reklama

Zvuk plynového hořáku

Mám vařič Primus Eta a občas s ním mám ten problém, že zvuk hořáku se změní na silný, hluboký hluk. Vždy hořák raději vypnu, ale vlastně nevím, co se tam odehraje. Myslím, že se to děje jen, když mám plamen stažen na minimum.

Vybavilo se mi, že v laborkách na průmyslovce jsme snad řešili změnu zvuku meckerova kahanu, jenže to už je tak dávno, že a) nevím co toho bylo příčinou, b) jestli to byla chyba nebo, c) jestli si to s těmi laborkami nepletu s něčím úplně jiným. Už je to přeci jen trochu dávno.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 31.07.2014
Autor: petrp
  • Re: Zvuk plynového hořáku

         

    Jiné proudění plynu, já bych si s tím hlavu nelámal. Občas na některých vařičích při nevhodném proudění uniká plyn otvory kolem trysky pro nasávání vzduchu, a chytne tam, neobjeví se ti tam plameny?
    Četl jsem kdysi o zpětném nasátí plamene tryskou do kartuše. Vzhledem k rychlosti proudění plynu tryskou si to ale nedokážu představit. No a krom toho, v kartuši není vzduch, takže krom chcípnutí plamene by se nestalo asi nic.
    Pokud to hoří normálně, tak bych se hlukem nezalamoval, jen někde něco rezonuje.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2014
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zvuk plynového hořáku

         

    Myslím, že je to tím, že začne plamen hořet uvnitř trubky hořáku a rezonuje to. Tomu odpovídá, že se to stává při minimálním plamenu. Asi to může poničit hořák, zničit teplem nějaké těsnění, roztavit těleso hořáku. Odstranit by se to mělo buď vypnutím, nebo naopak přidáním plynu a vyfouknutím plamene ven z hořáku. Já bych to neignoroval.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2014
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

PR články:

[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

311 cyklistů (10 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | 28.04.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024