reklama

Výběr tachometru

Dobrý večer,
chci koupit tachometr (do 1000 Kč) pro rekreačního cyklistu. Jezdí občas, žádné obří výlety nebo dovolené, ale rád se na kole odreagovává od práce. Je to technický typ, takže oceňuje všechny vychytávky.
Jaký model byste mi doporučili? Zatím nejvíce přemýšlím nad klasikou - Sigmou. Děkuju za všechny nápady! :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.12.2014
Autor: ivkaa
  • Re: Výběr tachometru

         

    Jaké máš požadavky? Drát nebo bezdrát? Na jedno nebo dvě kola? Kolik funkcí? Chceš i kadenci šlapání, teplotu....?
    Sigma není špatná volba. Vozím ji od roku 1991 a měl už jsem jich několik (asi 8) a kromě modelů 11xx, jsem byl spokojený.
    Můžeš mít úpně jednoduchý za pár korun http://www.kupkolo.cz/computer-sigma-baseline...
    nebo něco lepšího http://www.kupkolo.cz/computer-sigma-bc-12-12...

    Osobně mám tenhle a spokojenost http://www.kupkolo.cz/computer-sigma-bc-16-12...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.12.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr tachometru

           

      Připojím se s doporučením radši drátu. Bezdrát vypadá víc namakaně, ale jak začne malinko trucovat (a u Sigmy začne), je to na prášky. Jinak Sigma má počítadla dobrý, kéž by ale uměly všechny bezdráty i adaptaci na drát.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.12.2014
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr tachometru

         

    Pokud je to rekreační cyklista, určitě by stačila drátová Sigma BC 12.12, kterou mám i já. Přemýšlel jsem o 16.12 s podsvícením, ale nakonec po zkušenosti myslím s 1109, která podsvícení měla, tak už bych do ní nešel..pro mě naprosto zbytečná funkce. Jezdím sice i za tmy, ale občas vždy projedu kolem nějaké lampy-takže vidím a když jsem chvilku mimo osvětlení, tak zas nonstop na tacho vidět nemusím. A to mám na mysl ted přes zimní počasí. V létě se stmívá dost pozdě, tak tam bych podsvícení nevyužil téměř vůbec.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.12.2014
    Autor: dalinv
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr tachometru

           

      bc 12.12

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.12.2014
      Autor: dalinv
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr tachometru

             

        Souhlas,mám ho taky,akorát v černé barvě,)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.12.2014
        Autor: davido
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr tachometru

             

        Jj a na rozdil od Sigmy je tam 2 jednoznačná a neplete se se sedmičkou. A určitě drát. Mám sigmu bez drát a ty další pro rodinu už jsem tuto chybu neopakoval. Ani v bezdratu ani v Sigmě. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.12.2014
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr tachometru

             

        přidávám se k téhle hračce, musel jsem se jít podívat, mám přesně totéž a zdá se to být spolehlivé.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.12.2014
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr tachometru

         

    Ta drátová Sigma BC12.12 není špatná volba a bohatě se vejdeš do cenového limitu. Mám ji na jednom svém kole. Pokud je ale Tvůj rekreační cyklista technický typ koukni se na tenhle model

    http://www.cyklomania.cz/prodej/Cyklocomputer...

    Má i výškoměr a to je fakt příjemná vychytávka. Pokud tedy nevyužívá na svých cestách nějakou navigaci s GPSkou. Pak by to nemělo smysl. A těch 500 Kč nad limit bude jistě bohatě vyváženo radostí z dárku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.12.2014
    Autor: mildakh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr tachometru

           

      Sigma dělá model 14.12, který má i výškoměr (+ teploměr a podsvícení). Základní provedení v drátu stojí 900,-.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.12.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr tachometru

         

    Zapomněla jsem napsat důležitou věc, musí být bezdrátový...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.12.2014
    Autor: ivkaa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr tachometru

           

      Copak, má fobii z drátů? :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.12.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr tachometru

             

        ze svazování,)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.12.2014
        Autor: davido
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr tachometru

           

      Až mu začnou slábnout baterie a zoxidují kontakty, dostane tiky. Tohle chceš ? ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.12.2014
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Výběr tachometru

           

      Osudová chyba....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.12.2014
      Autor: mira.l
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Výběr tachometru

           

      Tohle u je druhé téma, ve kterém se ptáš víceméně na totéž, a všichni, kteří mají trochu větší zkušenosti s bezdrátem ti radí, že bezdrát není správná volba.

      Z toho či onoho důvodu prostě občas ztratí signál a pak to nedává správné výsledky a místo aby to člověka těšilo, tak ho to štve.

      Jsou to pak vyhozené peníze.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.12.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Výběr tachometru

         

    Jednou jsem zkusil bezdrátový, a hodně rychle se zase vrátil ke kabelu. Kdysi jsem začínal na nějaké Sigmě, nebyla špatná, ale poslední 3 roky mám tento

    http://www.amazon.com/Cateye-CC-ED300-8...

    Supr jednoduché spolehlivé počítadlo s velkým displejem, baterie celé 3 roky pořád původní, navíc odolná zesílená kabeláž.
    Snad jediná nevýhoda – není nerozšlápnutelný. :-( Vyzkoušeno měsíc zpátky. Na noc dávám počítadlo do boty, kvůli hodinám. Po půlnoci se spustila nečekaná sprcha, vystřelil jsem ze spacáku rovnou do bot a schovat pod strom. Dobrých 5 minut trvalo než mi došlo že to co mě pod patou tlačí a po čem si tam hamtám je computer.

    Hned jsem napsal Ježíškovi aby mi přinesl přesně ten samý, takže od ledna dál pokračuju na Enduru 8. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.12.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

298 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024