reklama

Balkán 2-2014

Je čtvrtek 17. července, deset dopoledne a sedím na nádražní lavičce, čekám na vlak, který mne odveze do N. Zámků. Vedle nedočkavě stojí můj dvoukolý "tátoš", pyšný na svěřenou roli - vozit mne a skromné potřeby pro nezávislé přežití, (sbaleny a uloženy na jednokolovém "číňánkovi") po tři týdny na…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 26.08.2014
Autor: bi-jan-cyk
  • Re: Balkán 2-2014

         

    Na jedné z fotografií jsem zkoumal vozík. Má to kolečko odpružení (vidlicí) nebo ne?
    A vůbec, jak moc byl naložený a jak se osvědčil?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2014
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Balkán 2-2014

           

      odpružení má- po složení jsem rám svařil napevno, odřízl původní nápravu a vyrobil novou z Jäcklu 20x10mm äpoužil jsem původní oka na uchycení kolečka a blatník)doplnil o pružící člen, místo původní brašny (nepřežila loňskou 21-denní cestu) vestavěl krabici s víkem pro "kuchyňku" a dvě zadní brašny z Lídlu (imitace Ortlieb)naležeto. Závěs jsem doplnil o clonu proti stříkající vodě od zad.kola a místo původního rychloupínáku s kocovkami na závěs jsem vyrobilz 2mmsilného nerezplechu destičky- na ně přišrouboval dodávané koncovky na plnou osu. Tím se zvětšila mezera mezi závěsem a zadním kolem o asi 2cm. Úpravy se osvědčily- žádná porucha, lepší manévrovatelnost a žádné rázy na zadní nápravu při jízdě přes nerovnosti.Vezl jsem asi 25kg celkem.Vše mohu nafotit a dodat na mail- ozvi se na adr.:
      [email protected]

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2014
      Autor: bi-jan-cyk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Balkán 2-2014

             

        ps....za ty prachy (1990Kč)zdatná konkurence Bob-Yaku za třetinovou cenu při využití zahálejících brašen a při stejném stylu balení(sbalím brašny jako předtím a místo na nosič jdou do vozíku- přes ně zaháknu pružnou síť (pod ni se dá vložit bunda či ce je třeba při ruce....

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.08.2014
        Autor: bi-jan-cyk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Balkán 2-2014

         

    Hezké,
    tak si vzpomínám, jak jsi mě začátkem roku vysvětloval, že je téměř nemožné, aby mě furt jen pršelo, a tu máš čerte kropáč :-)

    Mě lijáky pronásledovali celý loňský rok, letos mě 12 dní v kuse ani nekáplo, zřejmě protože jsem byl na lijáky dokonale připravenej.

    Chtěl jsem se zeptat, ten stan to je ten Sawai Ultra? Jak to funguje v tom lijáku?
    Ten se staví najednou, že jo, vnitřní ui vnější?

    Furt po něm šilhám, zdá se mi, že z těch nejlehčích docela nejlepší.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2014
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Balkán 2-2014

           

      ...sice opožděně, ale přece.nakoukl jsem na reakce při procházení blogu.
      Je to Sawaj Ultra, staví se naráz (tropiko je spojeno napevno s moskytierou. Stavva je rychlá i v dešti,stan le lehký a pro jednoho prostorný- pro dva nouzovka. Počasí se horší čímdál víc- nad Balkánem se dešťová vlna kroutí už třetí rok v létě.Je pravda, že do r.2010 jsem déšť skoro nezažil- jen párminutové přeháňky či mrholení v noci, ale poslední roky je "vody" dost po celý rok, vozím pro sichr také všechno pro "nálady počasí"- poslední dobou stále víc i používám..;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.03.2015
      Autor: bi-jan-cyk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Balkán 2-2014

         

    Ještě odkaz na Video: https://drive.google.com/folderview?id...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.09.2015
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

310 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024