reklama

Urvaný pastorek na devítikolečku

Zdravím všudypřítomné ... doufám, že mi nějak poradíte.
Dnes jsem pořídil při zabrání v kopci vytrhnout z pastorku 4 zuby. Nyní nevím co mám dělat, neb mám několik možností.
První kazetu a řetěz jsem jezdil 8000km a pak je vyměnil, když začal řetěz přeskakovat. Nyní mám na kazetě i řetězu najeto cca 4000km a řetěz by ještě chvilku vydržel (měřeno měrkou). Kazeta by žila dlouho, kdybych ji dnes nezničil. Jezdím sice na horáku, ale převážně silnice a naložen brašnami a sebou (60kg).

Můžu:
1) Koupit novou kazetu a nový řetěz.
2) Nasadit starou kazetu a dodělat ji i s řetězem do totálního konce.

Proč se ptám? Bojím se, že při dojíždění řetězu na staré kazetě by se mohlo stát, že si zničím kolečka na přehazovačce a talíře. Co si myslíte vy?
Kazety jsou Shimano CS-HG-50, řetězy netuším.

[ Zpět ]
Datum: 17.05.2014
Autor: Cvrnda
  • Re: Urvaný pastorek na devítikolečku

         

    8-o 4 zuby při záběru ? Dynamit v nohách ne ?

    Jestli je řetěz dobrý, tak nasaď novou kazetu a jezdi. Pokud je už "za polovičkou", vyměň i ten. Tu starou kazetu jsi asi měnil, protože byla vymletá a střílela, ne ? Ta už by asi neposloužila. A pokud jsi ji měnil jen tak z plezíru a byla dobrá, klidně ji ještě dojížděj. Kladky na přehazce a placky na převodníku by mrvlik vydojený řetěz, ne kazeta.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2014
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Urvaný pastorek na devítikolečku

           

      Jsem trochu zabral no... ;)
      Stará kazeta se vyměnila s řetězem, nějak jsem netušil, že bych to měl vyměnit, tak jsem jezdil a jezdil až jednoho krásného dne žačal řetěz přeskakovat jak na talířích tak na kazetě. Tak jsem to celý sundal, strčil do igelitu a položil na skříň - leží tam do dneška. Koupil jsem novou kazetu, řetěz i talíře a kliky a vyměnil, zároveň jsem si také pořídil měrku řetězu, dozvěděl jsem se, že když se řetěz vymění včas tak kazeta přežije více řetězů.
      Nyní tedy zvažuji, že zkusím nasadit starou kazetu a aktuální řetěz a zjistím co to bude dělat. Řetěz ještě dojezdím do prázdnin - což s frekvencí ježdění ve zkouškovém bude akorát a pak koupím celé nové.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2014
      Autor: Cvrnda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Urvaný pastorek na devítikolečku

             

        Vyzkoušej a uvidíš.
        Jestli je řetěz už v půlce životnosti, tak se možná na staré kazetě chytne a nebude moc střílet.
        Pokud ano, tak bych to vyměnil oboje. Zase tak drahé to není - dohromady max 500Kč.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Urvaný pastorek na devítikolečku

               

          Tak já jsem koukal na kupkolo a tam jsem našel kazetu za 349,- a řetěz kolem 250,- Nebo nevím, jestli bude lepší kazeta za 259,- ...

          [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2014
          Autor: Cvrnda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Urvaný pastorek na devítikolečku

                 

            Myslel jsem že máš 8-čku.
            Kazeta Alivio HG-51 za 279 a řetěz HG-50 (188) nebo Sram 850 (229).

            [ Zpět ]
            Datum: 17.05.2014
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Urvaný pastorek na devítikolečku

                   

              Mám 9-ti kolečko Shimano Deore CS-HG-50 :) Řetěz nemám tucha co to je...

              [ Zpět ]
              Datum: 17.05.2014
              Autor: Cvrnda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Urvaný pastorek na devítikolečku

             

        Hele, nespadlo ti to někde ? Takhle se to nemohlo vyrvat jen zabráním (řetěz obepíná mnohem víc zubů).
        Zkus tu starou kazetu, ale napřed prohlídni, jestli nejsou na zubech vymačkaný groty, nebo jestli nejsou mezery mezi zubama na některých pastorkách znatelně vymletý a zuby víc do špičky. V takovým případě bych dal novou kazetu i ke staršímu řetězu. Když máš měrku, vidíš, na kolik je ojetý. Jestli je v pohodě, tak nové kazetě neublíží. Však takových napůl ojetých i víc ojetých potká hned několik.
        A psal jsi, že máš kazetu Sh HG 50, ale je tam vidět čtyřicítka. S padesátkou od kupkoláků mám dlouhou dobrou zkušenost na trekách a dřív i na horácovi.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2014
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Urvaný pastorek na devítikolečku

               

          Jo, jako 4 to vypadá, ale je to 5.
          Kolo mi nikde nespadlo, nebo o tom nevím. Nikdo kromě mě na něm snad ani nikdy nejel, autem ani na střeše nevozím - kolo je na ježdění, ne na vožení - a do servisu svěřuji jen vyjímečně - když nemám nářadí.
          Stalo se to fakt během jízdy, kdyby to tam bylo, tak jsem si snad i všimnul. Šlapal jsem do kopce na štěrku, takže zadní kolo občas prohráblo, nepřišlo mi to divné, že to občas proklouzlo, ale jak jsem vyjel na rovinku tak bylo cítit, že je něco špatně - asi jako by prokluzovalo kolečko.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2014
          Autor: Cvrnda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Urvaný pastorek na devítikolečku

                 

            S tímhle bys problémem bys ses měl obrátit na dentistu, tady jsou samí nablblí cyklisti.

            [ Zpět ]
            Datum: 17.05.2014
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Urvaný pastorek na devítikolečku

                   

              Nevím, zda by pořídil takovou díru přemostit :D

              [ Zpět ]
              Datum: 17.05.2014
              Autor: Cvrnda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Urvaný pastorek na devítikolečku

                     

                Jestli nemáš čím nahradit rozlomený pastorek, já bych dal novou kazetu i řetěz. Tím, co má 4000km, bych později nahradil ten nový, až bude ta nová kazeta stará.

                [ Zpět ]
                Datum: 17.05.2014
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Urvaný pastorek na devítikolečku

             

        Zdá se mi to a nebo je na pravém zlomu vidět rez?

        [ Zpět ]
        Datum: 18.05.2014
        Autor: snilard
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Urvaný pastorek na devítikolečku

               

          Taky si myslím, že to muselo být (nějak) načnuté.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.05.2014
          Autor: ronda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Urvaný pastorek na devítikolečku

               

          a nalevo, jako by to bylo už vařený ... :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 18.05.2014
          Autor: macikm
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Urvaný pastorek na devítikolečku

                 

            Nalevo je nějaký bordel, ten jde setřít rukou, ale napravo to snad i bylo načnuté, ta rez tam je...

            [ Zpět ]
            Datum: 18.05.2014
            Autor: Cvrnda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

363 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024