reklama

nove kolo

Co vyjde líp? Pokud bych chtěla kolo (odpružená přední vidle) kolem dvaceti tisíc, je lepší si kolo složit - sehnat třeba rám No Saint a poskládat něco, nebo byste spíš doporučovali koupit hotový kolo - preferuji Giant, příp. Spešla apod. Vážím asi 50 kg, výška 165 cm, jezdím celkem i v terénu, občas MTB veřejné závody. Vím, že je to těžký asi takhle říct, jen mě zajímá, co si o tom myslíte.

Nebo je 20 blbost? Teď jsem zaslechla, že na 30 tisících se to láme. Je lepší připlatit, počkat až člověk vydělá, a koupit si o třetinu dražší kolo - za 30 třeba? Já se zas pak bojím, že to rozbiju, nebo to někdo čmajzne. Nechce se mi dávat zbytečně moc a hlavně na to teď nemám. Je možný sehnat do těch 30 tisíc už i kolo s karbonovym rámem?

A co byste mi doporučovali spíše - kola 27,5 nebo 29? Jako jezdím dost lesem, po úzkých pěšinkách, ale zas tak technicky náročný mi to nepřijde... Bojím se, že nebudu stačit - soupeřkám, když budu mít menší kola. Všichni si ty velký kola pochvalují.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.07.2014
Autor: bajker
  • Re: nove kolo

         

    165cm -> 26"
    30000+ (dávej si na něj pozor)
    Good luck

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2014
    Autor: Radius
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nove kolo

         

    Jak píše Radius, slušný Spešl, nový z obchodu, aby to stálo zato, za 20 táců seženeš dost těžko ;-) U Gianta to bude asi to samé.

    Typ kola je, při Tvé výšce, také už celkem daný. Čili 26"...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2014
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nove kolo

           

      No, jak se to vezme...
      Ane má 164 cm, měla donedávna "26", teď jezdí "29" a vůbec na tom nevypadá špatně, navíc do terénu je ta devětadvacítka zcela jednoznačně lepší.
      A teď si vyber :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2014
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nove kolo

             

        Jenže jezdit závody a soutěže už asi nebude o pohodlné průchodnosti po nějakých hrbolech a jak na tom vypadá, že :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: nove kolo

               

          Nevím, jestli jsem dobře pochopil Tvou reakci - nicméně pro závodní využití v současné době už jen a jen devětadvacítku, šestadvacítka je v tomhle už na vedlejší koleji :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.07.2014
          Autor: Airline
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: nove kolo

                 

            Myslím, že bude hodně záležet na reliéfu a členitosti terénu a taky na tom komu co víc vyhovuje. A u ženských to zatím není tak jasný jako u chlapů. Hodně jich používá kola 27, těch 29 kol u žen zase není tolik, u těch větších a silovějších jich je samozřejmě víc.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.07.2014
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nove kolo

             

        Mno, ta 29" asi bude takový všude průchodný tank, to ano. I na lepším povrchu to asi pojede dost slušně, lépe než ta menší kola. Podle mne ale do těžších techničtějších pasáží už to bude dost neohrabané. Alespoň pro tak malé človíčky jako jsou tyto dva konkrétní příklady ;-)

        Mohu se ale plést, no :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2014
        Autor: Jarda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nove kolo

         

    Jestli budeš vítězit nebo nebudeš stačit, tak to rozhodně není ve velikosti kol :-)
    Samozřejmě že pro výkonnostní cyklistiku je potřeba kvalitní a co nejlehčí kolo a to za 20 opravdu nedostaneš. Takové bude dobré na nedělní projížďku, ale ne sport.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nove kolo

         

    Mám 164cm a 29dvacítku. Jsem z ní nadšená. Výborná do kopce i z kopce, hravá v terénu... prostě paráda!!!!
    Kvalitní karbonové kolo za 30t asi těžko seženeš. Já mám celokarbonového spešla a byl podstatně dražší, ale nelituji. Člověk si má udělat radost :-)
    Nechápu Lelka. Co jsi chtěl říct? Že na tom kole neumím sjet terén? Vím, na srazech s vámi nejezdím, ale není to tím, že bych si nedala terén. Jezdím s Aiem! Vlastně, na Seči jsem s vámi jela jen kousek po zelené. A jak, to nechám na vás, co jste tam byli. Jo, kopce mi už tak nejdou (zdravotní problém), ale sjezdík, ten si dám ráda :-)

    Opakuji svůj názor. Jdi do 29dvacítky.
    MTB závody jsem taky jezdila. Ve své kategorii docela dobře. Myslím, že na kole trochu umím. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2014
    Autor: Ane
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nove kolo

           

      Hm, teď jsi mi teda nasadila brouka do hlavy... Čím víc holek s 29 znám, tím víc chvály na ty obry slyším - nehledě na velikost člověka. Kámoška jezdí právě o něco líp jak já (+ má kolo za více než pade) a je o půl hlavy menší - nemůže si velký kola vynachválit.

      S těma penězma, já vím, že za dvacet to bude asi shit, možná i za 30, jenže mám současné kolo rozbité (stará lowcostová Merida). Nechci do něj investovat už ani korunu. Na něčem jezdit musím, ale na účtě toho moc není, no :/

      Uvažovala jsem tak, že pokud jsem doteď byla schopná jakž takž stačit holkám na tomhle cca z roku 2003, pak nové kolo i třeba za 20 bude výrazná změna k lepšímu, asi... Ale vůbec tomu nerozumím, já na tom kole vlastně jen jezdím, trochu :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2014
      Autor: bajker
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nove kolo

             

        Ja přes x lety začínala na Kellysu, pak jsem měla možnost sehnat Meridu za nákupku. Dneska jsem s moznostma ( finančníma, ale i kde a za kolik koupit) úplně jinde. Rada si tedy dopreji.
        I kolo za 30t bude slušné. Jen ne asi karbon.
        Nechápu, jak múzou chlapi říct, 29dvacitku neeeee. Copak jsou ženská? Nejlepší by bylo, vyzkoušet ji. Například hodňe obchodu se spešli nabízí možnost zapůjčení kola na víkend. Nebo někde na závodech MTB.
        Proč mluvím o spešlech? Mám k nim blízko. Moc blízko. Ale porozhlídni se okolo svého bydliště.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2014
        Autor: Ane
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nove kolo

           

      Kdo vymyslel ten název devětadvacítka? :-) Je to tlustá guma na ráfku 622.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2014
      Autor: magic1000
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nove kolo

         

    Pokud bych mohl poradit ohledně Giantu v 29 tak bych doporučil tyto, pokud chceš pánský model:http://www.kola-dema.cz/Jizdni-kola/Horska-kola...
    http://www.prologshop.cz/giant-talon-29er-2...
    To první mi přijde za tu cenu docela dobré, to druhé mám, jezdí se na něm fakt dobře proti 26 super, akorát jsem na něm vyměnil vidlici za vzduchovou RS Rebu a je to ještě lepší. Suntour XCR co tam je není nic moc. Jinak určitě se na tom kole svez je to jiné než 26. Nebudu doporučovat jinou značku v 29 protože jsem na nich nejel, zkoušel jsem Rock Machine, ale to mi nesedlo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2014
    Autor: jury
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

270 cyklistů (1 přihlášený)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024