reklama

Ukazatel teploty na cyklocomputeru

Není asi nejlepší kvůli tomuhle zakládat nový vlákno, ale: Mám Sigmu 1609 a údaje o okolní teplotě jaksi neodpovídají realitě. Vždycky je údaj o teplotě očividně nižší, než je skutečnost. Např. v zimě, kdy bylo pocitově (i dle předpovědi) sotva k nule, dna displeji byl údaj cca-5°C atp. Není to problém ale jen tohoto konkrétního kusu - stejný typ už jsem reklamoval kvůli vadě displeje a i na tomto kusu údaje o teplotě neodpovídaly realitě. V bateriích problém asi nebude. Proto bych se rád zeptal, jestli máte někdo podobné zkušenosti, nebo jsem vyjímka....?

[ Zpět ]
Datum: 25.03.2014
Autor: krosmen
  • Re: Ukazatel teploty na cyklocomputeru

         

    Stejnou Sigmu mám a bez problémů. Teplota +/- odpovídá. Jediný problém je, že neukazuje nižší teplotu než -10st.
    Musíš si uvědomit, že teploměr na okně domu ukazuje v zimě vyšší teplotu, než je ve skutečnosti. Jednak z domu vyzařuje teplo, jednak je výš, než comp na řidítkách.
    Teploměr na kole i v autě mi ukazuje zhruba stejnou teplotu.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ukazatel teploty na cyklocomputeru

           

      Jasně, údaj na venkovním teploměru neberu v potaz. Ale když je třeba ten den předpověd'pro danou lokalitu 0 až 2°C, v lese je k vidění roztátý sníh a comp. mi ukazuje -5°C, tek je to evidentně nesmysl. Taky už to hlavně člověk pozná na sobě, jaká je mu nebo není kosa. Já to poznám hlavně na prstech rukou. Vím, že v některých, zejména lesních úsecích může být teplota citelně nižší, ale....

      [ Zpět ]
      Datum: 25.03.2014
      Autor: krosmen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ukazatel teploty na cyklocomputeru

             

        Já to měl dnes naopak, kompl ukazoval +6 a já myslel, že zmrznu, foukal kur.vsky ledový vítr...

        Je celkem divné, že ti to ukazuje méně; více bych snad ještě nějak chápal... Nemáš už vytřepanou rtuť anebo vyčpělý líh? :)

        [ Zpět ]
        Datum: 25.03.2014
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ukazatel teploty na cyklocomputeru

               

          Nebo že bych tam dal baterku pólama obráceně?:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 25.03.2014
          Autor: krosmen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ukazatel teploty na cyklocomputeru

             

        Vliv na pocitovou teplotu může míh hodně faktorů - proudění vzduchu, vlhkost, únava....
        Tímhle bych se moc neřídil.
        Nechci ale tvrdit, že čidlo teploty nemůže ukazovat nesmysly.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.03.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ukazatel teploty na cyklocomputeru

         

    Já si cykloteploměr "kalibruji" u benzinky, mají tam ukazatel venkovní teploty a vždycky mi to štymuje (max +/- 1 st). Zkus nějaký takový "teploměr" někde najít a porovnej si to...

    Jinak teda, mám taky Sigmu, jen teda trošku vyšší řadu (Rox 9.1). Ale moje žena má nějakou +/- jako ty a jí ten teploměr ukazuje cca stejně jako ta moje.

    Ale pokud ti ukazuje teplomě -5 a ty se cítíš na nulu, tak buď jen rád. Horší je to naopak... ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2014
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ukazatel teploty na cyklocomputeru

         

    Také mám pocit, že údaje o teplotě u Sigmy 1609 neodpovídají realitě. V mém případě je to ale naopak - řekl bych, že ukazuje o pět (a více) stupňů vyšší teplotu, než ve skutečnosti je.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2014
    Autor: K2Bike
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ukazatel teploty na cyklocomputeru

           

      Tak to máš lepší, já už se na ten údaj o teplotě ani nadívám, páč mě z toho vždycky otřepe kosa:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.03.2014
      Autor: krosmen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ukazatel teploty na cyklocomputeru

         

    Když už je řeč o tomhle - sice mám comp z Lidlu a teplotu měří bezchybně, ale všiml jsem si jedné věci. Když dám po cestě pauzu, teplota o pár desetin klesne, i když byla předtím při jízdě docela stabilní. Platí to při teplotách kolem nuly a něco nad, bez vlivu slunka.
    Asi žádná záhada, mám tacháč na rámu lehokola, takže při jízdě lehce přihřívají vzduch nohy kolem něj. Tím si vlastně ohřívám i vítr do xichtu, každá desetina stupně je dobrá :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2014
    Autor: Radek
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ukazatel teploty na cyklocomputeru

         

    "...Jak se blížíme k pólu, sužuje nás stále větší a větší mráz. Dnes ráno klesl teploměr tak hluboko, že jsme nemohli najít rtuť. Teprve po patnáctiminutovém usilovném zahřívání trubice dechem vylezla na minus padesát stupňů Celsia. Takový mráz je pro Středoevropana přímo vražedný. Proto jsme dalším dýcháním vyhnali teplotu na -42°, což už se dalo vydržet...."

    [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2014
    Autor: ronda
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ukazatel teploty na cyklocomputeru

         

    To je tak, když si takový začátečník koupí levný a málo kvalitní kompjůtr, příště si raději připlať, boty si taky nekupuješ ty nejlevnější ... :o)

    PS.: můj značkový bezdrát ukazuje teplotu celkem přesně a ještě k tomu voní kávou :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2014
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ukazatel teploty na cyklocomputeru

           

      Sigma 1609 rozhodně nepatří k nejlevnějším (bezdrátovým) computerům. Jinak funguje OK a jiné údaje zobrazuje přesně. Ještě se mi taky na rozdíl od dřívějšího Cateye nestalo, že by při silném dešti přestal fungovat.
      P.S.: Když Tchibo, tak raději kávu...;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.03.2014
      Autor: krosmen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

263 cyklistů (10 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024