reklama

Jakou větrovku?

Zdravím cyklisti, prosím poradíte mi jakou si pořídit větrovku tak do 1500,-Kč nejlepší v poměru cena/výkon? Uvítám i odkazy na web. Děkuji

[ Zpět ]
Datum: 18.02.2006
Autor: james74
  • Re: Jakou větrovku?

         

    Nikdo nic? :-(

    [ Zpět ]
    Datum: 19.02.2006
    Autor: james74
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou větrovku?

           

      Kalas, Axon (respektivě i Biemme), Atex...?
      Tyhle firmy mají poměrně "levný" zboží a přitom kvalitní.

      Ale větrovky od nich neznám, mám Vento od Etape.
      http://www.viva-sport.cz/etape_vento.php

      Mám starší model ještě bez kapsy na zádech.
      Troufat si posoudit, zda je to nejlepší poměr cena/výkon, si netroufám, nemám s čím porovnávat. Ale je to slušná bunda a svoji funkci plní výborně. Vítr nemá šanci, mírné poprchávání po dobu dvaceti, třiceti minut taky ne. Má ale poměrně krátký rukávy, chce to vyzkoušet.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.02.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou větrovku?

         

    Dobré reference jsou na cyklobundu 2F z materiálu Vent-X
    www.bobosport2f.cz

    A samozřejmě Craft.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.02.2006
    Autor: Kominík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou větrovku?

         

    Z vlastní zkušenosti doporučuji při nákupu preferovat ty bundy, které mají odvětraná záda (zadní díl ve 2 kusech přes sebe částečně přeložených), popřípadě i větrací "otvory" v podpaždí. Konkrétní značky výrobce neznám, ale v krámech se celkem běžně objevují.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.02.2006
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou větrovku?

           

      My s manželem používáme bundu PERTEX a šustky stejné značky, obojí v obchodech s cyklooblečením běžně k dostání, jsme spokojeni. Jsou sbalitelné do mylých válečků(jsou součástí bundy i kalhot), využíváme je i na turistiku a běžky(tady současně s termoprádlem samozřejmě). Cena za bundu ccaq 1200,- a kalhoty cca 900,-
      Vyrábějí se v různých barvách - jasně červená, jasně modrá, černá...

      [ Zpět ]
      Datum: 19.02.2006
      Autor: Daniela
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou větrovku?

             

        opravuji ...jsou sbalitelné do malých válečků...

        [ Zpět ]
        Datum: 19.02.2006
        Autor: Daniela
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jakou větrovku?

               

          Tak po příspěvku Burajdy a Danky ještě jednou k větrovce od Etape: je perfektně odvětraná po celé délce boků. V zimě to problém nedělá, bála jsem se, aby mně díky síťovině nebyla kosa ... a pohoda i ve větru.

          V neprofuk vestě ze stejnýho materiálu od stejný firmy je míň teplo, a to nejen kvůli absenci rukávů ale i díky odvětrávaní na zádech . Prostě zezadu může foukat vítr, proto doporučuju větrovku s odvětrávaním jinde než na zádech, pokud bude nošena i v zimě.

          A Etape vesta i bunda jdou zabalit do opravdu malinkatýho balíčku, na obojí jsou taky sáčky.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.02.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jakou větrovku?

                 

            Nedalo mně to a hrála jsem si s metrem. :-)
            Tak hrubě složená bunda v sáčku má na výšku 16, 17 cm, podle toho, jak moc ji nahečnám do šířky. Může mít i menší dýlku, ale natáhne se do šířky. Obvod měřit nebudu. :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 19.02.2006
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jakou větrovku?

                   

              Jsou bundy proti větru a proti dešti, já mám proti větru, je poměrně neprodyšná, ale chrání prvotřídně v ledovém povětří , bohužel neodvětraná v podpaží, to postrádám. Hlavně nebrat velkou a s volnými rukávy, ty se totiž nafukují při jízdě jako brzdící padák, což na výkonu nepřidá. Já mám AXON cross country, lehoučká, slaboučká, do kapsy. Jsem spokojená.

              [ Zpět ]
              Datum: 19.02.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jakou větrovku?

                     

                Jezdím teď v bundě z vietnamského obchodu za 140,- korun, sice promoká, ale do mrazu plně funkční.

                [ Zpět ]
                Datum: 20.02.2006
                Autor: Airline
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou větrovku?

         

    Perfektně se mi osvědčila tenká Pertexka - neprofoukne, v dešti nepromokne a rychel uskchne.
    Odložila jsem ji ale, protože mi byla poněkud velká a z kopce jsem vypadala jak obrovksý žlutý balón :o)))
    Teď mám od cycloscheinu - přes zimu neprofoukne, ale materiál je hrozný - strašně se vytrhávají nikty od suchých zipů na rukavicích apod. Dost mě to štve, ale nevrátila jsem ji a trpím jen kvůli tomu, že má úžasnou svítivou barvu, takže jsem vidět.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou větrovku?

         

    řešim stejnej problém. chtěl bych něco prodyšnýho, protože moje nepromokavá membránovka sice vydejchá 20 litrů, což je hodněhodněhodně, ale přeci jen když neprší... takže pertex, tactel nebo něco podobnýho. navíc sem si vymyslel, že mít dva kusy, tedy bundu a vestu, je blbost a že by to teda mělo mít odepínací rukávy. od toho mě dvorní prodejce zrazoval, tvrdí že kolem ramen bývá vesta ušitá s rozšířenejma ramenama aby byly krytý zipy a tenhle detail vpodpaží překáží. našel sem dobrý řešení: http://www.author.cz/cs/bike-prislusenstvi... je to vlastně vesta a rukávy se odepínají spolu se zdvojenym vrchním dílem. ovšem ta cena...:-( tak sem štoural dál a našel přátelé:-o) http://www.humi.cz/scripts/str4.php?lg=cz&... model cyclo. je to to samý a ušetříte 750 kaček:-) sou tam i slušný kalhoty.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.02.2006
    Autor: vette
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou větrovku?

         

    craft, s odepinacimi rukavy, kapsy na zadech, zbalitelna do pidi balicku, funguje velice dobre i v zimnich podminkach na hrebenu na bezkach (jak sem videl :). 1100-1200Kc.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.02.2006
    Autor: mdk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou větrovku?

           

      a kde si prosim ta videl tu bundu za 1200,- Kc ? jak hladam tak hladam, ale vidim tam len bundy (craftacke) za 1800,- Kc..dik :)

      [ Zpět ]
      Datum: 23.02.2006
      Autor: Bobikpp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou větrovku?

         

    Taky chci koupit věci na sebe a pokukuju po tomto:
    http://www.dodeste.cz/katalog_rf.htm
    cyklo větrovka profi
    Nemáte s tím někdo zkušenosti?

    [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Špunt)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou větrovku?

           

      Mam skusenosti len s cyklovetrovkou (Nie profi). Skusenosti mam celkom dobre, ani v dazdi sa vo vetrovke nepotim. Nema kapucnu, myslel som, ze to budev dazdi vadit,ale neviem preco, prilba ma chrani aj pred dazdom (napriek tomu, ze ma plno vetracich otvorov). Teraz v mrazoch sa mi vetrovka celkom osvedcila (rekord mam -9 stupnov), aj ked je naozaj tenka. Kedze sa mi vetrovka pacila, dokupil som aj nohavice (proti dazdu) ale tie maju nejaky blby strih, dole je ich treba stiahnut, lebo su siroke ,v pase su nejake nizke, navyse v nich vyzeram ako protichemicka jednotka :-) Ta profi vetrovka musi byt uplne super. Najvacsi problem som mal zohnat moju velkost(na slovensko neposielaju dobireku).

      [ Zpět ]
      Datum: 23.02.2006
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou větrovku?

           

      Mám ji čerstvě a je super. Ale teď už je ti to asi jedno, co? :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 11.09.2006
      Autor: Aladin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

339 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024