reklama

Pravidelny servis: vidle, tlumic, brzdy

Odvezla jsem ted kolo do servisu, jelikoz jsem ho jeste 2 roky, co ho mam, nikde nemela a nevim, jak moc dukladny servis tomu testakovi udelali, nez mi ho prodali, a cena servisu vidle a tlumice me trosku prekvapila svou vysi. Davate vidli a tlumic pravidelne do servisu? Pokud ano, jak casto? Servisaci samozrejme tvrdi, ze by se melo kazdy rok, ale asi to bude souviset i s najetymi kilometry, ne? A co brzdy, menite (nechavate menit) kapalinu v kotoucovkach kazdy rok? V servisu samozrejme tvrdi, ze je to potreba kazdorocne vycistit, aby se zanesenou spinou nevydrela tesneni.

[ Zpět ]
Datum: 29.03.2014
Autor: lucierut
  • Re: Pravidelny servis: vidle, tlumic, brzdy

         

    Ja nechávám servis pravidelně vydělat tak 2x ročně a v rámci této prohlídky se mi vždycky podívají i na vidli a brzdy.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2014
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pravidelny servis: vidle, tlumic, brzdy

           

      Tebe si musí servisáci hýčkat a předcházet :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2014
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pravidelny servis: vidle, tlumic, brzdy

             

        Aspoň někdo :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2014
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pravidelny servis: vidle, tlumic, brzdy

         

    No já jsem vidlu (vzduch.kros)v servisu ještě neměl, zatím odjezdila cca 30tis.km. Nevím, jestli dělám dobře, ale funguje pořád stejně, tak to zatím neřeším:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2014
    Autor: krosmen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pravidelny servis: vidle, tlumic, brzdy

         

    Taky bych to viděl podle kilometrů a způsobu užití.
    No, brzdovku (v Avidech mám klasickou DOT 5, nevím jak Shimano se svým olivovým olejem) měním do těch čtyř, pěti let. Přece jenom nějakou vodu si nabere, i když proti autu je ten system víc uzavřený.
    Olej ve vidlích měním tak po dvou až třech letech, přece jenom mnohem víc nalítám na treku. Výměna za chvilku, náklady minimální.
    S tlumičem je to jiná písnička, do něj se nehrabu. Takže taky asi po těch třech letech a tehdy to bylo asi šest, nebo osm stováčů.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2014
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pravidelny servis: vidle, tlumic, brzdy

         

    = Vidlice - kazdy rok do tuning-testu. Krom toho, ze pak vidle lepe chodi, jeste se mi za dva servisy vrati cena za predelavku.
    = Tlumic - nic. Mam na nem neoprenovoy obal a mazu. Planuju, ze tak po dvou az trech letech pouzivani pujde na kontrolu. Zatim je to rok od reklamace (vyrobni vada).
    = Brzdy
    - Shimano - nic, maximalne vycistit (po vyndani kol a desticek promazani pistku olejem) a to jen v pripade, ze zacnou zlobit. Taky jednou za cas kapnu trosku oleje na pistek v pakach. Shimano te kategorie, co vozim, se nevyplati servisovat u odborniku. Kdyz doslouzi, vyjde levneji po nekolika letech koupit nove. Navic se pistky mazou samotnym brzdovym mediem - olejem.
    - Formule (kapalina DOT) - dal jsem po dvou letech na nove naplneni a vycisteni. Doporuceni od technika od Bartonicka (zastoupeni Formule v CZ) - Jednou za rok maximalne za dva promazat a vymenit kapalinu.

    Zato zacinam cim dal vic kaslat na retez a uz ho ani nemyju. Obcas se procisti sam za deste a jen tu a tam maznu a snazim se vcas menit. Taky se postupne posouvam s kvalitou retezu niz a niz a vsechny maji cca stejnou vydrz.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2014
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

391 cyklistů (17 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024