reklama

Praskot/lupani v hlav. slozeni po vymene vidlice

Dobry den,

rad bych se otazal zda ma nekdo podoubou zkusenost ci by nevedel jak resit lupani/krupani v oblasti hlav. slozeni ahead Conoid 811N Neck po vymene predni vidle (puvodni odpr. suntour NCX za pevnou Force Trek 28"). Vymenu jsem nechal delat v servisu. Lupani je dost
hlasite pri jizde po nerovnostech ci jizde ze sedla do kopce. Cele jsem to sam prekontroloval, nakonec to cele znovu rozdelal, slozil, prohodil podlozky, zkusil jiny predstavec, pritahl predni rychloupinak, ale problem trva. Mam pocit, ze je to krupani bud z dolni ci horni misky-nerad bych kupoval cele nove hlav. slozeni, kdyz se jedna prakticky o nove kolo (ujeto jen asi 700km).

Dekuji vsem za nazor.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 29.05.2014
Autor: dpn
  • Re: Praskot/lupani v hlav. slozeni po vymene vidlice

         

    Ahoj,
    jednou jsem servisoval karbonove kolo s hlinikovyma 45 stupnovyma sedlama pro hlavko. Po vymene ramu, vlozeni hlavovych lozisek na vazelinu vse chodilo ok. Problem nastal v momente, kdy jsem jel kolo zajet - ozvalo se vzdy nekolikere zarupani v hlave - pri prudkem brzdeni na prednim kole apod. Kdyz jsem to rozebral, zjistil jsem ze stara loziska dobre nesedela v ramu a vazelina jim jen umoznila pohyb. Podle meho se musi sedla odmastit, natrit lakem a pote vlozit loziska, ocistena, ale stale mastna, aby pak sly lehce ven.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2014
    Autor: single
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praskot/lupani v hlav. slozeni po vymene vidlice

           

      Dik. Zkusim se na to podivat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2014
      Autor: dpn
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praskot/lupani v hlav. slozeni po vymene vidlice

         

    Je to bezny problem, dnes se ramy vystruzujou uz ve vyrobe s velkou vuli a nikdo to neresi. Staci ze jsou loziska lehce narezle a uz na kuzelu nesedi. Pokud se ti to nechce lepit lakem, zanes to do "odborneho servisu" , dokud zavadu neodstrani ;)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2014
    Autor: single
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praskot/lupani v hlav. slozeni po vymene vidlice

           

      Moc dekuji za postreh.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2014
      Autor: dpn
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praskot/lupani v hlav. slozeni po vymene vidlice

         

    Jestli je vule v ramu, tak bych to hodil prodejci na hlavu. A vubec servisu.
    Jedine, co bych resil sam, je standardni dotazeni. Cokoliv destruktivniho nebo stopy zanechavajiciho (lak) bude povazovano za duvod k neuznani zaruky.

    Jestli to v zaruce neni, rozebrat, vycistit treba benzinem a pak maznout vazelinou a snovu sestavit. Pak teprve zkouset zalakovat a podobne triky.

    Mimochodem si myslim, ze jestli je vule mensi nez mala, lak stejne nepomuze na dlouhou dobu. Je to sazka do loterie.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2014
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praskot/lupani v hlav. slozeni po vymene vidlice

           

      Cau Murphy, jak to jde porad?
      Uz jsem Te nevidel aspon 100 let ;)
      Sem tam ctu, kde jsi vsude byl, ale nemam moc cas byt tady nakole.
      Lak se nikomu nelibi, ale ja uz tim zalepil spoustu veci. Chce to praxi a cistou hlavu ;)
      Kazdopadne at si dela kdo chce co chce.
      Porsche lepilo bezne loziska na napravach u 944.
      Nesla vyndat, nepouzivali lak...
      Doporucuju to nechat udelat lidem, co v tom maji praxi.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2014
      Autor: single
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praskot/lupani v hlav. slozeni po vymene vidlice

             

        Podle popisu mi prijde, ze by to kolo mohlo byt jeste v zaruce. Pak bych chtel po prodejci reseni bez laku.
        Taky se obavam, ze bych nevedel, jak hledat nekoho, kdo by ten lak pouzil spravne.

        Na ten uvod tedy radsi odpovim mailem. 8-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2014
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Praskot/lupani v hlav. slozeni po vymene vidlice

               

          Aplikace probiha do mokreho laku na nehty.
          Holky s tou veci maji zkusenosti, da se koupit v kazde vecerce.
          Porad vzpominam, jak jsem instaloval ventilove pruziny do alfacke hlavy.
          Celou vahou jsem tlacil na 20kg hlavu v pripravku, kterou jsem drzel osove rovne a v tu chvili vysvetloval sbe drahe polovicce, ze tam ma zrovna ted vlozit 2 pojistne zarazky.
          Privedl jsem ji az k placi, ale nakonec jich tam dala vsech 16 spravne a ja mohl zkompletovat motor.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.05.2014
          Autor: single
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Praskot/lupani v hlav. slozeni po vymene vidlice

               

          Dik za nazor-to kolo je jen 2 mesice stare (takze v zaruce)-ta stara vidlice tam byla bez problemu-neco se stalo po te vymene. Dal jsem to nazpet do servisu po svem pokusu o vyreseni, ale ani oni si s tim nevedeli rady. Dalo by se to samozrejme resit tak , ze bych to zkusil s nejakou jinou vidlici, novym hlavovym slozenim a postupne eliminoval priciny-to ale jak jiste chapes je temer neproveditelne.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.05.2014
          Autor: dpn
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Praskot/lupani v hlav. slozeni po vymene vidlice

                 

            Jedine co mne jeste napada je jiny spodni krouzek na vidlici.
            Muze mit jiny uhel kuzelu nez maji loziska.
            Ta se delaji 45 stupnu a 36 stupnu. Pokud to nezmeris, tak od oka se to spatne pozoruje.
            V zasade ale me zkusenosti jsou takove, ze nasucho by si lozisko na kuzel melo sednout a na kuzelu se nekyvat.
            Pokud k tomu dochazi, je neco spatne...
            Drzim palce...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.05.2014
            Autor: single
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Praskot/lupani v hlav. slozeni po vymene vidlice

                   

              Predpokladam, ze i ten spodni krouzek prendali z jedne vidle na druhou, jastli tim myslis spodni drahu kulicek. Prece by kvuli tomu nerozebrali druhe hlavove, ne?

              Hodil bych jim to na hlavu, zas a znova. A pripadne chtel penize zpet.
              Nebo jim navrhni, ze to nechas opravit jinde, aby to proplatili.
              Kazdopadne bych se v tom sam nerypal, kdyz je to nove a v zaruce.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 30.05.2014
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Praskot/lupani v hlav. slozeni po vymene vidlice

                     

                Jo ten spodni krouzek je odebran z puvodni vidlice.U te k tomu lupani nedochazelo.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 30.05.2014
                Autor: dpn
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Praskot/lupani v hlav. slozeni po vymene vidlice

                       

                  Hm, dokud to neuvidim, tak nevim. Zni to divne. Do nedele se na to muzu podivat v Brne, pak v Praze...Rozdelam a reknu A nebo B.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 30.05.2014
                  Autor: single
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Praskot/lupani v hlav. slozeni po vymene vidlice

                         

                    Jses moc hodny ale tam se s tim nedostanu.Zkusim to jeste sam rozdelat a znovu prohlednout-mozna zkusim koupit nejake nove lacine hlavko at uvidim jestli to tomu pomuze.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 30.05.2014
                    Autor: dpn
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

336 cyklistů (6 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024