reklama

Směr jihozápad 1: Sbalit a pryč!

Totiž to bylo tak: Loni před prázdninama jsem nastoupil do stálého zaměstnání. V zájmu celé rodiny. Všechno bylo nové - místo, práce, lidé... Začátky jsou náročné, měl jsem toho plné kecky. Letní dovolená se nekonala, neměl jsem odpracované patřičné dny, a tak se nějak zdálo, že čas básníkových…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.10.2014
Autor: básník
  • Re: Směr jihozápad 1: Sbalit a pryč!

         

    Tohle nám nedělej, teď musím čekat na pokračování, abych se dozvěděl, co se vlastně stalo. :-)
    Pěkné počtení.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.10.2014
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 1: Sbalit a pryč!

         

    Výborně. Tak přeci jen si byl on road. To jsem rad, tvoje blogy, to je pěkné čtení.

    Jo a můj směr je sever, ale ne ten daleký, nejdal jen ten balt. Píšu tenhle příspěvek a v hlavě mi běží film vzpominek na krajinu okolo prenclau.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.10.2014
    Autor: petrp
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 1: Sbalit a pryč!

         

    Já nevím, kde se to v člověku bere, ta touha, která ho žene z místa na místo a nenechá ho být sám ze sebou spokojenej a dělat věci tak jak se má, nebo tak jak se od něj čeká.....


    Ať bylo mě, či jí, tak šestnáct let....

    Z toho kluci jako Ty, nikdy nevyrostou
    Hezké, těším se dál

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.10.2014
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Směr jihozápad 1: Sbalit a pryč!

         

    :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2014
    Autor: Airline
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 1: Sbalit a pryč!

         

    Jéééé, máme tady zase básníkův blog na pokračování. To už jsou snad Vánoce, ne?!?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2014
    Autor: radka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 1: Sbalit a pryč!

         

    A potom jsem objevil tu zvláštní hvězdu nad mojí hlavou, která mne bude provázet za jasných nocí celou cestu, až ji začnu nazývat ‚‚mojí šťastnou hvězdou‘‘ a budu se z ní vždycky radovat, když na mne tam shora zamrká.
    (nejseš ty tak trochu básník ?)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2014
    Autor: milann
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Směr jihozápad 1: Sbalit a pryč!

           

      A to ještě kvůli té hvězdě přemýšlím, jestli četl Alchymistu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.10.2014
      Autor: petrp
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Směr jihozápad 1: Sbalit a pryč!

             

        Pěkné počteníčko, už se těším na pokračování.
        Díky líčení s hvězdou v hlavě jsem si plně uvědomila, že moje cestovatelská hvězda je Polárka. Prostě ráda mířím na sever, do zimy.
        P.s. Někde jsem četla, že dříve Sámové /Laponci/ znali jen dvě světové strany: sever a nesever. Prostě každý z nás má v hlavě a myšlenkách nějakou tu střelku, která ho pohání při cestách vpřed.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.10.2014
        Autor: šíp
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Směr jihozápad 1: Sbalit a pryč!

               

          Já jsem četl, že v nějakém minoritním jazyce v oblasti Nové Guinei mají vztažený přítomný a budoucí čas k nějaké konkrétní řece, když se děj odehrál v minulosti (z našeho pohledu vlastně za námi), tak oni to mají u pramene, naopak v budoucnosti (u nás před námi) je ústí do moře. A vzhledem k hornatosti terénu mají sloveso pohybu vždy s dodatkem jestli je to do kopce nebo z kopce.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.10.2014
          Autor: petrp
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Směr jihozápad 1: Sbalit a pryč!

             

        Petře četl, ale už je to dlouho. Pamatuju si jen jak čistil sklenice z prachu a že poklad byl tam, odkud vyšel, ale kdyby nevyšel, nikdy by to nezjistil.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.10.2014
        Autor: básník
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Směr jihozápad 1: Sbalit a pryč!

           

      Že by (trochu)? :-) Děkuju.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.10.2014
      Autor: básník
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 1: Sbalit a pryč!

         

    Blog přímo od básníka a bude mít pokračování! To se mi dnes bude hezky usínat a přemýšlet o cestách.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2014
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 1: Sbalit a pryč!

         

    Těším se na pokračování:-))

    No a hvězdy...když je někdo z mých blízkých hodně hodně daleko, posíláme si pomyslné SMSky po té hvězdě nám nejbližší. Dorazí vždy, spolehlivěji než mobilním signálem:-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2014
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 1: Sbalit a pryč!

         

    Konečně jsem si našla chvilku klidu, abych si mohla nerušeně Tvůj blog přečíst. Moc hezký, Vládo. Už se těším na pokračování.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2014
    Autor: Burajda
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Směr jihozápad 1: Sbalit a pryč!

         

    moc hezké, těším se na pokračování. bylo divné, že už dlouho nic nepíšeš, nikam nejezdíš, tak konečně a hned zase hezké vyprávění

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.10.2014
    Autor: HMS
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 1: Sbalit a pryč!

         

    Děkuju za vaše ohlasy.
    Až při vložení blogu a fotek jsem si vzpomněl, že v Novém údolí byla přes hraniční čáru zprovozněna železnice (modelová, je to vidět na té první fotce vlevo). To místo je vůbec kouzelné, mám odtud zážitek při návratu a milej.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.10.2014
    Autor: básník
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Směr jihozápad 1: Sbalit a pryč!

           

      Tak nenaznačuj a piš :o)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.10.2014
      Autor: radka
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Směr jihozápad 1: Sbalit a pryč!

           

      Já už 25 let jezdím tam a sem, více pracovně, než pro zábavu, ale i těch cest, jen tak, je dost.

      Většina těch přechodů je na Rozvadově, a nestane se, abych si nevzpomenul, jak jsem Rozvadov přejížděl poprvé, na kole.

      Je to zázrak, že Rakousko a Itálie jsou na jihu, Finsko nebo Švédsko na severu. Když jsem byl kluk, a pak větší kluk, byly všechny tyhle země na Západě.

      Sbalit a pryč? Jestli jsme o tom nesnili!
      Jeď brachu a piš.
      To zůstane, možná, budeme-li mít kliku.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.10.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Směr jihozápad 1: Sbalit a pryč!

         

    Tak jsem si aspoň znovu přečetla "Sbalit a pryč" ...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2018
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Směr jihozápad 1: Sbalit a pryč!

           

      Taky se na to vrhnu. Asi si to ale pošlu do Kindla, tam se to čte líp než z obrazovky

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.07.2018
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Směr jihozápad 1: Sbalit a pryč!

             

        Kdysi jsem si napsal skript, který blogy z nakole uměl stáhnout včetně fotek a udělat z nich epub nebo soubory pro Latex, ale někam jsem ho zašantročil a už nemám nějak sil to napsat znovu. :(

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.07.2018
        Autor: petrp
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Směr jihozápad 1: Sbalit a pryč!

           

      V první chvíli jsem se zaradovala, že básník vložil nový blog, novou cestu. Ale ráda si to přečtu ještě jednou!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.07.2018
      Autor: aila
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

420 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024