reklama

4 tipy na krosové kolo - prosím o radu

Ahoj,
ráda bych si pořídila nové krosové kolo, ale jelikož se ve všech těch parametrech vůbec nevyznám, prosím o pomoc. Kolo budu využívat převážně na silnicích, cyklostezkách, případně zpevněných lesních cestách.. Kolo budu využívat na občasné víkendové výlety, sem tam možná něco vícedenního.. Bydlím pod horami, takže v kopcovitém terénu. Měřím 175 cm.
Zatím jsem přemýšlela o:
http://www.sterba-kola.cz/zbozi/author-stratos... - líbí se mi především nízká hmotnost kola, http://jizdni-kola.heureka.cz/gt-transeo-3_0-2013/
nebo nějakou Meridu, http://jizdni-kola.heureka.cz/merida-crossway... případně http://jizdni-kola.heureka.cz/merida-crossway... (celkově jsem zatím na Meridu četla dobré recenze)

Poradili byste prosím nějakou rozumnou volbu? Cenově mohu do těch 12,13 tis.

Díky,

Lenka

[ Zpět ]
Datum: 01.04.2014
Autor: Lenka_M
  • Re: 4 tipy na krosové kolo - prosím o radu

         

    Stačí to snad napsat jen jednou :-)
    http://www.nakole.cz/diskuse/17933-pomoc-pri...

    [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 4 tipy na krosové kolo - prosím o radu

           

      Měla jsem za to, že jsem předchozí příspěvek smazala, ale zřejmě ne.. Moje jízdy budou spíše pohodové a nenáročnější, tak se poohlídnu po nějaké té Meridě. Moc dík :)

      [ Zpět ]
      Datum: 01.04.2014
      Autor: Lenka_M
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 4 tipy na krosové kolo - prosím o radu

             

        Malá oprava, koukám, že tyhle Meridy 100 už také mají TFS rámy, takže dobrý.

        Tady ty odkazy na kola nějak nefungují.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 4 tipy na krosové kolo - prosím o radu

           

      Bohužel odkazované vlákno je už zamknuté, tak se zeptám tady (a nemyslím to jako apríl, to ze mne jenom mluví minimální zkušenosti co se technického vybavení kol týká):

      Proč je Author Stratos na ježdění "převážně na silnicích, cyklostezkách, případně zpevněných lesních cestách" slabý a osazení nic moc? Jak bych to já jako laik měl na kole poznat, že to kolo nevyhovuje podmínkám pro méně náročné ježdění? Pro vysvětlení, mám Author Classic, připadalo mi to jako kolo se slušným poměrem cena / výkon, používám ho jako kolo do města (Praha) a i na jednodenní výlety (řekněme 100-160 km), nejradši mám asfaltky, ale občas si člověk pobloudí či neodhadne terén, takže jsem rád, že tohle kolo zvládne i horší podmínky (sice s menším komfortem a pomaleji, ale projedu - zrovna v neděli jsem jel úsek z Řeže podél Vltavy na sever a nepřipadal jsem si kolem nějak omezován, i přesto že občas o téhle trase člověk slyší hrůzostrašné historky). Váhově nejsem zrovna tintítko, občas jedu i s brašnama (a občas s dětmi, vystřídal už jsem vozík, sedačku a teď tyč) a kolo stále dobře jede, alespoň z mého pohledu.

      Pochopil jsem, že takhle "laciné" kolo je osazené méně kvalitními součástkami, jak to teda jako laik vlastně poznám (aneb o co přicházím, když nepoužívám kolo 2-3 dražší)?

      [ Zpět ]
      Datum: 01.04.2014
      Autor: Ludek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 4 tipy na krosové kolo - prosím o radu

         

    meridu

    [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2014
    Autor: Mig-all
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 4 tipy na krosové kolo - prosím o radu

         

    Z vlastni zkusenosti doporucuju pri vyberu kola do kopcoviteho terenu koukat na pocet zubu nejmensiho prevodniku, zalezi na nem, jak lehky nebo tezky bude nejlehci prevod, casto tam byva 28 zubu a to uz je do kopce dost hodne, zvlast pokud bys jela vicedenni vylet s brasnama..osobne jsem menila 26 za 22 a je to velky rozdil..stratos by mel mit v damske variante lehci prevodnik, vidlice rst ale moc nefunguje, taky vlastni zkusenost - s vyssi verzi..kvalitu ostatnich komponentnu poznas spis na vaze nebo casemv poruchovosti

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2014
    Autor: pt
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 4 tipy na krosové kolo - prosím o radu

           

      Tím bych se při výběru kola zas tolik netrápil, každej trochu solidní prodejce v tomto ohledu by měl vyjít vstříc výměnou za převodníky s požadovaným počtem zubů.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2014
      Autor: krosmen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 4 tipy na krosové kolo - prosím o radu

             

        Ano pravda, neni to k vyberu, jen tip nad cim se pripadne jeste zamyslet, vymenit treba za lehci mtb 44-32-22 muzou na cemkoliv pri koupi, jen se to musi vedet a pripadne si o to rict..vetsina lidi myslim kouka jen na pocet prevodu a temahle cislama vpredu a vzadu se nezabyva, pritom na treku v kopcich nebo s baglama je rozdil pocitove znat..narozdil treba od toho z jake sady mam nektere komponenty:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.04.2014
        Autor: pt
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 4 tipy na krosové kolo - prosím o radu

               

          To mě zajímá, nějak tomu ale moc nerozumím. Co teda doporučujete na treka. Nebo kde si o tom můžu něco přečíst? Předek vyřešen 44-32-22 a zadek tedy kolik?

          [ Zpět ]
          Datum: 03.04.2014
          Autor: BuLenka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: 4 tipy na krosové kolo - prosím o radu

                 

            Kdo jezdí na treku trochu v kopcích, tak je dobrý mít MTB převodník 22-32-44. V zadu se nám hodně osvědčila 9 kazeta 11-34. S tím se dá vyjet už ledacos. Tyhle převody jsou dobrý i na horáka a kdo nemá příliš sil na zbyt, tak kazetou 11-36 se dá vyjet už opravdu hodně i na hrubém a skákavém podkladu.

            [ Zpět ]
            Datum: 03.04.2014
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

306 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024