reklama

Do Andorry 2 – Je parle français!

Budím se pět minut před zvoněním budíku. Venku stále tma, ale než se vyhrabu ven, už se bude rozednívat. Každý krok mě bolí, pravý kotník mám oteklý jako balón. Hodinky ukazují 488 km od startu, klaplo to, Německo padlo za tři dny.
Jel jsem jako stroj, přesně podle předem naplánované trasy po…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 15.05.2014
Autor: Jindra8526
  • Re: Do Andorry 2 – Je parle français!

         

    15 a 50. To je klasický omyl. Já se jednou doplazil domů, tam byla německá návštěva a já jim vyprávěl, že jsem tak zničený, protože jsem ujel 18 km. (místo 80).

    Kuráž! Hrozně mě potěšilo, že kuráž je od slova srdce, od té doby to slovo používám vyloženě s gustem. Dej do toho srdce!

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2014
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Andorry 2 – Je parle français!

           

      No, oni mě hned srazili hřebínek, a zjistil jsem, že umím totální prd, jen jsem se naučil hezky si říci o to co chci a zdvořile poděkovat s poměrně slušnou výslovností a to Fandové velmi oceňují a trpělivě mi opakovali a vysvětlovali.

      Zjistil jsem, že nepokoušet se ani slůvkem promluvit anglicky nebo německy je skvělá taktika, trvá to déle než se domluvíš, ale ve finále dostaneš všechno a opravdu "od srdce" a často i mnohem víc. Oni jsou taky cyklonárod a poutníkům jako jsem já prostě fandí a přejí.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Andorry 2 – Je parle français!

             

        Zajímavá informace. Budu muset přesvědčit dceru, ať si časem přibere k němčině a angličtině ještě francouštinu, když tak touží podívat se do míst, kde se jezdí ty slavné cyklistické závody.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2014
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Do Andorry 2 – Je parle français!

               

          Učím se to přes počítač/tablet, programy Duolingo a Babbel. Mají to dobře udělané, ze začátku máš pocit, že tě podceňují a učí hlouposti, ale po půl roce jsem schopný se na základních věcech domluvit.

          Jak jeden den vynecháš, připomínají ti automaticky mailem, že si flákač, sluchátka s mikrofonem, kontroluje to i výslovnost.

          Jedinej problém je, že to neumí česky, musíš si vybrat jako "mateřštinu" angličtinu nebo němčinu , ale v té základní úrovni to velký problém není. Taky proto, že hodně věcí je intuitivních podle obrázku. Mám i mraky učebnic, ale zase jsem je uschoval.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2014
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do Andorry 2 – Je parle français!

         

    Moc fajn se to čte. Jsi stroj :-) já se stravovat jak ty tak umřu bolestí.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

292 cyklistů (17 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024