reklama

Chrastivý zvuk

Prosím o radu - pri určitých rychlostech (cca 21-25Km/h a pak 33-39Kh/h) se mi z kola ozývá nepříjemný zvuk, neco jako řinčení nebo chrastění.
Kolo je MTB Schwinn Mesa Comp 2012 v původním osazení kromě vyměněné vidlice za Epicon a samozřejmě měněným řetezem...
Zvyk se ozývá na asfaltu, v terénu to slyšet není. Na šlapání nezáleží, je to slyšet ať šlapu nebo ne. Stejně tak vidlice - locknutá, nelocknutá, je to stejné. Podotahoval jsem všchny šrouby co podotahovat šly, hlavové složení rozbral a promazal vazelínou (původní tam ale ještě byla v dostatečném množství), dotáhnul středovou osu, nic nepomohlo. Řetěz i nohy vidlice samozřejme mažu pravidelně. Napadá me, jestli to nemúže být vibracema od vzorku pláštů, které se na něco přenásí a to pak drnčí, ale nevím, co by to mohlo být a jak toho se toho zbavit. Díky za každou radu:)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 30.05.2014
Autor: Clight
  • Re: Chrastivý zvuk

         

    Ahoj,
    kdyz vyloucime driveline, tedy presmyk, retez, prehazka, cvrk, tak zbyva asi jen rozeznivane kotouce.
    To by ale znamenalo vule v naboji u kol - zahybat kolem vuci vidli.
    Povoleny kotouc jsem snad nikdy nevidel tak moc...
    Take by to znamenalo, ze sem tam jakoby "visi" desky v brzdovych trmenech, ale pravy duvod by byla vule v loziskach.
    Predpokladam, ze pneu maji dostatecne vule ve vidlicich a ze na sobe nemaji male gumove ostny z vyroby.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2014
    Autor: single
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chrastivý zvuk

           

      Ahoj,
      dkotouce jsou chyceny sesti sroubky, ty jsem dotahnul pri dotahovani vsecho moznyho, ale to nepomohlo. Brzdy jsem taky zkousel vsemozne ladit, ale to nepomohlo - neskrtaji, kdyz to protocim naprazdno ve stojany, tak se zadny zvuk neozyva.
      Plaste maji mista dost, mam na tom jen 1,95ky a ostny jsou z nich uz davmno pryc.
      Dik za tip na ty naboje, v tom jsme se jeste nikdy nevrtal, tak to zkusim proverit, snad se povede.
      Kdyz zkusim "zakyvat" kolem zleva doprava, tak mi neprijde, ze by tam byla vule - je mozny, ze by byla tak mala, ze rukou poznat nejde a pritom to takhle zlobilo?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2014
      Autor: Clight
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chrastivý zvuk

         

    Zkus to dat do stojanu a roztocit s tim 'nasucho'jestli se to ozve, nebo udelat to same pri obraceni vzhuru nohama. mohly by to byt mozna naboje..

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2014
    Autor: dpn
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chrastivý zvuk

         

    Mě takhle kdysi na několik výprav znejistělo cvakání spony od přilby o táhlo zipu na novém dresíku .
    Vždycky když jsem pohnul hlavou abych se podíval, odkud to jde, tak to přestalo, ale nespojil jsem si to :)

    Klidně by to mohlo být kousek něčeho v sedlovce i blbá koncovka bovdenu přesmykače taky dokáže někdy překvapit tím jak si zacvaká o okolí...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2014
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chrastivý zvuk

         

    Tak se nakonec povedlo vyresit - delaly to odrazky ve vypletech kol. Stacilo je jen posunout smerem k rafkum, aby pevneji drzely a chrasteni prestalo. Asi se casem uvolnily a po dratech trosku posunuly smerem ke stredu, kde mely malinko vuli, a zaclo to vydavat ten zvuk.
    Clovek dva tydny koume, co je spatne, a ona takova blbost...no, kdyz nic jinyho, tak vysledkem snahy je kolo poradne zkontrolovany, promazany a podotahovany...:)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2014
    Autor: Clight
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chrastivý zvuk

           

      Tak je vyhoď a dej tam trubičkové.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2014
      Autor: újezďák
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chrastivý zvuk

             

        Proč vyhazovat? Mi to kdysi udělalo taky, posunula jsem odrazku k ráfku a už se to neopakovalo. To se klidně mohlo posunout třeba při protahování kola nějakou burinou, to není principiální vada, normálně to drží dobře a samo se to dotahuje odstředivou silou.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2014
        Autor: bara2
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Chrastivý zvuk

               

          To bud nejspis ono, nekdy zhruba pred 3 tydny jsemprojel par desitek metru z kopce nepokosenou loukou, kde podle mapy mela byt polni cesta a nebyla tam. Pak jsem vyndaval travu z dratu i kazety, asi se to posunulo pri tom. Vyhazovat je nebudu, ted uz vim, po cem se kouknout, kdyby se ten zvuk nekdy zacal ozyvat znova:)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.06.2014
          Autor: Clight
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

297 cyklistů (1 přihlášený)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024