reklama

Do Andorry 3 – Miguel

Tohle už je opravdová Francie. Stroze hrázděné domovní štíty Alsaska vystřídaly nahodile barevné fasády s okny lemovanými dřevěnými okenicemi a s polozataženými roletami, až trochu sterilní úpravnou spořádanost nahradil nedbalý, ležérní, přesto velmi podmanivý půvab.Zmizely německy rachotivé -heimy…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 16.05.2014
Autor: Jindra8526
  • Re: Do Andorry 3 – Miguel

         

    Ještě tyhle se nevešly :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2014
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do Andorry 3 – Miguel

         

    Pěkné.

    Co je zač to jezírko s tou vodní clonou a kde to je?

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2014
    Autor: Akito
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Andorry 3 – Miguel

           

      To je tunel pod kopcem pro kanál, na další fotce je vidět výjezd z druhé strany, s kolem musíš přes kopec.

      Proč je tam ta vodní clona nevím, je to asi 30? km za Besançonem směr Dole na kanálu Rhona - Rýn, jmenuje se to Tunnel de Thoraise, délka 185m, vybudováno v letech 1803-1810, psali na té ceduli.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Andorry 3 – Miguel

           

      Tak jsem našel ještě další fotky a trochu googlil.
      Ten tunel renovovali v roce 2008, vybavili "uměleckým" osvětlením, smysl vodní clony jsem dosud nepochopil, bude mi to trvat dlouho než to přečtu. (http://www.aftes.asso.fr/doc_gd_public/article...

      Průjezd tunelem je na trubce:
      http://www.youtube.com/watch?v=YE4M4Vjf30M

      Zdá se, že tahle technická památka turistickou atrakcí, náhodou jsem vyfotil pár francouzských cyklovýletníků, sobota odpoledne, slunný den. To štíhlounké děvčátko na druhé fotce si pamatuju dost dobře, pár km před tím tunelem mě předjelo se slůvkem "pardon" a rychle mizelo v dáli, a tím mě úplně dorazilo :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 18.05.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do Andorry 3 – Miguel

         

    Jindro, prosím, jak vypadá cesta podél té řeky (kanálu) Doubt? Je to cyklostezka?
    Dalo by se podle toho pohodlně dojet cca z Chalon-sur-Saone až k Rýnu?
    Díky za info.
    Chceme tam tudy někudy jet letos s dětmi a zrovna nedávno jsem na to koukala do mapy, že by podél řeky mohla vést nějaká stezka ...

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2014
    Autor: Peggy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Andorry 3 – Miguel

           

      Peggy, vím bezpečně, že se dá jet mimo silnici ze Strasbourgu až do Dole, EV15 a EV6. Z Dole do Chalon by to mělo podle vody jít taky, měl jsem to natrasováno, ale protože tam Saone dělá smyčku, zajel bych si asi 20km, tak jsem to vzdal a jel kratší cestou po státovce.

      Takže po Dole jistě, většinou asfalt, téměř rovinka, dál nevím, podél vody něco vede, jak to bude sjízdné nevím. Moje natrasování jsem opustil, když mě to zavedlo na tohle.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.05.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Andorry 3 – Miguel

             

        Jinak bylo sucho, tohle bláto nadělali zemědělci zavlažováním.

        Chvilku jsem pokračoval, protože se zdálo, že za 5 km je okreska, ale musel jsem se vrátit, měli tam puštěné 3ty vodotrysky za sebou, a to by bylo jako bych projel pod vodním dělem.

        Pak až do Villefranche sur Saone jsem se držel silnice a občas byly takovéhle cesty.

        V létě bych na té EV6 měl spíš obavu, že to bude přeplněné cyklisty, koncem dubna byl klid, jen pár nadšenců jako Miguel a pak u měst ti výletníci, ale ti jsou neškodní, většinu času stejně sedí a něco jedí :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 18.05.2014
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Do Andorry 3 – Miguel

               

          Díky, mně stačí ta informace, že aspoň z Dole je nějaká stezka, což je paráda!
          Pojedeme s dětmi 5 a 7, cyklostezka je nutností. S největší pravděpodobností tam budeme ještě v červnu, ale je mi jasné, že tam lidi budou. Co naděláme, lepší provoz na cyklostezce než na silnici. Pojedeme od Loiry, tedy cca od Nevers...
          Jak je to tam s eventuálním nocováním nadivoko? Já vím, že jsi nespal ve stanu, ale nějaké místečko se najde vždycky, že? Co ceny ve Francii, dá se to? Já jen jestli mám dělat nějaké zásoby těstovin, polívek a paštik jako vloni do Švédska, nebo je to zbytečné.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.05.2014
          Autor: Peggy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Do Andorry 3 – Miguel

                 

            Ve Francii je to naprosto v pohodě, spát nadivoko se dá všude a u Saone či Doubs krásně, taky jsem si říkal, že tam vezmu vnuky užít si trampování.
            Těstoviny se asi nevyplatí s sebou tahat, myslím si, že cenový rozdíl, když budeš nakupovat v Monoprix nebude tak významný, Carrefour je trochu dražší. V obchoďácích mají taky dost konzerv s hotovými jídly, stačí ohřát, a fakt ta jídla jsou dost chutná, konzerva tak od 2 do 5 eur, podle obsahu.
            Paštiky nekupuj, jsou tam chutnější a není to tak drahé.

            Nějaké ceny sýrů mám nafoceny v příloze průvodce po Paříži tady na blogu. Jinak, když by bylo zle, dá se přespat v hotelu typu Formule 1, s dvouma děckama se vejdete krásně, nov 25-30 na tom venkově, když potřebujete uschnout hodí se to.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.05.2014
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Do Andorry 3 – Miguel

                   

              Tak mi přišly mapy a cyklostezka v nich zrovna v těchto místech není zakreslená, ale věřím tobě :-)
              Díky za info, tohle mi stačí, přesné ceny netřeba.

              [ Zpět ]
              Datum: 20.05.2014
              Autor: Peggy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Do Andorry 3 – Miguel

                     

                Peggy tady jsou všechny moje fotky z Paříž - Lyon

                https://plus.google.com/photos...

                Z toho si uděláš úsudek, jak to asi vypadá. Velký kus se jede po Eurovelo 6, někde jsem jel po docela novém asfaltu, tal je klidně možné, že se to do papíru ještě nedostalo. (http://www.eurovelo.com/en/eurovelos/eurovelo-6...

                Ale bacha na Frantíky, občas přeznačkováno, občas přijedeš na křižovatku, a nevíš kudy kam, protože kolem vody to nejde a vedou tě nějakou vískou. Ovšem můžeš se celkem dobře spolehnout na jednu věc, jakmile budeš stát na rozcestí, a koukat do mapy, v mém případě do tabletu, první cyklista co tě bude míjet se Tě zeptá, kam potřebuješ a bude Ti chtít pomoci. Proto je dobré naučit se vyslovovat názvy cílových měst tak jak to oni říkají, a pak ještě ta nezbytná slůvka, doleva, doprava, rovně. :-)

                Mě se stalo, že mě to vysvětlil, a já si opakoval, "první doprava, pak třetí doleva, pak rovně a druhou doprava..." a ten hoch když viděl, jak jsem zmaten, řekl "následuj mě" a úsekem, kde bych mohl zabloudit mě provezl.

                Jinak důrazně doporučuji google maps, nastavit si na kole, a vidíš skutečnou situaci - cyklostezky a cyklopruhy, když potřebuješ viět detaily jak to vypadá, dáš si satelit, pravé tlačítko myši - co je tady a "street view" a u spousty míst si prohlédneš situaci jako kdybys tam stála.

                Uvedu ti příklad, na první fotce je snímek se Street View z místa, kde jsem vyfocen s Miguelem, druhý obrázek to ukazuje na mapě a třetí ukazuje okolí Besanconu, to zelené jsou regulérní cyklostezky - to znamená nulový moto-provoz a možná ani pěší, ale nejsem sui jist. Některé cesty jsou smíšené propěšáky a kola a některé pak připouští i osobní auta, ale provoz je nepatrný.

                Projdi si to v google maps hezky podél toku, prohlédni si v street view, data jsou z loňska.
                Mě to připadá trochu jako zázrak, fakt si klidně v tom 3D můžeš spoustu úseků cesty prohlédnout a je to jako ve skutečnosti.

                [ Zpět ]
                Datum: 20.05.2014
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Do Andorry 3 – Miguel

                       

                  Díky za vyčerpávající odpovědi. Na google se mi to procházet přiznám se moc nechce, to bychom tam pak nemuseli jezdit :-)) Na jednu stranu je to geniální, ale na druhou stranu aby se člověk pak nepřipravil o překvapení.
                  Mně by to normálně bylo jedno, ale vzhledem k tomu, že pojede letos už i naše pětiletá sama, tak chci co nejvíc cyklostezek, fakt nechci, aby se opakovalo to, co vloni v Polsku a hlídat na silnici dvě děti už bude zase o něco náročnější a šedivých vlasů mám už tak dost :-(
                  Díky za odkaz na obrázky, začínám se těšit.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 21.05.2014
                  Autor: Peggy
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Do Andorry 3 – Miguel

                         

                    Já to zase mám obráceně, rád si to na Googlu projdu a pak jsem potěšen, že to tam znám.
                    Jenže já jezdím téměř výhradně do Německa a tam těch možností si to prohlédnout předem moc není, tak o nějakém okoukání nemůže být řeč.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 21.05.2014
                    Autor: petrp
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Do Andorry 3 – Miguel

                           

                      Plánoval jsem cestu pár měsíců, furt šmejdil v mapách, až jsem zjistil, že už nedělám vůbec nic jiného, tak jsem raději vyjel :-)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 21.05.2014
                      Autor: Jindra8526
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Do Andorry 3 – Miguel

                         

                    Občas přes ves silnicí musíš, ale myslím, že tam důvod k obavám není, nejede se po státovce a všechno to zelený je fakt bez provozu.

                    Trasoval jsem v MapMyRide, ale zjistil jsem, že narozdíl od Německa, kde natrasované fungovalo, ve Francii je to jinak. Na mapé se to jeví jako silnice, ale je to polní cesta zarostlá trávou což když potřebuju honit čas a kilometry je pro mě nesjízdné.

                    Naopak, s dětma, v klidu na pohodu to může být naprostá paráda. Zjistil jsem, že "sjízdné" pro mě jsou jen ty zelené trasy v google maps. Není všude asfalt, ale dá se to svištět.

                    Používal jsem GMaps hlavně když jsem zabloudil, vytáhnu tablet, kouknu kde jsem a rychle vymyslím cestu. Navigace selhávala, snažila se mě vrátit na místo, odkud jsem začal bloudit,ale já potřeboval vždy dopředu. Při porcích kolem 170 denně musím co nejméně bloudit a co nejméně ztrácet čas čučením do mapy a rozhodováním kudy.

                    Mezi Montbeliardem a Besançonem se Ti bude líbit, řeka Doubs se proplétá kopci, je to romantické. V pár městech jsou Vaubaunovi pevnosti, to kluka určitě nadchne, já jen hodil hlavu doleva, koukal na tu krásu a rval to vpřed, tak se těším co z cesty napíšeš.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 21.05.2014
                    Autor: Jindra8526
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Do Andorry 3 – Miguel

                           

                      170 km denně, klobouk dolů, budu ráda, když se denně posuneme o polovinu, ale ani to letos nečekám, spíš kolem 60 ... uvidíme ... dcerka teď na 16´ kole "dala" 60 km taky, nechápala jsem ... no nic, to jsem odběhla.
                      Jo, moc se těším, i díky Tvým článkům. Pevnosti budou určitě super. vůbec jsem netušila, že něco takového je!
                      U nás je to horší, že nebudeme moc spát někde po hotelích, tak asi budeme šetřit mobil a internetová data (potřebujeme cestou pracovat). Mimochodem, jak to je ve Francii s volnýma wifinama? Dělaj s tím taky takový drahoty jako např. v Německu?

                      Jo a abych něco mohla sepsat, budeme to muset prvně odjet :-)))

                      [ Zpět ]
                      Datum: 21.05.2014
                      Autor: Peggy
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Do Andorry 3 – Miguel

                             

                        S wifinama mohu poradit jen jediné.

                        Hotely řetězce Accor je mají zdarma, tedy IBIS, IBIS Budged a Mercure. Nechtějí už ani vyplnit email, jako vloni. Tedy jak uvidíš IBIS, a je jich tam dost, přiblížit se k baráku a připojit.

                        Hodně restaurací má taky wifi, ale jsou zaheslované, takže pokud neutratíš alespoň za kafe, asi se nepřipojíš.

                        Další možností je koupit si francouzskou SIM, pokusím se Ti nagooglit nějaké typy.

                        Také si projdi, nebo zavolej, o nabídku našim operátorům o datové připojení. Nechci dělat nikomu reklamu, ale mám zjištěno, že se ceny radikálně liší u jednotlivých operátorů. Také je možné dojednat si svoje podmínky, pokud svému operátorovi platíš dost za celou rodinu nebo firmu, bývá ochoten poskytnout nějaký bonus, zvlášť když nejsi vázaná smlouvou na rok či dva, ale můžeš do měsíce odejít.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 21.05.2014
                        Autor: Jindra8526
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Do Andorry 3 – Miguel

                             

                        http://www.sites-vauban.org/The-Vauban...

                        12 pevností je zapsáno v seznamu UNESCO, ale postavil jich mnohem víc, viz mapku.

                        Vaše UNESCOvá na trase je Besançon. O Vaubanovi googluj Vauban, hodí ti to odkazy. Modely všech jeho pevností jsou ve vojenském museu v Invalidovně v Paříži, ale to si budete muset ještě nějaký rok počkat, aby děcka u toho něco měla, ale uteče to až zběsile rychle, neboj :-)

                        [ Zpět ]
                        Datum: 21.05.2014
                        Autor: Jindra8526
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Předplacené datové SIM pro Francii

         

    Peggy položila celkem zásadní otázku:
    jak je to z wifi a internetem ve Francii.

    Francie byla vždy pro mě spíše průjezdní zemí, tak jsem se moc nezajímal, ale zdá se, že jsem měl.

    Ukazuje se, že i nejvýhodnější nabídka mého operátora je pořád dost drahá než si pořídit francouzskou SIM. Nagooglil jsem summary:

    http://prepaidwithdata.wikia.com/wiki/France

    a trochu si početl a probowsil.
    Nejvýhodnější se mi zdá nabídka od firmy LeFrenchMobile (virtuální provider Orange)

    http://www.lefrenchmobile.com/en/order-sim-card...

    Nabízí balíček 1GB za 20Eur s omezením na 7dní pro Francii, další data jdou přikoupit, platba kartou nebo nějakým kupónem coo prodávají v tabáku. Za 40Eur lze koupit balíček s neomezenou platností, ovšem pokud neprosurfuješ nebo neprovoláš nějaký limit, užírají ti data, jsou to pěkní lišáci, je to potřeba si pořádně nastudovat.

    Zásadní výhoda je, že SIM pošlou zdarma v rámci EU, takže žádné shánění po cestě, přejedeš čáru, vyměníš SIM a jedeš 1G za nějakých 560Kč celý týden, což nikdo z našich operátorů nedokáže. A s gigabajtem se dá už přežít. Mělo by to běhat v síti Orange, ta je skoro všude.

    Bohužel se do Francie dostanu až koncem července, tak to dřív nevyzkouším.

    Další věcí, kterou bude Peggy trápit, je žravost mobilních přístrojků a malá kapacita baterií, ale to už jsme diskutovali mnohokrát jinde.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2014
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Předplacené datové SIM pro Francii

           

      A proto je nejhezčí na dovolené v zahraničí to, že jak překročím hranice, tak vypnu mobil a zapnu ho až když se zase do vlasti vrátím. Zaměstnavatele to sice sere ale roaming mi neplatí a já jsem tomu rád. To tak ještě, na dovolené pracovat. To nejcennější co na světě máme je čas, a žádný zaměstnavatel neplatí tak dobře, aby zaplatil práci o dovolené. Howgh.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2014
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Předplacené datové SIM pro Francii

             

        Také jsem to tak měla, ale od té doby, co můj zaměstnavatel jezdí se mnou, mi to jaksi nějak neprochází :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 21.05.2014
        Autor: Peggy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Předplacené datové SIM pro Francii

               

          No jo ale když na sebe vidíte, tak si nemusíte telefonovat :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 22.05.2014
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Předplacené datové SIM pro Francii

             

        Jå Ti strašně rozumím, já měl domluveno, že jsem mimo, a že mě budou konktaktovat jen v případě nouze.

        Když mi Honza hodil přes skype "kde jsi" byl jsem šťastný, "mají mě rádi".

        To se fakt nedá porovnávat, máš dovolenou, vypínáš, a ať ti každý políbí.

        Vždycky je něco za něco.
        Jsem on line furt, a nezlomí mě finančně, když si Soňa pro mě přijede. Jsem naučený na to být on-line, znejistím, když nikdo nic nechce.

        Má to i svá pozitiva :-)
        Nepoužívám budík, když se vzbudím vstanu,a občas pracuji. Jsem svým pánem, nikoho nežádám o dovolenou, prostě se pakuju a jedu.

        Být imrvére on line a na drátě, pro mě není příkoří ale životní styl.

        Ne každý má tu šanci volby, já měl klikun:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2014
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Předplacené datové SIM pro Francii

               

          Přesně!
          My máme internetový obchod a ubytování. Abychom nemuseli jezdit na dovolené v listopadu, kdy je nejmenší pravděpodobnost, že k nám někdo přijede a abychom neměli šestitýdenní výpadek v obchodě (kdo si dneska počká na zboží 6 týdnů, navíc zákazník si pak rád na obchodě smlsne recenzí např. na Heuréce apod., do toho reklamace, vracení zboží), holt je nutné na cestě pracovat.
          Mně se to taky zpočátku nelíbilo, ale na druhou stranu, přesně jak píše Jindra - za cenu, že se cca na hodinku denně připojíme, vyřídíme pár emailů a objednávek, si můžeme dovolit odjet na více týdnů v kuse. Ano, nevypneš tolik, to je pravda. Na druhou stranu, s vypnutým mobilem a totálním odmlčením je člověk zase ve stresu, jestli se někde něco nepotento.

          Fakt nechci dopadnout jako ti podnikatelé, co si stěžují, že 10 let neměli dovolenou.
          A být v kontaktu s někým - to může a nemusí být příjemné, to je holt daň dnešní doby. Tuhle jsem vzpomínala na Víťu Dostála nebo Honzu Tomšíčka, občas poslali pohled, občas zavolali domů... dneska, jak se člověk z dovolené pár dní nehlásí, je to podezřelé.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.05.2014
          Autor: Peggy
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Předplacené datové SIM pro Francii

           

      Díky, dám "řediteli" k prostudování ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2014
      Autor: Peggy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Předplacené datové SIM pro Francii

             

        Ať to prostuduje, a Ty rozhodni :-))

        Jsem čtvrt století ženat, vím kdo rozhoduje :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2014
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

231 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024