c" na displeji.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kamaf)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: a zase :) tepová frekvence a hubnutí

             

        PS. nevím jak jste se dostali na nějaké kostřitřasy :))
        zajímavá přesmyčka
        čus

        [ Zpět ]
        Datum: 07.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (kamaf)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

226 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024