reklama

Nosič za vidlici

Potřeboval bych střešní nosič na kola. Nejraději bych typ, kde se vyhodí přední kolo a velocypéd se tam upne za přední vidlici. Ale většina modelů má hodně krátký prostor na zadní kolo. Což je problém, protože bych nejraději současně převážel normální mtb, koloběžku a dětské kolo (všechny mají standardní přední náboj, jediný problém je, že mají velmi různé rozvory).

Mám starší nosiče HAKR, kde vana na kola je po celé délce. V zásadě by mi tedy stačilo vyřešit uchycení přední vidlice k příčníku nosiče.

Dá se něco takového koupit samostatně? Nebo nechat vyrobit, aby to bylo snadno montovatelné a bezpečné?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 09.06.2014
Autor: Joe-CUBE
  • Re: Nosič za vidlici

         

    http://dopice.sk/9E1

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2014
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Nosič za vidlici

         

    Samostatně nevím, leda koupit celé Sanremo a použít jen předek.

    http://www.kupkolo.cz/stresni-nosic-kol-elite...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.06.2014
    Autor: mportes
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič za vidlici

         

    Jestli tomu správně rozumím tak se ptáš kde Ti ke třem předním nábám ze smetiště přiheftují vehement který bude na druhém konci kompatibilní s tvým příčníkem.

    Doporučil bych zámečnictví.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.06.2014
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič za vidlici

         

    Taky po něčem takovém koukám a zatím vítězí jednoduchost provedení viz. odkaz http://www.hakrbrno.cz/hakr-fork-h0601
    Taky mám staršího Hakra s korytem v jednom kuse a ohnout plát plechu do tvaru "U" a navařit starej náboj by bylo řešení. Na lehu mám 15 osu a na horáku klasiku takže uvažuji o univerzálu na oba průměry.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.06.2014
    Autor: Netopirat
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosič za vidlici

           

      Jj, něco takového. Až na tu cenu dobrý.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.06.2014
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosič za vidlici

             

        Zkusím to hodit na papír a stavím se naproti u zámečníka. Navrtat a ohnout plech ( pásovinu ) , vytočit dvě pouzdra a navařit je na třmen by neměl být větší než malej problém, no uvidím co mi nahlásí. Složitější konstrukce není potřeba a nosnost by mohla být tak dostatečná.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.06.2014
        Autor: Netopirat
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosič za vidlici

           

      Ja by som odporucil ohnut ten plat plechu do tvaru skor V. Mam velmi zlu skusenost s amatersky vyrobenym nosicom, ktory ma tvar pelchu na koleso do U. Ten plech zboku donicil plast v mieste, kde sa plast dotykal vrcholku toho Ucka.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.06.2014
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič za vidlici

         

    Uchycení přední vidlice jsem vyřešil provrtáním nosníku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2014
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič za vidlici

         

    za ty prachy možná http://www.cmpsport.cz/eshop/index.php?page...

    ale nevím, jestli máš hagusy a můžeš hejbat s příčníkama podle vlastní libovůle ...

    já na nosiči nešetřil a pořídil Thule OutRide
    montáž na příčníky bez nářadí, stejně tak montáž kola na nosič
    a zamykací ...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2014
    Autor: macikm
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosič za vidlici

           

      Něco takového mám vyhlídnuté. Příčníkama hýbat můžu. Ale může se stát, že tam budu chtít dát současně vozidla velmi různého rozvoru (viz úvodní příspěvek). Nakonec asi koupím něco takového, a některé rozvory dořeším dlouhou vaničkou na zadní kolo z toho starýho hakru.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2014
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

312 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024