reklama

Přehazovačka na dětské kolo ?

Ahoj.

Prosím zkušené o radu. Kluk má starší kolo. Vzhledem k tomu, že mu zlobí přehazovačka rád bych mu pořídil nějakou normální obyčejnou, ale nejsem si jistý vůbec jaká by na to pasovala.
Laicky mi to příde, jak když ta současná je jakoby ohnutá a už nejde ani pořádně seštelovat, nebo se to za párkrát zase rozhodí.

Případně nedokáže někdo rozpoznat co je to zač? Nikde žádný nápis. Myslel jsem, že bych pořídil něco takovéhoto:
http://prehazovacky.heureka.cz/shimano-ty-18/

Berte mě prosím s rezervou jsem laik a odhadem je to nějaké kolo no name 20".

Děkuji všem za rady.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 03.12.2014
Autor: xcom2
  • Re: Přehazovačka na dětské kolo ?

         

    myslím, že ta z odkazu by měla fungovat. nejlepší, když zajdeš do nejbližší cykloprodejny, bude tam +- za stejnou cenu, a třeba ti ji při chvilce i vymění. vyjde tě to ve finále levněji než objednávat z netu + poštovné, pokud teda nemáš doma nýtovačku řetězu...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.12.2014
    Autor: Bruca
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přehazovačka na dětské kolo ?

         

    1- ano , nasla jsi vhodnou prehazovacku.
    Ale - Myslim ze by ta prehazovacka sla srovnat, na treti fotce je videt kde je kriva, staci ji srovnat v tom kuse ktery se prisroubovava ke kolu.
    Ale zalezi jak je sikovny ten kdo to bude opravovat....

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.12.2014
    Autor: cibi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka na dětské kolo ?

           

      upresnuji - na kole je "patka" takze prehazovacka "pro patku", ne "s hakem" , omlouvam se
      viz:
      http://prehazovacky.heureka.cz/shimano-rd-ty18gsd/
      cena stejna...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.12.2014
      Autor: cibi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přehazovačka na dětské kolo ?

             

        Díky moc.


        Pokud bych se pokusil srovnat, pak mám rovnat ten originální návarek na rámu co je uchycena ta patka? Protože patka jako taková se nezdá ohlá, navíc myslím bych jí spíš poškodil.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.12.2014
        Autor: xcom2
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přehazovačka na dětské kolo ?

               

          navarek na ramu se jmenuje patka
          Opravdu to vypada tak ze je kriva jen ona.

          Normalne chytit napr francouzakem a rovnat.
          Spravny postup je rovnani pomoci spec. pripravku
          ale jde to i "okometricky"
          pozor, nebude sedet nastaveni dorazovych sroubu!
          at Ti prehazovacka nevleti do dratu...
          jo a omlouvam se za zensky rod (nasla)...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.12.2014
          Autor: cibi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přehazovačka na dětské kolo ?

                 

            Moc dík, zkusím to poladit, protože i kdybych koupil novou přehazku, problém s patkou by tam stále zůstal jak jsem pochopil.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.12.2014
            Autor: xcom2
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Přehazovačka na dětské kolo ?

                   

              ...patku srovnej a klukovi kup jako ochranu kryt přehazky- děcka šlehnou kolo na zem a patka bude zas ohnutá. Přehazka je na obrázku od takového zacházení celá odřená....

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.12.2014
              Autor: bi-jan-cyk
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Přehazovačka na dětské kolo ?

                   

              Jestli přehazovačka nemá nějaké enormní vůle a po vyčištění a máznutí chodí v celém rozsahu bez nějakého hrubého zadrhávání, tak není proč měnit.
              Narovnej tu patku a pak koukni na bowden a lanko. Pokud jsi neměnil, tak oboje vyhoď a dej nové. Na bowdenu u přehazky je vidět nějaké zalomení, tam by mohl být problémek. Taky lanko může být někde natřepené a tím pádem těžko doštelovatelné.
              Bowdeny i lanka dělají v různých kvalitách. Když přidáš jen maličko peněz, ušetříš si později nervy. Alespoň trošku solidní bowden mí v sobě podélné dráty, které zaručí jeho pevnost a lanko nerezové a pokud možno broušené (jde hladčeji, nemrví bowden). Samozřejmě to nejsou nutnosti, dá se i s levným jezdit a mnoho lidí jezdí, tohle je víc na jistotu a trvanlivost.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.12.2014
              Autor: ronda
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

399 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024