reklama

Ještě praporek

Rád bych si udělal praporek ze starého teleskopického prutu, jak se tady už o tom psalo. Potřeboval bych ale vědět jaká je ideální (obvyklá) délka prutu - kolik asi do výšky přesahuje sedadlo. Jak a kam praporek upevňujete - předpokládám, že zezadu na sedadlo - nějakou objímkou? Díky!

[ Zpět ]
Datum: 05.02.2006
Autor: Vlas
  • Re: Ještě praporek

         

    Inspirací Ti budiž přívěsný vozík Crosser; popř. Azub.cz.
    Čau !

    [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (AF)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ještě praporek

         

    Ja sem praporek řešil nedávno. Koupil sem oranžovej praporek s bílou tyčkou, která je v polovině spojená plastovým držákem a dole má kovovej nástavec na uchycení s třema dírama (maj ji v obi a v cyklo obchodech). Připevněnou ke kolu ji mám na zadní vidlici vlevo vedle kola, chytil sem ji pod šrouby na blatník.trochu sem ji ohnul dozadu a protáh skrz nosič, aby mi nemlátila o sedadlo, a obtočil izopáskou, protože bíla tyčka je od pohledu divná. Praporek se dá kdykoli sundat a zastrčit pod sedlo a zustane jen půl šlahounu kterej končí za sedlem kousek nad nosičem...Je to asi nejrozumnější způsob, protože ten prut se ti bude dost ohýbat a může ti mlátit o části kola...Tahle tyčka z obi je sice průžná, ale mnohem míň než prut.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.02.2006
    Autor: Melkor
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ještě praporek

           

      Já mám stejný praporek a měl jsem ho upevněn stejně jako ty, na šroubkách pro blatníky, ale prut se dost dřel o nosič, jednak vlivem pružení vidlice a i vlastním kmitáním. Proto jsem ten dolní plech ohnul podle spodní trubičky nosiče a přivázal páskami (podobnými, jako jsou přichyceny bowdeny a vodící trubky řetězu) pouze k nosiči, ale mám ten starší typ nosiče. Ve standartních dveřích lehce praporkem škrtám o futro, takže výška od země je 197 cm. V zadní dvojbrašně jsem musel pro prut vytavit dírku v průměru cca 15mm.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ještě praporek

         

    Při upevňování na sedlo je potřeba dávat pozor, aby prut nebyl příliš svisle příliš blízko vrcholu sedla. To by mohlo zavinit otravné škrtání zadkem helmy o prut.
    Výšku Doporučuju jako HonzaK. Pokud je to o moc vyšší než dveře, špatně se s tím manipuluje a taky se praporek jakoby opticky oddělí od zbytku kola a dostane mimo hlavní zorné pole řidičů. Takže těsně pod dva metry je podle mě správná výška.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.02.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ještě praporek

           

      Moc děkuju všem za rady a reakce, zdá se, že to "obi řešení" bude ještě lepší než starý teleskopický prut.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.02.2006
      Autor: Vlas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ještě praporek

             

        Já mám tři pole starýho laminátovýho prutu připevněný na sedle, do kterýho jsem vyvrtal díry a chytil to strapama. Jsem s tím nadmíru spokojenej. Mám to tak odhadem ve výšce dvou metrů a dvěma pohybama to zasunu do sebe tak, že to přesahuje sedlo jen o pár centimetrů.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.02.2006
        Autor: Jirka-As
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ještě praporek

               

          Nebylo by prosím foto? Hlavně detailu připevnění na sedlo? Když jedeš se zastrčeným teleskopem neklepou se jednotlivé díly? Při vytaženém prutu se asi dost mění výška praporku naklápěním sedla - ne?
          Díky

          [ Zpět ]
          Datum: 07.02.2006
          Autor: Vlas
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ještě praporek

                 

            foto není čím udělat. Disponuju jen klasickým fotoaparátem. navíc bych musel sundat box na nosiči nebo sedlo, takhle bys viděl prd, a to se mi nechce. Prostě jsem provrtal sedlo na dvou místech, vždy dvě díry vedle sebe. Tím jsem provlíkl "strap". Nevím jak se to řekne správně česky, ale je to takový ten proužek umělé hmoty se zoubky co se utáhne a nepovolí :o)) Používají to třeba elektrikáři na svázání kabelů k sobě. V tom dolním uchycení jsem provrtal i ten prut a provlíkl to i tam a utáhl. Nahoře jsem to jen vzal okolo, aby se to neklinkalo. Mám to uprostřed sedla. Na kraji by to bylo sice jednodušší na uchycení, ale vadilo mi to při ohléžení a furt to bylo na kraji zorného úhlu a bylo mi to nepříjemný. Naklápěním sedla by se samozřejmě výška praporku měnila, ale já mám sedlo pořád v té samé pozici. Když nepočítám počáteční hledání té "své" polohy, tak jsem jí nezměnil od začátku, co to kolo mám. Se zastrženým teleskopem nejezdím, tak nevím. Asi by se to klinkalo, ale já ho tam dal právě proto, aby byl vytažený. Zastrkávám ho jen při jízdě v lese na úzké cestě mezi stromy, což není můj nejčastější terén a tam dělá na kořenech mnohem větší randál, jak poskakuje obsach boxu na nosiči. A pak ho zasouvám, jen když dávám kolo do garaáže, protože s vysunuým, bych se nevešel do vrat.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.02.2006
            Autor: Jirka-As
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ještě praporek

             

        Tak po prvnich 50ti metrch co sem vyjel s praporkem mi praskla ta plastova spojika... FUCK OBI...

        [ Zpět ]
        Datum: 22.02.2006
        Autor: Melkor
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ještě praporek

               

          Proto mám tak rád vlastní výrobu. To slovo na F můžu pak říkat jen sobě:-).

          [ Zpět ]
          Datum: 22.02.2006
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ještě praporek

                 

            že jo? A na sebe nikdy nevydržím být tak dlouho nasranej jako na někoho jinýho, protože se sebou musím být furt :o))

            [ Zpět ]
            Datum: 22.02.2006
            Autor: Jirka-As
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ještě praporek

               

          Zdar lidi - taky jsem řešil zřejmě stejný praporek, spojka z plastu vydržela velmi krátce - pár jízd. Jedna nižší větev se jí stala osudnou. Moc se mi nedařilo sehnat vhodnou kovovou trubičku ID 6 mm. Nakonec to vyřešily 3 laminátové segmenty od nepoužívaného stanu, ale ideální to není. Nevíte, dá se někde sehnat laminátová tyčka cca těch 6 mm v patřičné délce? Na netu jsem narazil jen na 1 m a to by se zase muselo nějak spojit :-(.
          Jo a s tím se zeptám: neviděli jste někde prodávat takovou tu plácačku s odrazkou, co se v provozu nechá vychýlit doleva anebo se zase připaží ke kolu, pokud jí nechci vymezovat vůli od předjíždějících aut?
          Petr, HK

          [ Zpět ]
          Datum: 24.08.2010
          Autor: asni
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ještě praporek

                 

            ten odstup doleva mám teď (doufám) vyřešenej červenobílým polepem štangle zrcátka, ale předtím jsem na zrcátku vozil červenej hadr a ten fungoval výborně (no možná i líp než ta pruhovaná štangle).
            Estetika je asi trochu slabší, ale funkce super.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.08.2010
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ještě praporek

                   

              Dobrý nápad, asi to taky zkusím. nicméně narozdíl od tebe mám zrcátko spíše před koncem řidítek než doleva od něj. Nechtěl jsem tím rozšiřovat kolo. Už tak mi připadá hodně široké. Nejhorší jsou úzké stezky s kopřivami nebo ostružinami okolo.
              Petr

              [ Zpět ]
              Datum: 25.08.2010
              Autor: asni
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Ještě praporek

                     

                já jezdím jen po silnicích, takže z mýho pohledu jsou úzký hlavně dveře... a pak taky cyklostezky :)
                Případně se nabízí varianta elektrikářskýho drátu (asi černýho fázovýho) uvázanýho k nosiči a držícího hadr v potřebné vzdálenosti. Samo se to ohne(uhne), když už se to nevejde, ale asi by to překáželo ve výhledu zrcátkem

                [ Zpět ]
                Datum: 25.08.2010
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Ještě praporek

                       

                  Priznam se, ze po nejakem "blizkem setkani tretiho druhu" s pritulnym autem o tehle variante premyslim (vylepsene koncem zapilovanym do spicky, vetsina ridicu ma svuj lak dost rada)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 25.08.2010
                  Autor: E-Ryc
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Ještě praporek

                         

                    Jak si muzes vsimnout v jinem vlakne, jsou tu taci, co maji offroad a lehokola proste vubec nevidi... :)
                    Jako dobre reseni mi to neprijde, nahoda je blbec, nekde se tim zachytis (treba o bocnici nakladaku) a natluces si zase jenom ty. :(

                    [ Zpět ]
                    Datum: 25.08.2010
                    Autor: Jrr
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Ještě praporek

                           

                      Proto to taky zustava jen v teoreticke rovine ;)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 25.08.2010
                      Autor: E-Ryc
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Ještě praporek

                           

                      byla rec o dratu, kterej se sam ohne... a kdyz nebude obsahovat oka, tak se nezachyti (informaticky to musi byt strom, ne parez s kruznicema :) )
                      ale nebylo by to uplne koser k chodcum, pripadne k ridicum aut, ktery se do kontaktu s kolem nedostanou vlastni vinou

                      [ Zpět ]
                      Datum: 26.08.2010
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Ještě praporek

                             

                        No ale zaroven byla rec take o pilovani do spicky, coz uz predpoklada urcitou tloustku, stejne tak pokud se drat nema ohnout jeste pred kontaktem vlastni vahou, musi mit urcitou pevnost.

                        Bez ohledu na grafove teorie se muze zachytit i rovny drat, stacila by treba postupne se zuzujici mezera mezi prkny. Pravdepodobnost je sice mala, ale obcas se stanou i divnejsi veci, jak jsem psal, nahoda je blbec... :)

                        [ Zpět ]
                        Datum: 26.08.2010
                        Autor: Jrr
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Ještě praporek

                               

                          Natahni pevny drat - tak pul metru - a uchyt si ho do sveraku. Vezmi nasadu od smetaku a cca rychlosti 40 kmh do toho dratu svihni. Tak nekam 15 cisel od konce. Namota se?
                          A misto nasady si predstav kovove armovani zabetonovane v zemi, nebo "tykadlo" na predjizdejicim nakladaku.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 26.08.2010
                          Autor: Murphy
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Ještě praporek

                               

                          no, to snad, takovy dreveny sajtny od starsiho, nejlip doma delanyho, privesu kategorie O1 nebo O2 by to asi dokazaly

                          [ Zpět ]
                          Datum: 26.08.2010
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ještě praporek

         

    má někdo zkušenosti s tou vlaječkou od azubu??? teď sem si všim že ji maj v ceníku.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2006
    Autor: Melkor
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ještě praporek

           

      Vlaječku azubu mám. Její nasazení je jednoduché - sundáš kuličku na konci prutu, navlékneš vlaječku, tunýlek nemá nahoře díru, na spodním konci je suchý zip, háčkovou půlku přilepíš samolepicí vrstvou na prut. Když rozděláš suchý zip, tak vjaječku jednoduše vysuneš a můžeš vyprat.
      Praporek je trochu tužší, takže někdy vlaje (z kopce) do stran i s prutem.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ještě praporek

         

    .

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

321 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024