reklama

Údržba

Ahoj, možná se budu opakovat, ale všechny rady, co jsem dostala se liší, proto se ptám:
Jak nejlépe udržet kolo v bezvadným technickém stavu? Konkrétně by mě zajímala údržba přední vidlice a zadního tlumiče FOX, voda ano/ne, kartáček nebo hadřík, jde mi o tu uplně nejběžnější údržbu, jestli používáte nějaký přípravek, čím mazat atd. Díky moc

[ Zpět ]
Datum: 15.07.2014
Autor: challidona
  • Re: Údržba

         

    Vodou opláchnout v pohodě, ale ne "wapkou" ! Když budeš mýt od bláta hadicí s nějakým rozstřikem, nebo sprškou, nemůže to ublížit. Na kluzáky nejít radši ničím ostrým, nebo drsným, aby se zbytečně nepodřely.
    No a po oschnutí fouknout zlehka silikonovým olejem, propružit - a před vyjetím nezapomenout přebytečný olej otřít, aby se nelepil prach (vyráběla by se brusná pasta).
    A na to mytí stačí voda z hadice, když z kýblu, tak nic nezkazí opravdu malá kapička Jaru na změkčení.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2014
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Údržba

           

      Očistě pomáhám smetáčkem (košťátkem).
      V houbě, zdá se mi, zůstávají tvrdé součásti bláta už furt (nejdou vyprat)...

      [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2014
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Údržba

         

    Ne možná, ale zcela určitě se opakuješ.
    Dva stejné dotazy ve dvou tématech pod trochu jiným názvem.
    To jako proč?

    [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Údržba

           

      A já myslela, že je to proto, abys v jednom mohl poradit ty a ve druhém ronda :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2014
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Údržba

             

        Ahá, ale to je už dotažené takřka k dokonalosti :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Údržba

         

    Díky moc budu ráda když mi dáte někdo typ jak to smazat jelikož to je omyl... :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2014
    Autor: challidona
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Údržba

           

      Nech to být, ale chtělo to hned napsat, že to je omyl a chyba a hned to jedno téma zamknout a bylo by to.
      Takhle se může jen hádat co to je a jestli někdo zase nevymýšlí nějaké bejkárny a provokace.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Údržba

         

    Téma se dá zamknout zámečkem a pak se do něj nedá přispívat.
    Ale řeknu ti, je to těžká volba - zamknout to, kde radil ronda nebo to, kde Lelek :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2014
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Údržba

           

      Díky snad sem to smazala, každopádně jakej olej používáte?

      V žádném případě to není provokace, to byste poznali teprv hihi

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2014
      Autor: challidona
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Údržba

             

        2 x jsme ti psali, že silikonový.
        Poněkud začínám váhat, jestli to není jen hloupé prudění.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Údržba

               

          Ale typ a značku třeba co máte ozkoušeno jsem myslela... tady se to přívětivostí jenom hemží.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.07.2014
          Autor: challidona
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Údržba

                 

            Je to jedno. Třeba u mazání řetězu je to trošku větší věda-použití do sucha, do mokra, olej nebo vosk atd. U toho na vidlici je to jedno, hlavně abyste nekoupila něco teflonového-narušuje gumový těsnění. Prostě silikon olej. Pokud chcete znát za každou cenu značku, tak já momentálně používám Silicone Star od Bike Work ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 18.07.2014
            Autor: Spathodus
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Údržba

                 

            Prostě silikonový a je jedno kdo ho vyrábí. Kdyby to mělo nějaký vliv, tak to napíšem. Silikonový olej není olivový aby v tom byl rozdíl.

            [ Zpět ]
            Datum: 18.07.2014
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

250 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024