reklama

Brzdy

Ahoj, chtěl bych poradit, jestli s tím má někdo zkušenosti. Uvažuji o zakoupení kotoučových mechanických brzd na MTB. Jsou lepší než klasický čelisti?
Díky za případné rady. Ahoj Mates

[ Zpět ]
Datum: 02.03.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Mates)
  • Re: Brzdy

         

    Já mám kotoučovky sice hydraulický, ale je to rozhodně změna k lepšímu. Už bych zpátky neměnila. Brzdný efekt je nesrovnatelný a odpadá to šílený seřizování brzd.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brzdy

           

      P.S.
      Jo a rozhodně se mi nemůže stát, že se mi v terénu v dešti "rozmydlí" špalky...

      [ Zpět ]
      Datum: 02.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brzdy

         

    Tohle se tu probiralo uz hodnekrat. Suma sumarum klasicke Vecka jsou lepsi nez mechanicke.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2006
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brzdy

           

      Osobní zkušenost s mechanickýma kotoučovkama nemám,ale i tak jsem přesvědčen,že lepší budou dobře seřízené V...s dobrýma špalkama.
      Vážím metrák...a s V brzdama se špalkama "BBB" jsem neměl problém nikdy..ani v největších sjezdech na dvou MTB maratonech.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brzdy

         

    mám zkušenost s obojím. když zvolíš dobrý mechaniky (avid), účinnost se blíží hydraulice. když ale porovnáš jejich cenu a cenu řekněme shimano lx tak už to není takovej rozdíl a přece jen je to něco jinýho. žádný sežizování třmenu qůli sjetý destičce, žádný mazání lanka v bowdenu...:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2006
    Autor: vette
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brzdy

         

    Ja s mechanickyma kotoucovkama zadne zkusenosti nemam, to rikam rovnou, ale uprimne nevidim zadny duvod, proc by jejich brzdy ucinek mel byt vyssi nez u vecek. Sila kterou tlaci desticky na kotouc je urcite temer stejna jak u V, treci koeficient budu podle me take srovnatelny (odhaduju) a jen se cele brzdeni odehrava na mnohem mensi pace (160mm proti celemu polomeru kola) takze mechanicke kotoucovky (pokud jde o brzdny ucinek) podle meho nazoru nemuzou byt nijak prinosne.
    Dejte mi vedet, pokud je moje uvaha nekde spatna.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2006
    Autor: Hooky
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brzdy

           

      koeficient tření bude nejspíš rozdílnej, jinak by to nemělo smysl vyrábět protože jak správně píšeš poměr pák je naprosto jiný. další věc je zvýšení účinnosti jednoduše větším průměrem kolouče. ale hlavně kotoučovky brzděj stejně za sucha, mokra i ve sněhu, v čemž vidim největší přínos.
      a jak sem psal, zkušenost mám s véčkama(nikdy sem nelaboroval se špalkama za 500) mechanickejma kotoučovkama i hydrama:)

      [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2006
      Autor: vette
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brzdy

           

      tim je ale nechci nikomu nutit ani chytrákovat. jen sem se podělil o zkušenost. doufám že to tak bereš:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2006
      Autor: vette
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brzdy

         

    Co do brzdného účinku obecně lepší nejsou. Ale to, že ve špíně necítíš, jak se šmirgluje ráfek, je fakt příjemné.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2006
    Autor: LaMi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brzdy

         

    Ahoj, všem DĚKUJI za Váš názor, jak je vidět tak budu muset ještě trochu našetřit na hydrauliky.
    Ještě jednou DÍK. Martes

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Mates)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brzdy

         

    Ahoj.
    Parkrat jsem to tu uz psal. Vecka jsou lepsi. Mam mechaniky a moc me teda neoslnily. Bud dobry vecka nebo hydrauliky.
    V praci jsme s kolegama delali testik...je to spis takovej pocitovej testik. Kluci vetsinou jezdi s kvalitnima kolama a maj bud vecka nebo hydrauliky...jen ja trouba mam mechaniky (ale brzo budu menit). Zkouseli jsme je a schodli jsme se, ze vecka proste brzdej lip nez mechaniky.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2006
    Autor: Michal
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brzdy

           

      Díky za radu, je to možné, že jsi to tu už psal, ale já o tom nevím, protože tu jsem nový a pomalu se prokousávám staršími tématy. Tak se omlouvám za již probrané téma, ale přesto DÍKY. Mates

      [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2006
      Autor: Mates
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brzdy

             

        Ne, to je uplne v poho...spis jde o to, ze si na ne imrvere stezuju:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 03.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

339 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024