reklama
Město: Praha

Rekola

http://www.horydoly.cz/cykliste/rekola...

Šíravík mě popích, a tak informuji o jiné sbírce, které jsem se také účastnil, totiž o sbírce na bike-sharingový systém růžových kol Rekola.

Trochu mě poděsil ten článek v odkazu, ale zdá se, že kluci nepovolili a jdou do toho dál. Rekola slíbené termíny dodržela, poslali mi slíbené nálepky, a triko zřejmě dostanu, až seženou tak ohromné. Zároveň jsem dostal nějaké instrukce, jak kola vyzvedávat, a nějaké ty registrační náležitosti, ale nevyužil jsem toho. Když do Prahy kolmo, tak na svém.

Protože se mi ten nápad zdá dobrý, zdá se mi, že je dobře organizačně zvládnuty, přihládil jsem se do systému na další sezonu, i když vím, že to nikdy nevyužiju.

Projekt Rekola je ve všech ohledech, od komunikace s dárci a abonenty až po dodržení termínů pravým opakem sbírky na pomník cyklistům.

Doufám, že kolega Šíravík je uspokojen.

[ Zpět ]
Datum: 19.03.2014
Autor: Jindra8526
  • Re: Rekola

         

    Kola jsou jen pro místní a registrované:
    Nijak jsem nikde nenašel co stojí půjčení kola, to je součást SMS kódů?

    [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2014
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rekola

           

      http://www.rekola.cz/registrace/

      Pokud to dobře chápu, půjčovné je paušálem, 1000 Kč ročně. Poslali mě už na podzim nějaký odkaz k registraci do systému, nestudoval jsem to.
      Až pošlou novou, na tuto sezónu, pročtu si to pozorněji.

      Pro mě to význam moc nemá, ale protože používám bike sharing venku, mám pocit, že má smysl to podpořit. Na Magistrátu se budou budou pár let přetahovat, než by eventuelně něco takového rozjeli, kluci do toho jdou rovnou.

      Nenatahují pracku k veřejným rozpočtům, vybírají od nadšenců, to se mi líbí.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.03.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rekola

             

        Podpořit to smysl má, proto mě docela zajímala ta možnost vypůjčení kola cizím a jen vzácným návštěvníkem a zaplacení za půjčení. Registrací a paušálem je vyřešena možnost náhodného vypůjčení.
        Může to být vhodné pro lidi co se pravidelněji pohybují v centru a ti by to měli podporovat.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.03.2014
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rekola

               

          Ano, to v této fázi je zjevně nemožné.
          Nrlze si to půjčit jako Velib.

          Nevím, jak to mají kluci finančně promyšlené, jestli budou mít dostatek abonentů, aby to pokrylo náklady, a umožnilo i něco vydělat, ale přál bych jim to.

          Tuhle, mezi 2-3tím pivem jsem přemýšlel, jestli by nemělo smysl se spojit s nějakým tím mobilním operátorem

          [ Zpět ]
          Datum: 19.03.2014
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rekola

                 

            Tak já si myslím, že by měli se všemi, protože u jednoho půjčení kola běží tři SMS a to už jsou slušné zisky pro operátora.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.03.2014
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Rekola

                   

              Já jsem myslel spíš na to, dohodnout se s jedním, a celou tuhle věc z počátku uchopit jako PR akci, reklamu, pro jednoho konkrétního operátora, kola co vozí reklamu.

              Ale nejsem v tomhle vůbec zkušený, opravdu jen nápad, kde hledat prachy.

              [ Zpět ]
              Datum: 19.03.2014
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

283 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024