reklama

Platebni karta do zahranici

Zila jsem v naivni predstave, ze kdyz mam Mastercard, prepocitava se utrata v zahranici kurzem Mastercard. Kdyz jsem si ted prepocitala kurz, jaky pouziva Fio, jsem dost zklamana. Vyslo mi 28,214 Kc/Eur pri aktualnim kurzu Mastercard 27,543 Kc/Eur. Znate nejakou kartu, ktera pouziva lepsi kurzy?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 01.08.2014
Autor: lucierut
  • Re: Platebni karta do zahranici

         

    Neni tohle spíše vec banky?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Platebni karta do zahranici

           

      Ocividne ano, proto se ptam, zda zna nekdo nejakou kartu (tj. kombinaci banka + typ karty) s lepsim kurzem.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2014
      Autor: lucierut
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Platebni karta do zahranici

             

        Unicredit bank ma vybery doma iv zahranici zadara, ale myslim, ze to bude taky honit kurzem stejne jako fio bank. Resenim je mitucet primo v eurech.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.08.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Platebni karta do zahranici

         

    Mam Maestro, Mastercard, Visu i AmExku od tri ruznych bankovnich domu. Levneji to vyjde tam, kde neplatis poplatky, rozdily v kurzech nejsou az tak vyrazne. A stejne jsou vybery limitovany vetsinou na 400 EUR.

    A uplne nejlevneji to vychazi ve smenarne, nebo i v tom smenarnim automatu, ktery je v Carefouru na Smichove. Tam si vymenim vzdycky nejakou hotovost a zbytek platim libovolnou kartou.

    Muzu sice nekdy zkusit udelat v jeden den platby vsemi kartami a pak to porovnat, ale nez pojedu za hranice podruhe, muze byt situace opacna.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2014
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Platebni karta do zahranici

           

      Podle nejakeho stareho srovnani, co jsem vygooglila, prevlada opravdu deviza prodej, ale nekde pouzivaji i oficialni kurz Mastercard nebo deviza stred. Asi s tim holt budu muset stravit nejaky cas sama procitanim podminek ruznych bank. Rozdil v kurzu eura skoro 0,7 Kc mi prijde uz dost znatelny.

      http://www.mesec.cz/clanky/platba-kartou-v...

      Vetsinou mam spis dost hotovosti, ale svycarske franky napriklad ve smenarne s dobrym kurzem, kam obvykle chodim (euroexchange v Opletalove nebo Exchange8 v Zatecke), nemeli a eura jsem zrovna nechala v aute, protoze mi nedoslo, ze muzeme dojit do Italie.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2014
      Autor: lucierut
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Platebni karta do zahranici

         

    Coz mi pripomnelo, ze bych mozna mel prehodit nejake CZK na EUR ucet, protoze jsem slysel, ze snad bude chtit centrala zase upravovat hodnotu koruny... 8-(

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2014
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Platebni karta do zahranici

           

      :-)

      To se mi zdá nejvýhodnější, platit kartou ale z Euro účtu. Jen nesmíš zapomenout přehodit na účtě "hlavní měnu", alespoň u Reiffky, jinak platby v eurech bere z korunového a mění dle svého kurzu.

      Taky si myslím, že kurzové rozdíly není to, co bych si u karty hlídal, spíš ty poplatky.
      Výhodou je, že jsi-li okraden o kartu, nic v podstatě netratíš, a jsi-li pojištěn na tohle, tak vůbec nic. U hotovosti příjdeš nenávratně o vše.

      Všechno má svoje, já už pár let cestuji jen s minimální hotovostí v peněžence (ovšem na bezpečném místě ve voze mám cash na dojetí jako rezervu). Už 2x se mi to vyplatilo, před 6ti lety mě obrali výrostci v Londýně přímo v centru s nožíky v ruce, loni mě odlehčil nějaký lapka na dálnici.

      Riziko že mě někdo vybrabčí kartu považuji za menší, než že mě prohmátne nějaký potřebný spoluobčan.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

239 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024