reklama

Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

Probudil jsem se do krásného dne a hned poránu si vyrobil problém. Po idylickém čajíčku a snídani v ranním slunci jsem začal rychle balit. Nevím, jestli to máte taky tak, ale při každém mém vybalení/sbalení existuje jeden pitomý moment, kdy je všechno rozházené kolem v neuvěřitelným nepořádku a…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.10.2014
Autor: básník
  • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

         

    Presne takhle jsem vypustil predni kolo rozmeru 26x4" minutu pred startem Jizerske 50. Resenim je ta streva poradne dotahnout (klicem, klestema) a redukci pak nasroubovat jen zlehynka, klidne at to kolem trosku ufukuje...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2014
    Autor: Murphy
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

           

      Stihl jsi to ?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2014
      Autor: básník
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

             

        No, stihl, ale vyjel jsem na podhustenem. Slo o to, abychom se my tri na snehulacich utrhli bezkarum, pesakum, kolobezkam a klasickym MTB. 500 m sypkeho snehu a 500 m sterkove cesty to zajistily spolehlive a ja pak kus za Novou Loukou dofoukal, abych se neudrel. Dohnal jsem pak ty dva az na Jizerce.
        Prvni az treti misto obsadily 2x Snowdoor a 1x Big Paw od Duratecu. 8-)


        Taky mi to neuteklo uplne. Nez tim ventilkem utece takovy balon, chvili to trva. Jo a upsal jsem se, ne 26x4", ale 26x4.8". 8-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2014
        Autor: Murphy
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

             

        http://dopice.sk/b2p

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2014
        Autor: Murphy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

         

    :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2014
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

           

      Tak co Vláďo, objevils tam něco? :-))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2014
      Autor: básník
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

         

    Zamyšlení obecně: štve mě, jak jsme a nejspíš pořád budeme pro A a DE a jim podobným "póvl" a můžeme se sami o změnu snažit jak chceme:(

    Jinak už se nemůžu dočkat, až se znovu oteplí:)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2014
    Autor: dalinv
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

           

      Jak ty koukáš na ty Ro nebo Bg?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

         

    Ta společenská vzájemná kontrola je důvod proč je v germánských zemích takový pořádek a čisto. Protože nomádi jsou známí tím, že jakmile je okolí jejich tábora posrané natolik , že už není kam šlápnout, tak se zvednou a táhnou dál. A proti tomu musí starousedlíci (co už zapomněli jaké bylo kočování) bojovat. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2014
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

         

    Pěkně jsi to popsal:-))
    Jo, ten okamžik dokonalého bordelu znám. Jednou jsme kempovali na soukromém pozemku, měli jsme to s majitelem farmy domluvené. No a zrovna v tom okamžiku nejpříšernějšího bordelu se s kopce k nám přiřítila žena, hrozně nám vynadala a vyháněla nás pryč. Hodinu nato za námi přijel majitel farmy na skůtru, děsně rozčilenej a pronesl nezapomenutelnou větu:
    "That was my aunt. You should kill her and put her under the stone."
    (To je moje teta. Měli jste ji zabít a strčit pod šutr.)
    :-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2014
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

           

      Možná takhle vznikl Stonehenge. Měli tehdá víc tet.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2014
      Autor: básník
      Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

             

        To je moc hezká a pravděpodobná teorie.
        Ovšem tohle byl norskej sedlák, oni mají taky velký cit pro kámen, vztyčí jej a namalují na něj svoje runy. Vždy se mi zdálo, že je v tom nějaká čadodějnická magie:-))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2014
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

           

      tyhle instrukce poté jsou naprd. Měl instruovat předem :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2014
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

         

    Uz v prvnim dile mi bylo divne ze pises o pumpe :-) ale nyni chapu.
    Zivot dela kotrmelce i s temi nemeckymi duchodci na elektrokolech... dik a pis...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2014
    Autor: cibi
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

           

      Elektrokola jsou v tom nevinně

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

         

    Skvěle napsáno, po třetím "napadlo mě" jsem si říkal: "není snad Básník z formy"?
    U čtvrtého mi došlo, že jsem z formy sám.

    CZ jsem nalepilv Belgii, aby si nemysleli, že jsem Alemánec.

    V Alemanii jezdím na Švejka: buďme Češi, ale nemusí to každej vědět.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2014
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

           

      Kdyz uz jsi to nakousl..jak to mate s nalepkama CZ? Neni na druhou stranu lepsi byt inkognito a ostatni narody o vas nevedi ze jste jen prosty cechacek? Ja jak takhle projizdel Rakouskem a zrovna si neco kupoval v obchode, tak se pak pred obchodem (Sparem) dala se mnou do reci jedna postarsi madam..to jsem se na ni snazil hazet anglictinu..a byla vstricna az do doby,kdy jsem ji rek, ze jsem z Cechisen. Bez mrknuti oka si slysitelne odfrkla a urazena ze se semnou vubec bavila odjela na kole pryc:-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.10.2014
      Autor: dalinv
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

             

        Cechisen?
        To nezní moc sympaticky. Kde to je?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.10.2014
        Autor: Lanna
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

               

          Jak to, že to nezní sympaticky? "Čechy krásné ..."
          8-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.10.2014
          Autor: Burajda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

             

        Se nediv možná jsi trefil na vyhnanou z našeho pohledu odsunutou sudeťačku co ji RB znásilnili a ona od té doby nemůže čechům přijít na jméno. I s tím jsem se setkal. ALe jinak byli většinou sudeťáci fajn a většina byla ráda, že v těch padesátých letech byli tam a ne tady.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.10.2014
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

               

          Hmm, to je mozne..holt smolik, ze zrovna prvni pohovor s Rakusanem-sankou takto dopadl. Pak si o nich vytvori clovek urcity dojem. Ale v Italii, tam mam zas naopak velmi dobre zkusenosti, kdyz jsme tam byly na brigade a slyseli ze jsme tsechoslovakai, tak se k nam chovali o to lip a snazili se nam nejak vypomoci i oblecenim atak..coz uz nam pripadlo teda prehnane. I vseobecne jsou Italove vstricni. Ale jasne, staci zrovna natrefit na nejakeho moulu, ktery se najde vsude..

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.10.2014
          Autor: dalinv
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

             

        Nás letos na Labské vyloženě mrzelo, že jsme vlaječku nebo cézetku neměli. Zejména v severnější půlce cesty nás zcela automaticky považovali za Holanďany - kdo jinej by tam na takových divných kolech mohl být. A spíš jsem měla pocit, že sdělení, že ne, že "aus Tschechien", bylo příjemným překvapením.
        Ale je pravda, že v Německu jsem se s nějakým jednáním svrchu nikdy nesetkala; v Rakousku sice vzácně, ale občas ano.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.10.2014
        Autor: Ifča
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

               

          My jsme na jaře na cestě na SPEZI vlaječky měli, ale asi malé, moc to nefungovalo....ale v celém Německu jsme se s nepříjemným jednáním nesetkali, spíš se zvědavostí a dotazy na lehokola.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.10.2014
          Autor: highlander
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

             

        Přiznám se, že nechápu, proč bychom se měli stydět za to, že jsme Češi? Že se paní odporoučela je jenom a jenom její problém, její špatná vizitka. Proč bych někomu měla tajit svou národnost?
        To že je někdo Němec nebo Rakušák, či má uklizeno v lese ještě neznamená, že je lepší člověk. Ono už jenom to, jak přezíravě se chovají o nich vypovídá hodně. Proto radši jezdíme na východ či jih.
        A jestli si někdo na takzvaném západě myslí o Češích něco špatného - OK, asi mají špatnou zkušenost, ale zobecňovat není dobré. Já nikdy nekradla v supermarketech, ale chápu, že tam ty cedule nebyly zbůhdarma. Mně to ale nezajímá, já mám štít v tomhle čistý. A bordel po nás nikdy nezůstává také, maximálně ty sirky ... jo, možná ještě nějaká ta zahrabaná hromádka ... bóže...
        Prostě, nesnáším tohle "stydění se" že jsme Češi. Stejně jako chlubení se podobným. Stejně za to nemůžeme, v jaké zemi jsme se narodili. A mně je mnohem nesympatičtější někdo, kdo mi nepůjčí pumpičku a místo ranního pozdravu mě sprdne, a je mi srdečně jedno, jak před ním vypadám. Jemu je taky jedno, jakou vizitku dělá on svému národu. V Makedonii by Vám ještě uvařili kafe a nalili rakiji.
        A propos, bydlíme na kraji vsi, v údolí u potoka. Občas sem někdo zajede s karavanem a přespí tu, Holanďané, Němci ... taky se po nich chodím dívat, jestli si odvezli odpadky s sebou.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.10.2014
        Autor: Peggy
        Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

             

        Když jsem jel na Nordkap tak jsem nálepku neměl ale někde ve švédsku ji vyrobil. Od té chvíle se se mnou začali dávat do řeči turisté i místní. Hned další den mne starší německý pár s karavanem pozval na nějaké odpočívce k nim ke stolku na buchtu a kávičku.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.10.2014
        Autor: pavelm
        Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 2: Ráno hloupější večera

         

    Sedím doma. Dnes začalo bolet v krku už i mého muže. Čekáme, co se z toho vyvine. Přečetla jsem opět s radostí první díl a doufám, že se básník na mne nebude zlobit, když v nostalgii po dálkách vytáhnu nahoru i díl dvě.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2018
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

627 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024