reklama

Author Unica 2013

Ahoj,

chci si konečně koupit tento měsíc kolo.
Jednak mám sedavé zaměstnání a potřebuji pohyb jako sůl a pak jsem 2 roky žila v NL, kde jsem jezdívala denně a jízda na kole mi tedy zase začíná hodně chybět.
Jelikož žiju sama a nemůžu si tedy dovolit z mého platu koupit kolo za 10 tisíc, tak jsem si nastavila strop 7500,-. Vím, není to moc, ale jelikož zatím nejsem nějaká až moc aktivní cyklistka a vím, že v mém případě díky časově náročné práci půjde jen o víkendové vyjížďky ven (stezky, silnice.. prostě ne moc náročný terén jako lesní cesty a pod.), tak si nemyslím, že by se nedalo koupit kvalitní kolo do mnou nastaveného cenového stropu.

Objevila jsem kolo od Author Unica2013, ale jsou mi i sympatická kola od Leader Fox (což je myslím snad i CZ výroba)

Dlouho jsem se rozmýšlela mezi MTB a crossem. jsem laik, ale myslím si, že MTB má daleko větší variabilnost, co se ježděného povrchu týče než Cross. Pletu se?

Mám jít do Author Unica2013? Velmi ráda si nechám poradit a případně si nechám doporučit i jiné kolo (možno i přes soukromé zprávy)

Pozn. Měřím 178cm.



PS: Pročítala jsem si tu pár reakcí na založená témata a opravdu nechápu, proč mají někteří tendence dotazy zesměšňovat. Každý z vás rejpalů nějak začínal. Určitě jste si hned nekoupili kolo za 60 tisíc..., takže budu velmi vděčná, když si necháte případnou jedovatost a úšklebky pro někoho jiného.

[ Zpět ]
Datum: 22.03.2014
Autor: Sushenka
  • Re: Author Unica 2013

         

    PS - takže po špičkách a se smrtelně vážnou tváří. ;-)

    Pokud s takovým kolem vyjedeš opravdu jen občas a nebudeš ho moc tejrat v kopcích, terénu nebo nákladem, tak bude nějaký ten čas sloužit. Průběžně ale počítej s tím, že kdeco se začne vymačkávat a stane se neseříditelným. potom se nezlob ani na kolo, ani na zoufalé servisáky. Prostě za nic něco nedostaneš. A vůbec to není o kolech za 60, ale o vcelku rozumném dvojnásobku tvého limitu.
    A s výběrem typu kola - horác je dejme tomu univerzálnější (za cca 16 tis.), ale při tvojí výšce bych o univerzálnosti mluvil spíš u 29". Jinak na turistiku po pevných hladkých cestách volil spíš treka. Ale to je můj názor a zkušenost, jiní turistují spokojeně na 26" horácích s hladšíma gumama.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2014
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author Unica 2013

           

      Jak se říká u nás na Moravě: Z hovna bič neupleteš. :-)
      Jinak ta Unika je prodává za 6 tisíc, takže do tvého limitu je ještě daleko. U takového kola každá pětistovka znamená kvalitativní posun nahoru.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author Unica 2013

         

    Obávám se, že Ti tady nikdo koupi nového kola (jakékoliv značky) za 7500,- nikdo nedoporučí, teda jestli na něm opravdu hodláš i jezdit. Ve tvém případě by bylo myslím lepší trekové (krosové) kolo, ale za tyhle peníze opravdu ne.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2014
    Autor: krosmen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author Unica 2013

         

    Promiň, ale se zesměšňováním a rejpáním sis začala ty - kvalitní kolo za 7.500,- opravdu ne.

    Chápu, že můžou být peníze problémem. Pokud do toho víc zatím investovat nemůžeš, zkus se podívat po bazarech.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2014
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Author Unica 2013

         

    radši toto ,než ta Unica. http://www.cyklobazar.cz/inzerat/293356/pells...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2014
    Autor: taole
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author Unica 2013

         

    Já v těchto diskusích už moc neodpovídám, stačí mi lidi "naživo". Štve mě když se tu objeví dva stejné dotazy krátce po sobě.

    Dnes už jezdím na trochu dražších kolech, ale dříve jsem také měl "kompromisní" přibližovadla.

    Qvěci. Za 7.500kč NOVÉ slušné kolo nepořídíš. Ne, prostě ne.

    Už tu byl odkaz na cyklobazar.cz. Myslím že to je to co potřebuješ. Už jsem tam pár věcí zobchodoval a nikdy jsem neměl pocit že bych jednal se zlodějem (dost možná si to hlídají), kola tam tedy prodávají jejich skuteční majitelé. A za 7500kč bych se tam už nějaké 5-10let staré avšak stále slušné kolo (a o pár tříd lepší než funglnové za stejné peníze) sehnat dá.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2014
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author Unica 2013

         

    Já ti nevím, nerad bych ti dal špatné rady, ale přijde mi, že doporučení zdejších odborníků, směřující na dražší kola, jsou v případě pohodového, rekreačního užití, zbytečně nekompromisní.
    Dražší kola jsou samozřejmě lepší, vydrží déle bez údržby, odpružení je v terénu komfortní, ale například mně je padesát let a dosud jsem se bez odpružení obešel.
    Celou zimu jezdím na kole, na kterém mám úplně obyčejné součástky za pár kaček, ocelové řazení Shimano, šroubovací sedmikolečko, obyčejné náboje, atd., mám to takhle už několik sezón a v podstatě jen mažu řetěz a měním brzdové špalky.
    Pravda je, že jezdím jen po asfaltu, ale pokud budeš držet řetěz čistý a namazaný, kolo dáš pokaždé na konci sezóny do servisu, nebudeš s ním jezdit vysloveně těžký terén, nebo denně v dešti, já bych se toho nebál, nekvalitní věci ti časem v servisu vymění, kvalitní zůstanou.
    Jasně jsi napsala, že víc peněz nemáš, tak ať ti někdo poradí vhodné kolo v cenové hladině, kterou jsi zvolila, ale v tom já ti bohužel nepomůžu, už dlouho jsem žádné kolo nekupoval, takže nemám přehled.
    A když se ti na takhle levném kole podaří ohnout například přehazovačku, nová tě bude stát třeba jen dvě stovky, kdežto u drahého kola může stát klidně i několikanásobek.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2014
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Author Unica 2013

           

      "Dražší kola jsou samozřejmě lepší, vydrží déle bez údržby..."
      V tom právě vidím ten problém. Pokud si sama nedokáže na kole nic udělat, seřídit,častějšími návštěvami servisů se jí to kolo může pěkně prodražit a ježdění zošklivit. Taky kvalitnější komponenty jsou odolnější, tyhle levný (např. přehazka) se snadněji deformují, ohýbají, hůře sřizují.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.03.2014
      Autor: krosmen
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author Unica 2013

             

        Hodně záleží, jak, kudy a kolik toho najede. Třeba manželka jezdí přes léto denně do práce na kole zn. Madison z Mountfieldu (po asfaltu, málokdy za deště), které jsem koupil za sedm stovek skoro nové od člověka, který podlehl fámám o nepoužitelnosti levnějších kol.
        Nezničitelný ocelový rám, jednou za rok kolo rozeberu, seřídím, promažu, v sezóně už jen mažu řetěz, občas dohustím pneu a to je všechno.
        Neskutečný držák, naprosto bez problémů, ty hnusný, železný náboje mají dodnes původní kónusy, nepraskl ani jeden drát, ráfky v pohodě, gumy vydržely několik tisíc kilometrů, akorát obyčejné středové ložisko a plastové pedály jsem musel vyměnit hned, ty jsou akorát pro zlost.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.03.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author Unica 2013

               

          1) servisujes sam a ocividne to zvladas
          2) za kolik bylo to Tvoje kolo puvodne?

          Jestli to tazatelce nema kdo serizovat (coz nejspis nema, kdyz se pta osobne), bude pro ni pravdepodobne problem i serizeni prehazky. A mekke komponenty z plechu nastaveni dlouho neudrzi.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.03.2014
          Autor: Murphy
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Author Unica 2013

                 

            Dámské stálo v r.2005 necelých pět tisíc, svoje jsem si postavil sám. "Měkké" ocelové řazení Shimano TY mám léta-letoucí jak na zimním, tak na expedičním kole a nevzpomínám si, kdy jsem ho musel naposledy seřizovat.

            Spíš bych řekl, že rozhoduje to, v jakém stavu jí to nové kolo prodají. Pokud se ho v servisu nenamáhají před prodejem pořádně zkontrolovat a seřídit, prodají ho např. se suchými, nebo příliš utaženými ložisky, suchými bowdeny a podobnými nechutnostmi, pak se to rychle rozsype.
            Ale pokud se v případě komponentů nejedná o vyslovený brak, což by při ceně 7.500,- nemělo, a pokud to předají zákazníkovi pečlivě namazané a seřízené, mělo by to něco vydržet.

            [ Zpět ]
            Datum: 23.03.2014
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Author Unica 2013

                   

              Pokud prodávají kolo za sedmičku a nechtějí to dělat jako dobročinnost, těžko budou před prodejem rozebírat všechna ložiska kvůli namazání a měnit "gumicuky" za skutečné bowdeny. bylo by to sice pěkné a prodejci by to dělalo (možná) čest a slávu, šel by se ale za chvíli pást :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 23.03.2014
              Autor: ronda
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Author Unica 2013

                     

                Doufám, že za chvíli se půjdou pást prodejci, kteří mají na služby zákazníkům podobný názor, jako ty.

                [ Zpět ]
                Datum: 23.03.2014
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Author Unica 2013

                       

                  Prodejci, kteří co nejlevněji nakupují ošizený (tedy i nenamazaný) šrot z mizerného materiálu, ti ať se jdou klidně pást. Solidní kolo ze solidní montáže by tyhle mušky mít nemělo. Sice se na něm tolik "nevyvaří", ale prodejce se nemusí bát ho prodávat bez předprodejního rozebírání.
                  A Herasi, nezaměňuj běžné předprodejní seřízení s předprodejní generálkou, jen aby ses měl o čem hádat ;-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 23.03.2014
                  Autor: ronda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Author Unica 2013

                       

                  Jaky nazor?
                  Ronda, chce-li sluzby, koupi kolo za 15.000 a bude ocekavat nejakou miru kvality.
                  Bude-li chtit neco opravdu vymazleneho, bude to nekolik desitek tisic. (U Cannyonu Ti treba manualne s tensionmetrem projdou i strojove zapletena kola.)
                  Kdyz bude chtit usetrit, sahne odhadem do urovne 12.000 a bude servisovat sam.

                  Ta hranice se meni a ja tenhle segment prilis nesleduji, ale cca 12.000 je zlom. Jo, dokazu si oservisovat i levnejsi, ale sance na bezproblemovy provoz je od urovni Alivio dolu podstatne mensi.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 23.03.2014
                  Autor: Murphy
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Author Unica 2013

                         

                    Podle toho, co napsal Heras by to ale asi mělo být tak, že prodejce nakoupí velmi laciné kolo, na své náklady ho uvede do stavu kola sice levného, ale už dobře použitelného a zas za velmi lacino ho prodá zákazníkovi :-))

                    [ Zpět ]
                    Datum: 23.03.2014
                    Autor: ronda
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Author Unica 2013

                           

                      Taky mi to tak prislo.
                      Prodejce nebude venovat temhle vevnym kolum tolik pece, kolik by potrebovala. Proc?
                      1) seridit kvalitni kolo a lacine kolo je dost rozdil. Na lacinem leccos pruzi a nez se to vysteluje... Takze na kole za 30.000 by travil serizenim cca 1/2 hodky, na kole za 5.000 by to mohly byt hodiny dve. 1/2 hodiny prace schova v marzi draheho kola, 2 hodiny v marzi lacineho uz ne. Na tom by prodelal.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 23.03.2014
                      Autor: Murphy
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Author Unica 2013

                         

                    Názor, že by se prodejcům měl vyplácet prodej nesprávně seřízených a nenamazaných kol - takoví prodejci by měli zkrachovat.
                    Prodat někomu například značkové kolo Author za 7.500,- s tím, že si zákazník hned na úvod sezóny zničí například ložiska díky jejich špatnému seřízení, je podle mne prasárna, která nemá s cenou kola nic společného.
                    Aby si mohl tohle kolo koupit, někdo kvůli tomu chodí měsíc do práce! A bude u nového kola vzápětí znovu zbytečně cálovat další peníze jen proto, že si prodejce ušetřil dvě hodiny práce?

                    [ Zpět ]
                    Datum: 23.03.2014
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Author Unica 2013

                           

                      No vzdyt prave. Proto tu nikdo kola teto cenove relace nedoporucuje.

                      Jak by sis to predstavoval? Cim je kolo levnejsi, tim vic casu si jeho serizeni vezme. Takze by podle Tebe mel prodejce veskerou marzi spotrebovat na uhrazeni casu technika? To by se tahle kola vubec nevyplatilo prodavat.
                      Kolo se da na netu sehnat i o vic ja 1000 Kc levneji, takze tech 1000 je na serizeni a skoro generalku. Takze to snad i seridi. Jenze z te 1000 musi zaplatit prodavace, eletrinu, najem, webove stranky, ....
                      Z tehle duvodu bych do takoveho kola nesel. Na tom se kazdy celkem pochopitelne usetrit.
                      Jak uz se tu psalo - za tyhle penize se da koupit opravdu slusny jety stroj, tak proc kupovat ausus?

                      [ Zpět ]
                      Datum: 23.03.2014
                      Autor: Murphy
                      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Author Unica 2013

                             

                        Prodejci v kamenných obchodech se rádi ohánějí tím, že u nich zákazník (na rozdíl od internetových obchodů) dostane kolo důkladně seřízené a připravené k jízdě. Bohužel realita je jiná a většina takových obchodníků jsou zase jen pouhými kšeftaři beze snahy předat zákazníkovi kolo v perfektním stavu. Ještě jsem se nesetkal při koupi jakéhokoliv kola, at' levnějšího či dražšího, že by bylo perfektně seřízené, dotažené. Například co se brzdových špalků týká. O garančních prohlídkách nemluvě, kolo ani pomalu nevidí servisní stojan.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 23.03.2014
                        Autor: krosmen
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Author Unica 2013

                             

                        Jak bych si to asi představoval. Že když kupuju nové kolo, tak bude seřízené, promazané, a že nebude mít skryté vady, spočívající například ve špatném seřízení. A pokud jo, tak se na to vztahuje záruka.
                        Z vlastní zkušenosti vím, že kolo za sedm a půl tisíce není žádný aušus, sestavení a seřízení takového kola je otázka max. jedné hodiny práce.
                        To, co ty pokládáš za samozřejmost, takhle kašlat na méně movité zákazníky, bych pochopil pouze u kola kupovaného v bazaru, ale rozhodně ne u nového kola, koupeného u seriózního(!) prodejce.
                        Ale jestli má tenhle přístup k prodeji nových kol v této cenové relaci i prodejce, kterého si nakonec vybere Sushenka, tak to máš pravdu, se stupiditou prodejce by měla počítat a rovnou mu nabídnout pětikilo navrch za to, aby splnil svoji povinnost, tedy aby kolo pečlivě sestavili a seřídil, než aby na výletě čekala, kdy se jí něco rozpadne.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 23.03.2014
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Author Unica 2013

                               

                          Zastavim se hned u "promazane". Myslis, ze prodejce rozhodi stred, naby, hlavove a zkontroluje vazelinu, pripadne ji doplni? Tak tohle opravdu tezko.

                          Ale souhlasim s tim, ze serioazni prodejce by takove kolo neserizene a nepromazane nemel prodavat. Takove kolo by seriozni prodejce nemel prodavat vubec, protoze by ho musel dat o tolik draz, nez mene seriozni konkurence (treba fura eshopu), ze by ani jedno neprodal.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 23.03.2014
                          Autor: Murphy
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Author Unica 2013

                               

                          Za sedm a půl v které době ? (vztáhnuto k výdělkům té doby)

                          [ Zpět ]
                          Datum: 23.03.2014
                          Autor: ronda
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Author Unica 2013

                                 

                            Taky pravda. Ruzovy Olpran Colorado, na kterem ted jezdim do prace byl tusim za 10 tisic a nejake drobne. V roce 1991. Tehdy to urcite bylo podstatne vic, nez kolik dostavala matka jako ucitelka za mesic. Ale investice se vyplatila. Jizdil jsem na nem 17 let a ani ted neni jeste odpiskany. Sice uz nektere komponenty omladly, ale puvodni packy Shimano Exage 400 stale funguji bez problemu. Dokonce i predni rafek je tusim porad stejny. A to to kolo jezdilo i natezko.

                            [ Zpět ]
                            Datum: 23.03.2014
                            Autor: Murphy
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Author Unica 2013

                               

                          myslím, že většina slušných prodejců taková kola ani neprodává, případně se snaží koupi vymluvit. Akorát v marketech ( i sportovních) se na takové kolo napíše 7.500,-, původní cena 10.000,- a čeká se kdo se lapne.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 23.03.2014
                          Autor: Grille
                          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Author Unica 2013

                           

                      Značkové kolo za 7.500 je něco podobného jako Mercedes za 120.000 :-)).
                      Řeč ale nešla o prodeji NESEŘÍZENÉHO kola, ale psal jsi o promazávání ložisek. Zaměňuješ, abys mohl prudit, viď ;-) Značkové kolo by mělo mít ta ložiska namazaná už z výroby a bez vůlí v konusech. Drobné seřízení před prodejem je samozřejmostí, ne ale GO. GO potřebuje akorát šrot.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 23.03.2014
                      Autor: ronda
                      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author Unica 2013

               

          Ono je to taky o tom, jak kdo s kolem jezdí a zachází. Někteří začátečníci (zejména ženy;-)) dokáží kolo neuvěřitelně rasit, např. špatným řazením, vymetáním děr "natvrdo", nedělá jim problém položit kolo na stranu s přehazkou atp. Mimochodem kolo z Mountfieldu jsem kdysi sedlal taky a fungovalo relativně dobře.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.03.2014
          Autor: krosmen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Author Unica 2013

                 

            Hele, brzdi. Voni chlapi nejsou v tomto směru vo moc lepší neboť žádný učenýz nebe nespadl, že...

            A nemusí být důvodem jen nšikovné začátečnické zacházení.
            Měla jsem kamaráda, který si takovéhle nějaké levné kolo koupil. S cenovkou na řidítkách pak pyšně jel asi prvních 10 km, než zcela bezelstně najel na větvičku na lesní cestě. Takovou osmu, kterou si vyrobil, jsem do té doby ještě neviděla.

            [ Zpět ]
            Datum: 23.03.2014
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Author Unica 2013

                   

              Mno, tušil jsem sprdnutí ze strany žen:-) Jinak je pravda, že na mým dřívějším levným kole nebyl velký problém vytvořit osmu, což se mi asi dvakrát povedlo. S mým současným kolem s kvalitními ráfky se mi to ještě nepodařilo, ač bylo taky pár pádů.

              [ Zpět ]
              Datum: 23.03.2014
              Autor: krosmen
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author Unica 2013

           

      Mám jinou zkušenost.
      Kdysi jsem ženě kupoval levné krosové kolo - původně jen na pojížďky po městě, aby nebylo drahé, když ho někde zamkne před obchodem. Nakonec to byl nějaký Superior asi za 6,5. Pro zajímavost jsem ji namontoval i počítač. A budeš se divit, ale ona jako nesportovkyně najezdila od konce května do půlky října přes 2000km. A to jen pojížďky po městě - do práce, do školky, na nákupy, na bazén...
      A za tu dobu jsem měnil oba náboje, zadní ráfek, brzdy... a to nepočítám drobnosti jako gripy, bowdeny... Takže asi tak.
      Docela se to prodražilo, i když jen za materiál. Servis si dělám sám.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.03.2014
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author Unica 2013

         

    Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat laciné věci. A laciné dvakrát placené.

    Taky jsem měl na "počátku" laciné kolo (i když teda, až TAK laciné vlastně nebylo, před 12 lety stálo tuším 12 tisíc). Dokud jsem na tom jedil stylem "pantáta vyveze 1 x za měsíc rodinku k Janohradu", tak to bylo v pohodě. Po prvním roce, co jsem začal opět trochu jezdit na kole (najeto 2 tisíce km), jsem zjistil, že to kolo je jako francouzské auto - věčně v servisu...

    Závěr tedy - nové kolo za 7,5 je nesmysl, resp. past na peníze a hlavně na servisáka, prostě "Ani očko NE-NA-SA-DÍŠ! To je past vedle pasti, p*čo!" - http://www.youtube.com/watch?v=3JBrYlOZbSo ;-))

    Jednoznačně se kouknut na nějakou "bazarovku". Za ty peníze už se něco slušného pořídit dá...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2014
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author Unica 2013

           

      Chci si koupit nové boty max. do 200kč, porad'te jaké. Hlavně si někteří odpust'te hloupé poznámky, taky jste všichni neměli hned boty za pět tisíc....

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2014
      Autor: krosmen
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author Unica 2013

             

        Já zas sháním kilo párků za 39 Kč, ale aby v nich bylo alespoň 50% masa :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 24.03.2014
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

348 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024