reklama

Řetěz

Lidi střílí mě nový řetěz (už třetí) na nejmenším pastorku. Mám zkusit ručně prohýbat jednotlivé spoje řetězu a pořádně máznout, příp. pilníkem lehce odstranit ty jakoby špony z pastorku nebo si to sedne jak se roztahne?? Když otáčím klikama pozpátku, tak se vytváří jak kdyby taková stříška z toho řetězu. Dlouhý by mě ho snad ze servisu nedali:-) Bordel mezi pastorkama sem vyčistil, takže leda ty špony. Další řetěz už vyměním i s kazetou.

Jinak problém se zadním kolem vyřešen, náboj zkontrolován a promazán a pohoda:-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 19.06.2014
Autor: Jaaaan
  • Re: Řetěz

         

    Jestli si neměnil pastorek, tak vyměň pastorek. Po 5tis. km a 3 řetězech má nárok.

    Proboha, proč musíš mít se vším takové potíže?!?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2014
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Řetěz

           

      Přitahuju to:-). Na novou kazetu je ještě brzo, 3 řetězy musí vydržet.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2014
      Autor: Jaaaan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řetěz

             

        Evidentně je na výměnu už čas tak akorát. Navíc při tvém užívání kola...
        Klidně si to ale dopras pilníkem, když máš svou hlavu. Nebo také můžeš najezdit cca 150 - 200 km a sedne si to samo.
        Jen ale nevím, proč se potom ptáš.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.06.2014
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Řetěz

               

          Nevím jestli je ekonomické kvůli jednomu pastorku měnit celou kazetu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.06.2014
          Autor: Jaaaan
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Řetěz

                 

            Teda ty když se rozhodneš šetřit, tak to fakt stojí za to. Taková pitomost... Nový pastorek stojí cca od 500,- - to ti fakt stojí za to blbnout s jedním kolečkem?!?

            Dělej si co chceš - když ti někdo vymění jen jedno kolečko, tak si ho nech vyměnit. Je to ale blbost, protože načatý budou všechny. A pokud si to necháš vyměnit po kolečku, zaplatíš nakonec víc.

            Jen teda nevím, jak řadíš, protože většinou bývá sjetý střed - 4/5 kolečko.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 19.06.2014
            Autor: radka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: Řetěz

                   

              Chcu si koupit nějakou lepší kazetu už potom, ne tu co tam mám ted (shimano hg 62, ta stojí 500). Navíc sem o samotatném měnění pastorků nevěděl a pochybuju, že to někdo vůbec dělá.

              Mám to sjeté, prootže jezdím převážně silnicu a jak už tu někdo psal, tak mám dynamit v nohách:-))) Jezdím povětšinou nejtěžší převody vzadu i vepředu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 19.06.2014
              Autor: Jaaaan
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Řetěz

                     

                Když víš, co chceš, tak se neptej, co máš dělat, když ti to střílí teď.
                Je to zkrátka na výměnu.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 19.06.2014
                Autor: radka
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                • Re: Řetěz

                       

                  Holka ty rozumíš snad všemu, já zírám.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 19.06.2014
                  Autor: czaj
                  Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
            • Re: Řetěz

                   

              A o měnění jednoho pastorku sem nic nepsal. Psal sem že kvůli jednomu zatím horšímu pastorku se envyplatí vyměnit celou kazetu. Pastorky po jendom samozřekmě měnit nebudu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 19.06.2014
              Autor: Jaaaan
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Řetěz

                     

                V tom případě ti nezbývá než na tohle nejmenší kolečko zkrátka neřadit dokud si řetěz nesedne :o)))

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 19.06.2014
                Autor: radka
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Řetěz

                     

                Koukni kolem sebe po známých, co jezdí na kole, nebo se zeptej v servisu. Naprostá většina kazet je odrbnutá na lehčích převodech a nejtěžší jsou jako nové. A jeden nebo dva nejmenší bývají samostatné. Tak třeba tam budou mít na vyhození zrovna ten tvůj model (nebo podobný, jsou skoro stejný).

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 19.06.2014
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Řetěz

               

          Nejanči, každej není takový měnič, jako ty ;-) Na převodníkách taky strhávám fortunkou hranky, aby natahaly řetěz sebou, jde pak hladčeji. A ty otřepy se tam otlačí mnohem dřív, než je placka na výměnu. A taky jsem to dostal jako doporučení.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.06.2014
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řetěz

         

    Jsou různé kvality pastorků a vydrží různou dobu. Když řetěz přeskakuje, tak jsou některé pastorky už odrbaný a s tím nic nenaděláš, je to spotřební materiál. Pokud někde seženeš jednotlivé pastorky, tak je vyměň, jinak dej novou kazetu. Pokud chceš aby vydržela kazeta dýl, tak to bude chtít asi lepši materiál.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

712 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024