reklama
Země: Kambodža Kambodža, Vietnam Vietnam

Vietnam a Kambodža na kole (2015)

Plánuji projet Vietnam a Kambodžu v únoru – březnu 2015. Zhruba v trojúhelníku Ho-Chi-Minh – Angkor – Hue. Asi 3 000 km. Zkušenosti celkem mám, bude to moje desátá expedice do světa, ale v této oblasti jsem ještě nebyl.
Protože dobrá rada je nad zlato, prosím o dobré rady, zkušenosti z dané oblasti apod.
A jedna konkrétní otázka: Má smysl brát ssebou stan nebo se dá všude ubytovat třeba i v soukromí? Je to rozdílné ve Vietnamu a Kambodži?
A na závěr: pokud by se chtěl někdo připojit, bude vítán.
Díky za rady

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 24.09.2014
Autor: olda47
  • Re: VIETNAM A KAMBODŽA NA KOLE (2015)

         

    Vietnam na kole neznám vůbec, ale turisticky jsem trochu poznala spíše severní část, začínám se chytat kolem toho Hue.
    Můj postřeh je, že provoz je poněkud divočejší než na co jsme zvyklí u nás. I naši celkem zkušení chlapi za volant sedali jen neradi. Občas jsme si troufli na motorku. Jinak kol všude spousta.
    Ubytování je většinou hodně levné, ale nevím, jak by to bylo na blint, my jsme si ho zamlouvali vždy dopředu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.09.2014
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: VIETNAM A KAMBODŽA NA KOLE (2015)

           

      Díky za postřehy.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.09.2014
      Autor: olda47
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: VIETNAM A KAMBODŽA NA KOLE (2015)

             

        Někde jsem prohlížel blog dvou, myslím, Francouzů na lehokolech, co projeli Vietnam z jednoho konce na druhý, bylo tam i spoustu fotek a popisů. Pokusím se najít, mám ale mám nový noťas, takže si nejsem jistý úspěchem. Co mi ale utkvělo, že psali, že restaurace nebo spíš místo na jídlo vyhledávali podle bordelu pod stolem. Oni tam prý všechen odpad po jídle házejí pod stůl a když ho bylo hodně, věděli že tam chodí hodně lidí a že se dobře nají.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.09.2014
        Autor: Holfi
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: VIETNAM A KAMBODŽA NA KOLE (2015)

         

    Jo, ja jsem to jel loni. Ale jen sever a prostredek Vietnamu a pak pres Laos do Kambodze. Ted zel nemam cas, ale kdyz mi napises na beggard(@)seznam.cz tak ti rad odpovim.
    Vietnam byl narocnej na lidi. Strasnej boj a hadat se o kazdou blbost je vysilujici. Krajina paradni, ubyt. asi levny, ja jsem stanoval. Pivo levny jako hrom a prudce pitelny. Zeny krasne. Hic a dest. Jidlo super.
    Kambodza taky hodne levna, tady jsem kvuli huste koncentraci lidi musel spavat v hotelich. Myslim, ze kolem 6$. Mraky lidi kolem hlavnich tahu, mimo je jsou cesty totalni masakr, cervenej prach budes mit az v pr... Angor je Disneyland, ale i tak to ma svou atmosferu.
    Jinak muj tip je vynechat Vietnam a z Bangoku jet na sever, do Laosu a do Kambodze a vratit se do Bangkoku. Thajsko nema konkurenci, proste parada.
    A jeste... Jsou otevreny pozemni prechody do Myanmaru, kdyby se ti zachtelo.
    Nic musim letet, zatim

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.10.2014
    Autor: beggard
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: VIETNAM A KAMBODŽA NA KOLE (2015)

           

      Díky za perfektní postřehy. Ještě se na tebe obrátím mailem.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.10.2014
      Autor: olda47
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: VIETNAM A KAMBODŽA NA KOLE (2015)

         

    Ahoj, nemohu nic slibovat, ale tato cesta a navíc na kole mě láká také. Popsal by jsi mi podrobněji plán cesty? Třeba stihnu dát rychle výpověď a pojedu s tebou:-) díky

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2014
    Autor: Geoemyda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: VIETNAM A KAMBODŽA NA KOLE (2015)

           

      Ahoj. Letím 21. ledna 2015 z Vidně (s Emirates, protože povolují zavazadlo do 30 kg) do Saigonu, projedu deltou Mekongu do Kambodže, Phnom Penh a dále do Siem Reap (Angkor) a pak se vracím Kambodžou do Vietnamu, Vysočinou do Da Latu a pak kolem moře zpátky do Saigonu. Odlet 3. března. Celkem 42 dní, na kole asi 2 500 km. Pokud budeš mít opravdu zájem, napiš mi tvůj email, ať se můžeme blíže zkontaktovat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.10.2014
      Autor: olda47
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: VIETNAM A KAMBODŽA NA KOLE (2015)

             

        Muj email je
        [email protected]

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.11.2014
        Autor: Geoemyda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: VIETNAM A KAMBODŽA NA KOLE (2015)

               

          dobrý mail :-))))

          asi začnu používat gluteus místo prdel či zadel :-)))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.11.2014
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vietnam a Kambodža na kole (2015)

         

    dobré mapy Vietnam na www.pocernice.cz
    na stránce je mail, můžeš se zeptat, trávím tam každý rok několik měsíce, mohu poradit. V Kambodži jsem byl jenom jednou, tu moc neznám.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.12.2014
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vietnam a Kambodža na kole (2015)

         

    omyl mapy Vietnam www.pocernice.eu

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.12.2014
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vietnam a Kambodža na kole (2015)

         

    beggard to shrnul naprosto parádně.
    ad podzemní přechody do Myanmaru - je to zážitek na celý život, a to doslova, beze zbytečného zkrášlování.
    Akorát je riziko chytit klaustrofobii v nějaký okamžik. V některých místech se mi dělalo velmi ouzko.
    Jinak na zajimavosti Vietnamu se můžeš podívat třeba zde - http://www.nicemagazine.cz/rubriky/cestomanie... snad pomůže.
    Ubytování bych řešil u soukromých osob... ve velkých městech AirBnb docela jede.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.01.2017
    Autor: tamarind
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

349 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024