reklama

R.M.Typhoon 90

Ahojte všichni. Ukradli mi kolo a teď vybírám nové. Mám vyhlídnuté Rock Machine Typhoon 90, seděl jsem na něm, mám s prodejcem domluvenou i krátkou vyjížďku, ale co myslí odborníci tady o komponentech vs. ceně. A vůbec celým tomhle kole. V tom mám totiž pěknej guláš. Děkuji za vaše názory.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 07.05.2014
Autor: Šimon
  • Re: R.M.Typhoon 90

         

    Za sedmnáctku příliš málo muziky. Kliky, řazení Acera, no name náboje (přitom Deorky jsou za hubičku). Za tyhle už použitelný prachy bych se ještě porozhlíd jinde.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2014
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: R.M.Typhoon 90

           

      Nevím jak moc neznámé ty náboje jsou, ale jsou celkem časté na kolech Superrior a R.M. od cca 10t. do cca 18tis.Kč. Vím že přesmykač a řazení Acera není asi nic moc, ale to jsou věcí, který když se pokazí tak se dají snadno vyměnit. Přehazku to má v Deore. Myslím, že tu vyšší cenu teď dělá to, že je to letošní model, ke konci roku bude levnější, ale já chci jezdit už teď v létě a hodí se mi 27,5" . Viz třeba Merida má model Big 7 300 v podobné ceně a hidně komponentů tam má označení Shimano M - no a to mi neříká fakt vůbec nic :-) , tuším jenom že to jde za sebou (od nejhoršího) Altus, Acera, Alivio, Deore. Ale co je to M?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.05.2014
      Autor: Šimon
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: R.M.Typhoon 90

             

        No jo když si vybíráš modní marketingovou hitovku 27,5" tak si za ni prostě musíš zaplatit. Když se přidržíš klasiky 26 z loňského roku, tak za ty peníze dostaneš podstatně víc. Jinak to M je něco jako modelová řada, podstatné je to první a pak druhé číslo za ním. Čím vyšší tím lepši. 3 je použitelný základ pro rekreační a nesportovní ježdění.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.05.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: R.M.Typhoon 90

             

        V tom je ta zrada, že se ani Altus nemusí přímo podělat na výměnu dílu. Jenom může mít už krapet větší vakly z výroby, díky chudším materiálům se mnohem dřív (při častém a náročnějším užívání) vymačká a znepřesní. Když se k tomu přidá stejně ošlapaný protikus s lacinějším bowdenem (tahací harmonika), je to furt nějaké cvrkání a přetahování pro zlost, doladit to nejde. A přitom si říkáš, že je přece blbost ten díl měnit a vyhazovat, když to v podstatě funguje a není rozbité. - A v ostrém kontrastu je třeba přehazka a řazení Sram X-7, které mám na horácovi. Záhul dostávají slušný, přehazka byla několikrát zohýbaná (jednou vodítko i do pravého úhlu). Přesto furt chodí doslova na ťuknutí a přesně.
        Nelámu tě na nějaké top-modely za mraky tisíc. Jen bych za tyhle tisíce hledal už určité rozumné minimum.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2014
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: R.M.Typhoon 90

         

    Děkuju vám za rady a náměty. Kolo jsem nakonec koupil. A už se nemůžu dočkat víkendu. A k tomu ještě teď ta perfektní zpráva o cyklobusu Bečva .... no prostě na světě je stejně krásně.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2014
    Autor: Šimon
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: R.M.Typhoon 90

           

      A ty nebudeš na tom kole jezdit, to ho budeš vozit autobusem?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: R.M.Typhoon 90

             

        Budu ho vozit:-) ale víc jezdit. Když do těch Beskyd vyjedu v případě jednoho volnýho dne z domu na kole, tak tam sotva dojedu a už abych se pomalu vracel. Cyklobusem tam dojedu v 10hod, užiju Beskydy a z kopců domů vyjedu v 18hod, do 22°°jsem doma. Jinak si kolo vozívám i vlakem a autem, ale většinou veze fakt kolo mě:-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.05.2014
        Autor: Šimon
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: R.M.Typhoon 90

               

          Tak když míříš do kopečků, pohlídej si dobře ten první řetěz. Třeba dali dobrý, ale někdy dají kvůli úspoře ceny i váhy demoverzi a ta jde rychle do kopru. A když se to neohlídá, vezme sebou zbytečně brzo i kazetu, kladky, převodníky.
          A ovíkendu se námbudeš moct pochlubit mazlíkem, budeme tam někde bloudit (trasy v tématu Beskydování)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.05.2014
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: R.M.Typhoon 90

                 

            Dík za radu ohledně řetězu. Měrku na řetěz mám, tak to teď měřit poctivějc. Co se cyklobusu Bečva týká - hned s tímto víkendem jsem nepočítal a mám koupené zatím jenom to kolo. Musím dokoupit vše, co mi ukradli s tím starým kolem(košík na lahev,blikačku,taštičky,hustilku,náhr.duši,hlavně lepší zámek i když od teď už kolo bez dozoru asi nenechám,vercajk co se vozí sebou). No ale asi to zkusím pořešit (nakoupit a taky se uvolnit z domu)a cyklobus podle info tady psaných by měl už v neděli 1.6.fungovat.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.05.2014
            Autor: Šimon
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: R.M.Typhoon 90

                   

              Nejlepší zámek je žádný zámek. Od kola se pak prostě nehnu. Jezdíme ale prakticky furt dva.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.05.2014
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: R.M.Typhoon 90

                     

                Aniž bys to napsal tak fakt jsem začal mít stejný názor, člověka to tak donutí pořešit všechny věci tak aby kolo neopouštěl. A mít parťáka je vůbec nejlepší.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 26.05.2014
                Autor: Šimon
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

354 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024