reklama

8mi rychlostní kazeta

Sháním 8 kazetu MTB ale aby na největšim pastorku bylo ideálně 36 z nebo více zubů. Dá se taková sehnat?popř kde?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 17.11.2014
Autor: chopper
  • Re: 8mi rychlostní kazeta

         

    Kvůli 36z jsem přešel na 9 kazetu u 8 kazety 36z se těžko shání.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.11.2014
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 8mi rychlostní kazeta

         

    Zatim jsem videl nejvic 11-34 (HG40 megarange) a mezi poslednim a predposlednim pastorkem byl obrovsky skok, moc mi to nevyhovovalo, vratil jsem se k 11-32.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.11.2014
    Autor: Jrr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 8mi rychlostní kazeta

         

    Už jsem to tu někde psal ... Sram 9kazeta by měla mít stejnou tlouštku koleček jako Sram i Shimano 8kazeta, liší se jen distančky. Takže pokud oželíš hyperglide, můžeš si do 8kazety zakomponovat libovolné kolečko z devítky, nebo naopak, pokud máš starou 8kazetu vzít distančky z ní, vyhodit libovolné kolečko z devítky (kromě nejmenšího) a poskládat takhle 8kazetu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.11.2014
    Autor: Marble
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 8mi rychlostní kazeta

           

      Když to provede z 9 kazety (12-36), tak který kolečko vyndat? Vznikne docela dost velká díra v převodových poměrech, je to dost nekonfortní - mám to odzkoušeno, pořídil po experimentech 9 řazení.
      Taky lze 7kazeta (12-32) např.
      http://www.kupkolo.cz/kazeta-sram-pg-730_z730/
      + distančka + 36z. Ovšem je třeba mít tu 36.
      http://www.kupkolo.cz/kazeta-shimano-deore-cs...
      Celkově to bude dost drahý.
      Taky lze upavit přední převodníky, zimnoměšťák mám ze zbytků 3x7, kliky 48/36/22, vzadu 11-28 a dá se na tom jezdit

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.11.2014
      Autor: iiki
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 8mi rychlostní kazeta

             

        Možná by šla použít i 11-28
        http://www.kupkolo.cz/kazeta-shimano-hg41-11-28...
        + ta 36,
        ovšem jak by to řadilo v praxi?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.11.2014
        Autor: iiki
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 8mi rychlostní kazeta

             

        Sakryš, blbě jsem kouk na cenu, zhruba 800, to není tak hrozný.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.11.2014
        Autor: iiki
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 8mi rychlostní kazeta

             

        Jasně, odstupňování nebude úplně ideální, ale záleží, co je cílem. (Ony některé standardně prodávané kazety mají občas taky divnou "díru".)
        Jak to bude řadit je zjistitelné asi jen experimentálně. K tomuhle nikdo nic neslíbí, ale může fungovat dost věcí, přehazovačky mají poměrně velké tolerance. (Teď zrovna koukám, že 7kazeta by měla mít rozestup koleček 5,0 mm a 8kazeta 4,8 mm, ale přesto mi bez problémů funguje na 7rychlostnním řazení 8kazeta s vyhozeným největším kolečkem a tenkou podložkou ... tolik k tolerancím :) )

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.11.2014
        Autor: Marble
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 8mi rychlostní kazeta

               

          Timto skládáním jsem si taky prošel a nefunguje to moc dobře, proto jsem to záhy řešil změnou na 9kazetu a mám klid.
          Změna mě vyšla na necelých 1000Kč (páčky, řetěz, 9kazeta).

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.11.2014
          Autor: Bobbob
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: 8mi rychlostní kazeta

                 

            A změnila se ti nějak výdrž řetězu? Předpokládal bych, že tenčí řetěz bude potřeba měnit častěji, tak jestli to můžeš potvrdit / vyvrátit?

            Z ekonomického hlediska nemusí jít jen o jednorázovou investici, ale i pravidelné provozní náklady, když je řetěz o čtvrtinu dražší. ;-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 18.11.2014
            Autor: Jrr
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: 8mi rychlostní kazeta

                   

              Zatím nemohu potvrdit nic jelikož změna proběhla před měsícem.
              Vyměnit řetěz 2x do roka není zase až tak náročné na finance.
              Ještě dodám že řetěz není tenčí ale jen užší.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 18.11.2014
              Autor: Bobbob
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: 8mi rychlostní kazeta

                   

              Výdrž:(dle sešitku, pro zajímavost si to píšu)
              8sp. - Sram kazeta 11-32, 4 řetězy (Sram 2x, Conex, Shim.), 14 tkm
              9sp. Shim. kazeta 11-34, 4 řetězy (BBB obyč. 3x, Sram 975 1x) 15,5 tkm. Kolik by to vydrželo nevím, zuby na kazetě tak poloviční ale probrzdil jsem ráfek, tak jsem dal všechno nový (velký + střední převodník, kazetu, řetěz - C9, uvidím co to vydrží)
              Zhruba po 10 tkm to řadilo poněkud vlažně, ale celkem spolehlivě.
              Řetěz měním - na 2. zubu měrky za nový co snese kazeta, tj. aby nestřílela v záběru,jetej uložit
              - pak dojet až měrka propadne a nasadit další jetej.
              Kolo kros, bahno nejezdím

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 18.11.2014
              Autor: iiki
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 8mi rychlostní kazeta

               

          A sedmičkovej nebo osmičkovej řetěz?
          Jestli 7, tak si asi umi sednou i s vůlí...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.11.2014
          Autor: macikm
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: 8mi rychlostní kazeta

                 

            Řetěz asi osmičkový (i ta 8kazeta byla jen kvůli tomu, že se blbě sháněla 7mi a nechtělo se mi měnit náboj a všechno ...).
            Mám pocit, že to spíš pobere stranová vůle horní kladky přehazovačky,mám za to, že je tam nechávaná úmyslně právě proto, aby řazení mělo nějakou toleranci (pokud by to někoho zajímalo, přehazka je silniční Sora odhadem něco přes 10 let stará).

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 18.11.2014
            Autor: Marble
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

387 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024