reklama

Jsou vyhody Bromptna krome krome skladani proti Tern Linku ?

Dobry den,

vidite nejake vyhody Bromptna krome krome skladani proti Tern Linku ?
Budu si kupovat novou skladacku na vlakovylety motorakem+skladacka 10-20 km(ne kombinace mestska doprava + skladacka) a na 90% to bude Tern Link.Casto ale narazim na "sklonovani" Bromptna
a tak se chci jeste ujisteni od lidi se zkusenostmi.

[ Zpět ]
Datum: 09.05.2014
Autor: jar
  • Re: Jsou vyhody Bromptna krome krome skladani proti Tern Linku ?

         

    Naprosto zásadní rozdíl je 16" vs 20" a tím ve velikosti složeného kola. Hlavně při častém používání hromadné dopravy je to fatální. Zatímco za balíček o rozměrech 50x60x28 nebudeš platit nikde, za skládačku s 20" koly už to může být problém a bude to závislé na tom, na koho padneš (průvodčí atd.). Proto vždy, když se mne někdo ptá na skládací kola, jako první říkám, že je třeba zvážit, jak často se bude jezdit prostředky hromadné dopravy. Hodně znát je to i v restauraci a jinde. Pokud někdo chce nebo musí hodně jezdit veřejnou dopravou, nemá podle mne jinou volbu.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2014
    Autor: MiBo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jsou vyhody Bromptna krome krome skladani proti Tern Linku ?

           

      Rozměry podle mne výhody Bromptona končí. Zatímco Tern Link lze vybavit balóny Schwalbe Big Apple, výběr pneumatik na Bromptona je o poznání užší. Tern navíc není tak specifický co do použitých součástek, takže větší možnosti tuningu a jednodušší dostupnost oprav. Rozdíl v ceně je velký, tašky jsou na Terna taky, i když ne v takové šíři nabídky, ale zase systém Klick Fix nabízí i jiní výrobci (například Ortlieb). Menší kola více po cestě zakopávají a 4" nejsou zanedbatelný rozdíl.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2014
      Autor: MiBo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jsou vyhody Bromptna krome krome skladani proti Tern Linku ?

             

        Já MHD s kolem nejezdím, maximálně metrem a tam je to jedno. Vlakem jezdím ale ne pravidelně a často. Zatím jsem za Tern Link D8 neplatil. Bromptona jsem zavrhnul kvůli dvojnásobné ceně (3 rychlosti jsou pro mne málo a 6-ti kvalt je drahý). Hodně vozím kolo autem, ale mám velký kufr, tak je mi to jedno (16"vs. 20").

        Kdybych kolo kupoval teď, dal bych tam rovnou širší blatníky a Big Apple, protože absence jakéhokoliv odpružení je znát.

        Hodně jezdím na úřady po celé Praze. Rozdíl na váze mezi koly moc není, ale někdy do dveří by menší kolo bylo fajn. Stejně tak při nastupování do vlaku (staré klasické zelené vagóny) by byl Bromík jinde. Ve vlaku bych nebyl odkázán na plošinu, ale mohl bych mezi lidi. Přece jenom do úzkých dveří vlaku není D8 zrovna dělaný. Pro častější jízdy vlakem budu vozit pásek na jištění magnetů, protože už se mi to při manipulaci několikrát otevřelo a viset ve dveřích vagónu s polorozevřeným kolem venku není nic moc.

        Nicméně i po dvouletém používání jsem názoru, že na můj způsob používání a roční nájezd 2-3000 km by byl Brompton luxus.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.05.2014
        Autor: MiBo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jsou vyhody Bromptna krome krome skladani proti Tern Linku ?

               

          Taky jsem to trochu resil a zvitezil nakonec Tern predevsim kvuli vetsim kolum a podle me i lepsi konstrukci ramu. Alespon na pohled se mi zda bytelnejsi. Do kufru od auta a do metra se vejde v poho a Posazavskej Pacifik ma dvere taky dost velky :)

          [ Zpět ]
          Datum: 09.05.2014
          Autor: Possum
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jsou vyhody Bromptna krome krome skladani proti Tern Linku ?

                 

            Já nakonec koupil Dahon Curve, ale za nezanedbatelnou výhodu Bromptonu dodnes považuji poctivou ocel, použitou na výrobu rámu.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.05.2014
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jsou vyhody Bromptna krome krome skladani proti Tern Linku ?

         

    Jestli se tu objevi Dusann, tak Ti mozna napise, proc se zbavil Bromptna a koupil Terna. 8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2014
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

371 cyklistů (5 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024