reklama

Problémek s přehazovačkou :-)

Vyměnil jsem na krossu řetěz + kazetu (stejné za stejné), a když jsem zase všechno složil - problém: při zařazeném největším převodníku mi to přehazovačka nechce pustit na nejmenší pastorek. Nejdřív musím přehodit na střední převodník, ten mi to pustí na nejmenší pastorek, a pak zase zpětně přehodit na velký převodník. Blbárna.
Zkusil jsem různé poutažení rychloupínáku - k ničemu, spodní doraz je vpořádku, štělovátkem na přehazovačce to rovněž nejde vyladit. Podotýkám, že před výměnou komponentů bylo vše vpořádku.
Prosím o radu :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 29.09.2014
Autor: Airline
  • Re: Problémek s přehazovačkou :-)

         

    i tak zkuseny jako Ty se muze utnout - mas stejny pocet clanku retezu?
    dale- netuknul jsi s prehazovackou?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.09.2014
    Autor: cibi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problémek s přehazovačkou :-)

         

    Pokud nemáš nějak přihnutou patku, tak neochozený řetěz drží líp na neochozených zubech. Takže hůř shazuje dolů. K tomu unavenější pružina v přehazce (osobní zkušenost), takže do spodní, nejpovolenější polohy už hůř dotahuje a kdež jde řetěz trošku do kříže, přetáhne tu pružinu a nepustá vodítko až k nejmenšímu pastorku. Další kapičkou může být nenamáznutá přehazka, takže ta vydojenější pružina může bojovat i s tímhle třením.
    Vyčistit, namáznout dobrým olejem (ne čističem) přehazku, řetěz, pastorky a krapet ochodit. Jinak vyměnit pružinu v přehazce (pokud to jde), nebo přehazku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.09.2014
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problémek s přehazovačkou :-)

         

    Jako první bych důkladně zkontroloval, v jakém stavu je bowden a lanko - jestli není lanko někde nalomené a roztřepené, jestli někde nedrhne, nezůstává viset, není dost namazané, dostal se tě během montáže do bowdenu písek, nebo jestli se tě nepodařilo lanko či bowden někde zohnout.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.09.2014
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problémek s přehazovačkou :-)

           

      Vzhledem k tomu, že lanko a bowden přehazovačky jsou na posledním pastorku ve stejné poloze ať je řetěz na jakémkoliv talíři, tak to tím lankem nebude. Ty dva případy se liší napnutím řetězu a stupněm křížení toho řetězu. Vzhledem k tomu, že to křížení bude na velkém talíři menší a tudíž by to mělo běhat lépe, tak i to křížení můžeme vynechat. Pak zbývá jako příčina už jen větší napětí řetězu, které pružina přehazovačky nezvládá.Proč to nezvládá psal už Ronda.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2016
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • správná montáž přehazky

         

    Zdravím.
    Měnil jsem přehazovačku na Azubím Ibexu a ona vypadá tak nějak divně- viz obr. Nejde mě o seřízení kroku , ale o montáž měniče jako takovou. Někde jsem udělal chybu, ale nevidím ji...
    Původní měnič jsem utrhl v zimě díky prasklému drátu a nový (Deore RD M610 sgs)jsem dával nyní. Mám 3tác + kazetu s 9 pastorky. Zkoušel jsem nastavení lanka na nejtěžším i na nejlehčím převodu, ale vyjde to na stejno.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2016
    Autor: Relax
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: správná montáž přehazky

           

      A s čím máš problém ? Estetický, nebo že neřadí ?
      Co jsem kde teď zahlíd, tak v nabídkách jsou tyhle přehazky ve verzích pro 10q, tedy s jiným převodem od řazení. Není s tímhle problém u tvého 9q ?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2016
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: správná montáž přehazky

             

        Vidíš- to jsem nenapsal- neřadí až dolů, na poslední 3 pastorky a podle mě to i blbě vypadá, takže problémy oba. Pokud budu vědět, že je namontovaná dobře, tak vzhled vydržím. Tahle je na 10q- byla ve slevě.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.04.2016
        Autor: Relax
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: správná montáž přehazky

               

          Sice ve slevě, ale asi se ti prodraží. 10q přehazka má jiný převod řazení, než 9q. Takže s devítkovým řazením bude švindlovat, nebude vycházet na pastorky.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.04.2016
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: správná montáž přehazky

           

      Mám dva postřehy.
      Máš nastavenou přehazku strašně daleko od kazety. Horní kladka by na největším pastorku měla být velmi těsně tak, aby ještě nejela po pastorku.
      Devítkové řazení a desítková přehazka Shimano, podle mne, nejsou kompatibilní, ale tím si nejsem úplně jistý.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2016
      Autor: snilard
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: správná montáž přehazky

             

        Pozice kladek jsem si vědom, ale s nastavením jsem se netrápil, protože jsem si myslel, že bude chyba v montáži. 10q vs 9q- to by mělo jít ne? Když zničíš měnič v lese, taky z něj můžeš dorazy a lankem udělat třeba jen 3q, nebo singlespeed. To by mělo být jen v rozsahu pružiny+ ramínko.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.04.2016
        Autor: Relax
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: správná montáž přehazky

               

          Ronda píše o jiném převodu mezi pohybem lanka a pohybem ramínka přehazovačky u 9 a 10 verze. To by pak neřadilo. Respektive řadilo divně.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.04.2016
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: správná montáž přehazky

                 

            Těď to taky vidím. Rondu jsem četl až po tobě. Takže chyba už při nákupu ? To by byla nejhorší možnost.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.04.2016
            Autor: Relax
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: správná montáž přehazky

                   

              Obávám se, že jo. Nekompatabilita.
              To, že je přehazka "placatá" a nevyčuhuje z rámu je její přednost v terénu, nezachytí o větve nebo jiné překážky.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 25.04.2016
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: správná montáž přehazky

                     

                ...va ! Taková pěkná přehazka a slušná cena to byla. Chlapi- nejsem potěšen z vašich odpovědí. Budu si muset koupit jinou. Tahle půjde na bazar.
                Díky.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 25.04.2016
                Autor: Relax
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: správná montáž přehazky

                     

                ...va ! Taková hezká přehazka za "slušnou" cenu. Chlapi- nejsem potěšen. Budu si muset koupit jinou a tuhle pustím na bazar.
                Díky

                // proč to vypadá, jak to vypadá? Postnul jsem to jednou.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 25.04.2016
                Autor: Relax
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: správná montáž přehazky

                       

                  Tak pořiď 10q řazení a kazetu, kratší krok řazení (stejný jako Sram) se ti rychle zalíbí a víc kvaltů se taky občas hodí, zvlášť ty lehčí.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 25.04.2016
                  Autor: ronda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: správná montáž přehazky

                       

                  Mrkni se na https://www.youtube.com/watch?v=3skNCidHf00 od cca druhé minuty. Ta podložka by to mohla vyřešit.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 26.04.2016
                  Autor: 51326
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: správná montáž přehazky

                         

                    Ano změnou uchycení lanka se mění převod na páce přehazovačky a tím i celkový převod celého řazení. Takhle jsem na starém horáku měnil převod přesmykače. Funguje to moc dobře. Vřele doporučuji.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 26.04.2016
                    Autor: Brahma
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: správná montáž přehazky

                         

                    Video super- podložka bude O.K. Díky za to.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 28.04.2016
                    Autor: Relax
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: správná montáž přehazky

                 

            ....nevím, jestli to chápu dobře, ale:
            1/rozteč jednotlivých pastorků je samože jiná u 8/9/a 10ti stup.
            2/krokování je však na páčkách- ne napřehazce, ta jen musí "obsáhnout" potřebný rozsah.
            Takže jestli používá stejné páčky(krokování), přehazka by to měla zvládnout- pokud není na silničku(jiný sklon)- nebo je to blbost? Spíš to vypadá na krátký řeěz- podle polohy kladky...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.04.2016
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: správná montáž přehazky

                   

              Řazení má jednak příslušný počet kroků, ale taky různý posun lanka pro jeden krok.
              Pro 8 a 9 je posun stejný, takže devítkové řazení jde na osmičku použít se zablokováním přehazky, zrovna tak opačně třeba bez využití nejmenšího kolečka kazety.
              Ale desítkové řazení posouvá o něco míň (tak jako Sram), takže musíš mít i hazku s příslušným převodem. Jinak by se ti devítková hazla na jeden krok desítkového řazení hnula sotva o půl pozice. Naopak desítková hazka s devítkovým řazením by šla na jeden krok řazení o půldruhého pastorku.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.04.2016
              Autor: ronda
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: správná montáž přehazky

                     

                Mnóóó... nějak teď nevím, komu dát za pravdu.
                Souhlasím s bi-cyklistou, že to nerozhoduje přehazovačka, ale řazení. Přehazovačka musí danou kazetu pouze "šířkově" obsáhnout.
                Mám těch kol více a tak poměrně často experimentuju: mám osobní zkušenost - sundal jsem devítkovou kazetu + devítkové řazení, ponechal původní devítkovou přehazovačku (šířkově to pobrala), nasadil desítkovou kazetu + desítkové řazení - a šlapalo to bez problémů. Vše shimano, se sramem nemám zkušenosti.
                S rondou samozřejmě souhlasím v tom, že ty posuny mezi jednotlivými pastorky nejsou stejné.
                Ono asi bude záviset na konkrétní přehazovačce a řazení, jestli to jde nebo ne. Je to poměrně drahý "průzkum bojem" :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 27.04.2016
                Autor: Airline
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: správná montáž přehazky

                     

                ....tomu celkem rozumím. Řazení-laicky řečeno- "potáhne"lanko např. o 3mm u 9-ky, ale jen o 2mm u 10-ky. Potom asi může být na těle hazky rozdíl jen ve vzdálenosti mezi koncem bovdenu a uchycením lanka- teda přev. páka(což by komplikovalo výrobu).Nějak jsem to nesledoval- dosud jsem si myslel, že jediný rozdíl mezi 8-mi a 10-kovou hazkou je v obsáhnutí pastorku a že desítková hazka se dá použít na nižší pastorek bez problémů- samože při použití příslušných páček (krokování). Asi to tak není, prakticky jsem to nezkoušel....:-(

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 27.04.2016
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: správná montáž přehazky

                       

                  U Shimana je rozdíl mezi silničníma a bajkovýma.
                  Do 8 a 9 rychlostí to bylo jedno, zpřevodování stejné. Až bajková 10. má jiné zpřevodování. Ale k silničnímu řazení 10 jde použít bajková 9 přehazovačka. Protože šířka kazety je +/- stejná.
                  U 11 nevím, tam je taky asi všechno jinak.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 27.04.2016
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: správná montáž přehazky

               

          http://www.bike-forum.cz/forum/prehazka-10...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.04.2016
          Autor: Hrabosh
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problémek s přehazovačkou :-)

         

    co dorazy? jsou správně nastavený?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2016
    Autor: chopper
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

341 cyklistů (18 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024