reklama

Perete Ventisit?

Objevily se mi doma stížnosti, že moje lehokolo smrdí. Konkrétně sedadlo. Tak jsem začal hledat, jestli je to normální a jestli se dá ventisit prát.

Výrobce si myslí, že to není třeba:

> Washing is also possible but is never
> really necessary.
> (Hand or machine up to 40 ˚C)
>
> The Ventisit normally doesn't need
> maintenance.

http://www.ventisit.com/en/product-information...

Ale zase tady debatují o tom, že fakt Ventisit zasmrádne:

http://www.bentrideronline.com/messageboard...

Já bych to teda hodil na 40 do pračky. Co vy, perete Ventisit nějak?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 23.12.2014
Autor: Akito
  • Re: Perete Ventisit?

         

    Myslim, ze jednou nebo dvakrat jsem ventisit sundal, dal do vany a ze vsech stran prostrikal sprchou. Neresil jsem ale rozhodne zapach, spis prislo mi, ze je uvnitr na te strukture uz strasne moc prachu, coz pak voda svou barvou potvrdila.
    Neni mi jasne, co by na tom mohlo zapachat, ale je to samozrejme subjektivni, mozna to v okoli citi vsichni krome me, jen se to boji rict... :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.12.2014
    Autor: Jrr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Perete Ventisit?

           

      A tak to já bych zase věděl, co by tam mohlo zapáchat :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.12.2014
      Autor: Akito
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Perete Ventisit?

         

    Ventisit jsem nikdy nepral, zatím mi stačilo ho nechat občas zmoknout.
    Do pračky bych ho nedával, mohlo by stačit vymachat ve vaně.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.12.2014
    Autor: Suchoj
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Perete Ventisit?

         

    Zkus tohle: https://www.youtube.com/watch?v=Dkn-dlcSCEo

    Nebo tohle, ale opatrně: https://www.youtube.com/watch?v=jOK-U0dTCB0

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.12.2014
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Perete Ventisit?

         

    Jen občas vyklepávám od březových semínek, jehličí, sněhu a tak. Jinak nic, a nikdy mi nepřišlo, že by jakkoliv smrděl. Ale kolo parkuje venku, takže se občas pere bezpracně deštěm. Třeba to stačí. :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.12.2014
    Autor: Marble
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Perete Ventisit?

           

      Mám to stejně, občas to zmokne a nesmrdí :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.12.2014
      Autor: highlander
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Perete Ventisit?

             

        Může bejt, že to má jako v tom vtipu o smrdící kávě. Když ji host reklamuje potřetí, vrchní se namíchne a poradí mu, aby si ji přendal do druhý ruky.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.12.2014
        Autor: abernathy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Perete Ventisit?

         

    Nebude jednodušší vyměnit manželku?!?
    :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.12.2014
    Autor: radka
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Perete Ventisit?

         

    Ventisit jsem nikdy nepral a není nijak cítit. Na rozdíl od Bulprenu, který brzy začal smrdět jak sokolská žíněnka.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.12.2014
    Autor: Aviatik
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Perete Ventisit?

           

      Taky je rozdil v tom, ze zatimco Ventisit uschne behem chvilky, za napad proplachnout vodou bulpren jsem si kdysi nadaval jeste treti den, protoze vubec nechtel uschnout... :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.12.2014
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Perete Ventisit?

             

        Hodím bulprén přes šňůry na prádlo a prostříkám ho hadicí. Za hodinku ho hodím na sedadlo a odjíždím...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.12.2014
        Autor: romantic
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Perete Ventisit?

               

          Tak to nevim, kde jsem udelal chybu, mozna jsem kropil moc dukladne, jeste po nekolika dnech mi pripadal mirne vlhky... tak ci tak, mne se bulpren celkove neosvedcil, takze kdyz se po par mesicich zacal rozpadat, vratil jsem se k ventisitu.
          Skoda, ze neni material kombinujici vyhody obou - vzdusny a odolny jako ventisit a zaroven aspon trochu mekci...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.12.2014
          Autor: Jrr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Perete Ventisit?

                 

            Bulpren se hlavně musí po vyprání pořádně vyklepat, aby se z něj dostaly kapky vody držící v té jeho struktuře.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.12.2014
            Autor: Aviatik
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Perete Ventisit?

         

    Mně tedy Ventisit, když jedu dlouho v dešti, také začne dost nechutně smrdět.
    Peru ho normálně ve vaně v teplé vodě mýdlem a kartáčem. Strkat ho do pračky mi přijde zbytečné, navíc si nejsem jist, zda by to vydržel.

    Také bych měl k Ventisitu jednu otázku. Už jsme někdo musel Ventisit měnit, protože se proseděl?
    Já časem měnit budu muset. Už jsem se o tom bavil s panem "Ventisitem" a ten říkal, že se to stát může. Mám totiž nějaký výprodejový kousek koupený na Spezi.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.12.2014
    Autor: snilard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Perete Ventisit?

           

      Tak hlásím, že na 40 v pračce přežil bez znatelného poškození.

      Jo, proseděl se mi - občas ho otočím vzhůru nohama, ale přemýšlím o tom, že do dolní části sedadla nalepím pod Ventisit ještě něco pružného (asi takovou tu karimatku Yale nebo jak se to jmenuje).

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.12.2014
      Autor: Akito
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

283 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024