reklama

cyklo nářadí do dílny?

Zdravíčko!

Sháním nějaké cyklonářadí do dílny, ne tedy přímo na vození na kole.

Co říkáte na tenhle kufírek?

http://www.decathlon.cz/kufrik-s-komplet-sadou...

Pokud je to shit, pak co byste podobného doporučili?

Děkuji!

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 24.05.2014
Autor: lavamancer
  • Re: cyklo nářadí do dílny?

         

    Ještě jsem našel tohle, chválili to v časopise Cykloserver..

    http://kolo.cz/clanek/predstavujeme-superb-sady...

    Ale už je to dražší...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2014
    Autor: lavamancer
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo nářadí do dílny?

         

    Když jsem před lety přestavoval naše kola na elektrokola tak byl v Lídlu podobný kufr za 6-700Kč a koupil jsem ho hlavně kvůli stahovákům Shimano lisu na řetěz a biči na vícekola. Kdybych je kupoval extra, tak jenom ty by tenkrát stály cca 500, takže mě se sada vyplatila.
    Je krásné, že obsahuje vše co potřebuješ, stahováky jsou naštěstí z kvalitního materiálu, ale kvalitu ostatních klíčů bych hodnotil známkou 3-4.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2014
    Autor: vysočina
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo nářadí do dílny?

         

    Podle mého názoru je lepší (i když možná dražší) si nářadí koupit jednotlivě a pokud možno kvalitní, tedy ne tyhle kufírkové sady :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2014
    Autor: Airline
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklo nářadí do dílny?

           

      Dejme tomu. Ale jak a kde to nářadí potom skladuješ?
      Kufřík je velmi pohodlná záležitost. Já mám rád pořádek :-)
      A myslím, že tohle "kufříkový" nářadí zase úplně odpad nebude (nerad bych se pletl).

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2014
      Autor: lavamancer
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo nářadí do dílny?

         

    Záleží na tom, co už doma máš, nebo nemáš. Jestli nic, potom dejme tomu. Pro mě by tam třeba bylo úplně zbytečný to univerzální nářadí a na druhou stranu mám radši pořádné dlouhé inbusáky. A stahovák, nebo speciální klíč si kupuju podle aktuální potřeby a na konkrétní kolo. Obvykle je u těch stahováků kupa variant a typů - takže koukej, jestli se vším trefili právě do tvého kola. Jinak budeš stejně dokupovat...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2014
    Autor: ronda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklo nářadí do dílny?

           

      No.. mám doma jeden starší malý kufírek, který obsahuje strašně špatný nářadí (je to noname za pár kaček). A hlavně blbý nářadí.
      Tyhle kufříky jsou s cyklo nářadím, které nemám doma vůbec.
      Ještě k těm různým typům klíčů.. Shimano pedály lze nasadit klasickou "patnáctkou", nebo je třeba něco speciálního?
      Díky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2014
      Autor: lavamancer
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklo nářadí do dílny?

             

        Obyčejné jo. Ale třeba PD-540 nebo PD-6700 (a lepší) už ne.

        Akorát běžná patnácka je krátká, chce to delší klíč.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2014
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cyklo nářadí do dílny?

               

          Pokud je to fest zarostlý, dá se stranový (např. 15/16) "nastavit" nějakým větším očkoplochým :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.05.2014
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cyklo nářadí do dílny?

                 

            V nouzi nebo ve spěchu se nechá stranovej prodloužit dalším stranovým. Pokud se to teda umí.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.05.2014
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cyklo nářadí do dílny?

                 

            Sorry, nějak mi uniklo, že už o tom píšeš. Je brzo ráno a násilně mě vzbudili sekáči trávy.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.05.2014
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: cyklo nářadí do dílny?

                   

              To jsi na tom lépe než já, kterého o půl druhé vzbudily mrouskající se kočky. Letos je to nějaké kritické, je jich nějak moc. Asi začnu shánět nějaké recepty z kočičího masa.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.05.2014
              Autor: petrp
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: cyklo nářadí do dílny?

                     

                Pusť si Alfa.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 26.05.2014
                Autor: Hrabosh
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: cyklo nářadí do dílny?

                     

                V sedm hodin túrovali sekačku a nějakej nakladač to nabíral do kontejneru. Maniakální, budu muset zavírat ventilačku.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 26.05.2014
                Autor: abernathy
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklo nářadí do dílny?

             

        Běžná stranová patnáctka. Nakonec i konusáky jsem si zbrousil z kvalitních stranových klíčů. Za přijatelnou cenu prodávají děsný bláto a za solidnější kousky zas chtějí nesmyslnou dardu.
        Jak už jsem psal, ty speciální klíče nejsou ani zdaleka na všechno, tak bacha, abys neměl doma kupu drahého zbytečného železa a neběhal nakupovat potřebné. Navíc jsem poznal, že něco je lepší od jedné značky a jiný klíč, nebo stahovák zas od jiné. Něco stačí obyčejné a levné, za jiný verk se vyplatí pořádně připlatit.
        Kufřík ti nechci rozmlouvat, ale zvaž účelnost takové parády. Nářadí se pořizuje pro konkrétní práce, ne jako exponát.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2014
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cyklo nářadí do dílny?

               

          No, nalomili jste mě :-)
          Já těm argumentům rozumím. Ale jsem trošku "postiženej" v tom, že mám rád, když věci k sobě pasují. Např. nářadí od stejného výrobce má většinou stejný držadla (rozuměj stejného tvaru, pryže atd. Od jinýho výrobce ne a navíc má jinou barvu, design atd... Vím, blbosti, ale už jsem řekl, postih. Pak taky orig. kufírek má na každý kousek nářadí své místo, tvarově dokonale padnoucí :-)
          Ale zvážím:-)
          Děkuji.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.05.2014
          Autor: lavamancer
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cyklo nářadí do dílny?

                 

            jj, nic proti. Pěkná "gola" sada mi taky dělá radost. Ale to je jiná kategorie, 100% využitelný univerzál. Jinak jsem u nářadí z mnohaletých zkušeností (kolo, auto, moto) spíš pragmatik.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.05.2014
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo nářadí do dílny?

         

    Co říkáš na tento kufřík? http://www.cyklooutdoorsport.cz/klice-kufr-s...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2014
    Autor: Pepa74
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklo nářadí do dílny?

           

      1500 z toho (ironická nadsázka, ale ne zas tak velká) stojí ten diplomatický kufřík.
      Pokud nechceš oslňovat, bohatě vyhoví plastový univerzál na nářadí a do něj nasoukat vše potřebné. I to, co do kufříků nedávají.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2014
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo nářadí do dílny?

         

    Všechny mají jednu vadu. Po použití do nich vercajk neumí naskákat bez cizí pomoci. :-(

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2014
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo nářadí do dílny?

         

    Vypadá super, ale kvalita asi nic moc za tuhle cenu..pokud chceš boxik, kterej vydrzi, tak můžu doporucit od Birzman BM12-ST-ATB04-K na cyklomaniaku, je nesmrtelnej a ve sportovnim provedeni. Loni jsem ho koupil bráchovi k vánocům a letos obdaruju i sebe, protože lepsi jsem za ten rok fakt nepotkal.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.11.2014
    Autor: Tatam
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

571 cyklistů (5 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024