reklama

Kolo pro začátečnici

Dobrý den, můžete mi prosím poradit při výběru kola? Jsem úplný začátečník, jezdila jsem naposled jako malé dítě, ale chci aby mi kolo pár let vydrželo. Budu jezdit převážně po cyklostezkách a občas někam na chatu přes pole atd. Upozorňuji, že jsem chvíli po porodu a ještě mám pomalu 100kg tak aby mě to taky uneslo :-D
Rozhoduji se mezi Author Integra 2013
http://www.kursport.cz/author-integra-2013/v19603

Specialized Ariel Step through
http://www.kursport.cz/specialized-ariel-step...

a Rock Machine Cross 300 HD
http://www.kl-sport.cz/variant/jizdni-kola-2013...
Moc děkuji za rady.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.06.2014
Autor: Petra1988
  • Re: Kolo pro začátečnici

         

    Mno, pokud by na tom měla drandit opravdu metráková osoba, tak bych se asi prvně vyhnul tomuhle "dámskému" provedení rámu ;-) A začal koukat po rámech, které jsou "pánského" provedení, čili horní rámová trubka je hezky nahoře, tak jak to na správném pánském kole je ;-) Minimálně kvůli ježdění mimo zpevněné cesty. Pánský rám je skoro vždy pevnější než ty dámské s horní trámovou trubkou dole.
    Vím, lépe se na takové kolo nasedá i sesedá z něj, ale ten rám se už při vyšším zatížení může dost kroutit. V nejhorším na něm může něco i prasknout.

    Dalším problémem u těchto ženám určených kol může být nastavení vidlice na "ženskou" obvyklou váhu, což je někde mezi 50-70kg, max. Pokud bys to chtěla nastavit jinak, tak je potřeba vyměnit pružinu/y ve vidlici. Pokud se ovšem něco takového tady dá sehnat coby koncový zákazník. U některých výrobců, u těch zpravidla nejlevnějších vidlic, bohužel ne...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2014
    Autor: Jarda
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo pro začátečnici

           

      Nestraš, metrák není žádná váha a prasknout nic na rámu nemůže a nesmí.

      Metrák uveze i skládačka.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.06.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo pro začátečnici

             

        Si piš!

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.06.2014
        Autor: Billicek
        Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo pro začátečnici

             

        Metrák není žádná váha, to ano. Myslím ale, že jen pro kolo s pánskou geometrií.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.06.2014
        Autor: Jarda
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolo pro začátečnici

               

          Jako že pro pány musí být kola festovnější, protože jsou více prostorově výraznější?!?
          No tak to díky :o)))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.06.2014
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kolo pro začátečnici

                 

            Nevím jestli zrovna prostorově výraznější, ale i tak jsme prostě při stejné výšce a rozměrech masivnější ;-) Neboli hustší, když to vezmeme logicky :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.06.2014
            Autor: Jarda
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kolo pro začátečnici

                 

            Jak říká Jarda: pánský rám - trubka pěkně nahoře :-)))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.06.2014
            Autor: Airline
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolo pro začátečnici

               

          Rámová trubka dělá to kolo jistě tužší, ale i toho dámského provedení bych se tolik nebál, viz ty bezrámové skládačky. Ani vidlice nebudou asi problém

          Při větší zátěži může dostat zahulit ráfek a výplet zadního kola, zvláště když si na nosič naložíš dalších 20 kilo.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.06.2014
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolo pro začátečnici

               

          Se s dámským rámem nesmolím. Na nosič arabovi (s dámským rámem) naložím pytel cementu (25 kg), v brašnách veze dalších deset, se mnou celkem metrák, jedu a nemám pocit, že by to ten rám nesnesl. Akorát je to s tím kvichtem nahoře na nosiči vratký, blbě se drží balanc a rozjet ten kolos dá práci, to je jedinej problém a horní vodorovná trubka by ho nevyřešila.
          Pro dámu začátečnici určitě dámskej rám doporučuji, dobře se na to nasedá, dobře se to rozjíždí a dobře se zastavuje. Na rychlost kola to nemá vliv, na tu má vliv celková hmotnost, velikost kol a odpor v ložiskách.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2016
          Autor: bara2
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Kolo pro začátečnici

                 

            ...a navíc paní tazatelka už určitě za ten rok ježdění na kole není žádná začátečnice a určitě už i zhubla:-))
            Edit: pardon, ony to budou už dva roky, tak to má paní jistě už naježděnou nějakou tisícovku.
            Škoda, že se tihle lidé nikdy znovu neozvou s tím, co pořídili a jak jsou spokojeni.
            Pak nám tu chybí zpětná vazba a nevíme, zda radíme dobře:-))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.05.2016
            Autor: Lanna
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo pro začátečnici

         

    čau,kdybych měla vybrat z tvé nabídky, tak bych šla určitě do Cross 300, ale pokud by bylo čistě na mně, tak bych zkusila X Caliber 8 z roku 2015, je to TREKový kolo, ale jezdí se na něm skvěle, sám jsem měla možnost na něm zkusit jet a paráda. Stojí okolo 20 000 a jednu z nejlepších cen co jsem se dívala má eurobike praha.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2016
    Autor: luci
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
    • Re: Kolo pro začátečnici

           

      ááá, agent klsportu zasahuje. a navíc je to hemafrodit nebo schýza "sám jsem měla" :-D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2016
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

341 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024