reklama

Impregnace

Ahoj, jakou používáte impregnaci na oblečení, aby stále zůstalo vodě odolné? Mám totiž problém, že po určité době se každé dřívě vodě odolné oblečení stává promokavým. Stejně tak s botami, i když na ty mi většina impregnací zakoupených v obuvi postačuje. Díky za tipy.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 04.01.2015
Autor: Lucka82
  • Re: Impregnace

         

    oblékám se vrstevnicovitě, tudíž voděodolná je jen pláštěnka a ta se neudržuje neb je prostě buď vodotěsná nebo na vyhození.
    na boty jsem koupil nějakou nanotechnologii či co a to vypadá, že vodu odpuzuje.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.01.2015
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Impregnace

           

      Ano, vydrží to tak hodinu, dvě, pak to proteče.
      Na drobné přeháňky to funguje skvěle, na putování v lijáku nezabere.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.01.2015
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Impregnace

             

        a proto na lijáky mám tu pláštěnku. Ale při celodenním dešti je stejnak všecko mokré od potu i pod pláštěnkou akorát není taková zima.
        na boty mám taky pláštěnku aji na přilbu mám pláštěnku aji s kepi. prostě jak leje tak buď pláštěnka nebo hospodinec.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.01.2015
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Impregnace

               

          Já používám kabátek (ten žlutý) od tohoto kompletu
          http://www.oopp.cz/oblek-hydra-kalhoty-do-pasu...

          V roce 2002 jsem si ho pořídila na cestu do Norska a tam to pro mě byla záchrana. Pořídila jsem ho i dcerunce a ačkoli doma ohrnovala nos, tak v Norsku z něj v podstatě nevylezla :o)))
          Nazvalyjsme ho "termoizolační-vodoodpudivý oblek" a opravdu tak fungoval :o)))
          Tenhle kabátek ti nepromokne. Navíc pokud si hlídáš klopu, tak ti nenaprší ani do kapsy (kapesníky jsem měla celý den v suchu).
          Nijak jsme se v něm ani nepotily.
          Je dostatečně velký, v podpaží a pod klopu na zádech má větrací otvory a z vnitřní strany je taková textilie.

          Beru ho jen pokud hrozí na cestě dlouhodobé deště, jinak ho nepoužívám. Do vytrvalého celodenního deště je ale k nezaplacení a můžu ti garantovat, že zůstaneš v suchu.
          Kapucu jsem sice nepoužívala - že mi zmokne hlava, to mi nějak nevadilo.
          A neměla jsem ani nikdy problém s tím, že by mi výrazně pršelo za krk.

          Navíc cena tohohle obleku nestojí ani za řeč.

          Teď jsem v pracovních oděvech objevila nový model - je to lehčí. Prý dovoz z Anglie. Tak po těch 12 letech zupgraduju šatník :o)))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.01.2015
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Impregnace

                 

            Jak vidno pod pojmem funkční oblečení si lze představit lecos. A taky lecos funguje, když člověk ví, co od toho očekává. Mám doma taky jeden takový plášť - kanálník, celogumový, nepromokavý. A na spodním lemu to má vepředu a vzadu všité dva velké magnety, ty se spojí mezi nohama, aby to nelítalo. Ale je to neskladné a těžké jak prase:-))
            Pokud se jedná o voděodolnou membránu, tak ta pokud je poničená špatným zacházením, tak už to těžko rozchodí. Impregnací lze pak už jen dočasně obnovit voděodpudivost.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 05.01.2015
            Autor: Lanna
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Impregnace

                 

            jj tohle je to co ssebou vozím. Na lehu zatím nejlepší a nejúčinnější ochrana proti dešti. Moje paní k tomu došila ještě ochranný návlek na přilbu s krytím krku (to je to čemu říkám kepi) a plaštěnky na botky, protože i nohám je líp v suchu :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 05.01.2015
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Impregnace

                   

              A nemáte problém s pláštěnkou, že se v ní hrozně potíte? Také totiž doma vlastníme jeden "komplet" který kdysi tatínek přivezl z kyrgýzie, je to taková bunda a šusťáky. Sice 100% nepromokavé, ale jakmile v tom člověk chvíli jde, nedej bože jede na kole nebo se jakkoli trochu víc hýbe, je zpocený jako ... Tak právě zkouším najít nějakou přijatelnější alternativu, protože tohle mi zajistí max. koupel ve vlastním potu. :-D

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.01.2015
              Autor: Lucka82
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Impregnace

                     

                Píšu to výše - jednak tento model nosím výhradně ve vytrvalém dešti, a to zpravidla mírně klesne i teplota.
                Kabátek není na tělo úplně těsný, takže uvnitř "proudí" vzduch. Pro mě jsou pak dostačující větrací otvory na zádech a v podpaží.
                Uvnitř pak není čistá guma, ale kabátek je potažený řídkou tkaninou.

                Zřejmě máš opravdu model "guma".

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 12.01.2015
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Impregnace

                       

                  Model "guma" zní celkem přesně. Na tělo sice není ani náhodou, ale vzduch v něm také neproudí. Koukala jsem, že nějaké pseudo větrání také má, ale je fakt k ničemu... :-D

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 13.01.2015
                  Autor: Lucka82
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Impregnace

                     

                Máme problém s tím, že se hrozně potíme. Bez ohledu na pláštěnku či další oblečení. Ještě že je zima a sníh!

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 12.01.2015
                Autor: Hrabosh
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Impregnace

                     

                na chození mám pončo. Na kolo na klasiku to taky jde.
                Na lehu mi pončo až tak moc nevyhovovalo a tak jsem nakonec skončil u toho nepropro oblečku. I za cenu toho, že se v tom spotím a po dojezdu se co nejrychleji převlíkám do suchého bych neprochladl.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 12.01.2015
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Impregnace

         

    Membrány a zátěry, zvláště ty tenké, lehké a prodyšné používané na oblečení skutečně degradují a začínají propouštět, to je prostě smutný fakt.
    Trochu a dočasně pomůže impregnace na bázi fluorcarbonových polymerů, ale nemám pocit, že značkovost a cena by hrála nějakou velkou roli. Zrovna dnes jsem koupil v obuvi velkou pikslu univerzální impregnace (kůže-hadr-membrána).
    Používám to na dětské zimní boty, kombinézy, větrovky, i na svou starou goráčovou bundu. Ale mám pocit, že to dělám jen pro pocit :-/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.01.2015
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Impregnace

           

      Hm, je mi to jasné. Akorát přesně tento fakt mě pěkně štve. Když už bych si koupila bundu, dejme tomu za 10 tis., chtěla bych, aby mi vydržela nepromokavá opravdu dlouho. Ale asi je to jen mé zbožné přání... :-/

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2015
      Autor: Lucka82
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Impregnace

           

      Co takhle koupit nějaké hadry z Ventile?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.01.2015
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Impregnace

             

        Ventile? Asi budu vypadat jako ..., ale po zadání do googlu mi vyjeli stránky jakési distributorské firmy z prahy, strojírenského průmyslu. :-D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.01.2015
        Autor: Lucka82
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Impregnace

               

          Aha, tak ne. Moc se omlouvám, asi je to tou pokročilou hodinou. Mám to. Díky za tip! ;-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.01.2015
          Autor: Lucka82
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

324 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024