reklama

Zrcátko na rukavici

Zkoušeli jste to? Při odbočování doleva to může být dobré řešení.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 14.03.2014
Autor: batat2
  • Re: Zrcátko na rukavici

         

    zrcátko mám na přilbě a na rukávu mám takový ten pružný pásek z reflexní barvou. Ale zrcátko na rukavici? to neznám. Máš fotku?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2014
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zrcátko na rukavici

         

    Huh, rozhodně se to běžně nepoužívá. Když už někdo má zrcátko, tak buď klasicky na řídítkách, nebo, ale spíš výjimečně, na helmě.
    Sám mám zrcátko místo rohů, které, pokud není úplně dotažené, je velmi užitečné při odbočování doleva.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2014
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Zrcátko na rukavici

         

    No nevím nevím. Na lehokole se to určitě neuplatní. Jen coby rarita pro toho, kdo se chce nějak předvádět.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2014
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Zrcátko na rukavici

           

      Na open cockpit by to možná nějak šlo. Dolní řízení ani úzké horní podle mě neposkytují ten správný úhel pohledu pro takto umístěné zrcátko.

      Já mám Zéfal Cyclop, a i tak bych potřeboval mít zrcátko dál od řidítek.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2014
      Autor: Akito
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zrcátko na rukavici

           

      Lehokol je mnoho druhů a mají řídítka různě široká a vysoká. Kdysi jsem to používal na lowraceru s horním řízením a fungovalo to parádně, viděl jsem si s tím akorát kolem krku přes rameno dozadu pořád. Přestal jsem to používat jednoduše proto, že na brýlích je to prostě mnohem lepší než na ruce. Ale fungovalo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2014
      Autor: Jirka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zrcátko na rukavici

           

      Neco podobneho jsem zkousel se spodnim rizenim a parada. Jen jsem ho asi po 2 hodinach jizdy rozbil pri preskoku nejake prekazky o kamen. 8-)
      Pouzil jsem obycejne sfericke samolepici, na nej prilepil kus suchace a na dlan navlekl pasek se suchym zipem na stahovani kabelu.
      Nevidel jsem v tom dozadu porad, ale kdyz jsem se chtel podivat, proste jsem ruku trosku pootocil.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.08.2014
      Autor: Murphy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zrcátko na rukavici

             

        Tak do terénu to asi opravdu moc nebude, podobně jako každé jiné zrcátko. Při troše smůly hrozí dost ošklivé pořezání.

        A co na dobrých silnicích? Tam by to asi už docela šlo. Co pocitově, že máš něco na ruce, nevadí to ani po delší době?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.08.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zrcátko na rukavici

               

          Mel jsem to pres rukavici. Tu gumovou pasku, jak tu nekdo psal, bych asi nevydrzel, ale o tomhle jsem skoro nevedel. Ale chce to velikost nejlepe pres celou dlan.
          Kdo pise, ze v tom nic nevidel, ten je liny zvednout ruku bliz ke hlave. 8-) To je ten zminovany zdravici efekt.

          Ja to nechtel do terenu, ale bycl jsem liny to sundat a co cert nechtel, hned pri prvnim seskoku... 8-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.08.2014
          Autor: Murphy
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zrcátko na rukavici

               

          Zrcadlo ze zpětného zrcátka je většinou podlepeno fólií, ktará drží zrcadlovou tříšť pokopě

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.08.2014
          Autor: AV
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zrcátko na rukavici

                 

            To jo, ale tyhle mala dodatkova panoramaticka mozna ne vsechna. To moje sice zustalo pohromade, ale par strepu v podobe jehly se stejne uvolnilo a nekam zahucelo. Kdybych dopadl jinak, mohl jsem si pri trose smuly nejaky vetknout pod kuzi.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.08.2014
            Autor: Murphy
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zrcátko na rukavici

                   

              Tak dvě možnosti:
              a) plastové - dělají se, ale brzy slepnou
              b) kovové - kus pochromovaného plechu/nerez lžíce
              8-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 30.10.2014
              Autor: AV
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zrcátko na rukavici

         

    Nekdo to tady ma/mel. Ale kdo to byl si nevzpomenu. Zkusenost byla ze je to dost daleko od oci a tim padem zhorsena funkce.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2014
    Autor: Billicek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zrcátko na rukavici

           

      Měl ho Jurimír, ale jak na tom je teď nevím....pořád myslím teda zrcátko na rukavici :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2014
      Autor: highlander
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zrcátko na rukavici

             

        Přesně tak, měl ho Jířa a pokud vím, tak s ním byl velmi spokojen.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.03.2014
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Zrcátko na rukavici

           

      Na zrcátko jsem nalepil suchý zip a na rukavici našil druhý,
      nefungovalo to tak jsem to zrušil.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2014
      Autor: Pepa
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zrcátko na rukavici

         

    Chápu to správně, že potřebu zrcátka cítíš jen při odbočování vlevo? Nebo vozíš nějaké zrcátko co vyhovuje pro všechny ostatní běžné situace, ale pro odpočování vlevo hledáš něco navíc?
    Zrcátko na rukavici jsem kdysi zkoušel, na Azubu, na tříkolce a na lowraceru. S výjimkou lowraceru funguje jen jako ušetření otočení hlavou, ale stále v něm nic nevidíš dokud se nerozhodneš udělat příslušný pohyb a podívat se. Jen rukou je to jednodušší než hlavou, o hodně. Ale většinu času stejně netušíš, co za tebou je, takže ne vždy víš, kdy se vlastně potřebuješ podívat. Nicméně potřebný pohyb ruky si člověk rychle zautomatizuje a je to přece jen jistý drobný krok kupředu od potřeby se ohlížet otočením hlavy/trupu. Drobná nevýhoda občas je, že ten pohyb ruky vypadá, jako když zdravíš někoho protijedoucího, což může vést k drobným nedorozumněním :-).
    Na lowraceru to fungovalo lépe, protože měl řídítka tak vysoko, že při vhodném položení ruky na těle brzdové páky (kde jsem je obvykle vozil) člověk do jisté míry viděl za sebe pořád. Případné podívání do zatáčky a podobně šlo ošéfovat zvednutím ruky a natočením zrcátka potřebným směrem. Opět s tím efektem zdánlivého zdravení protijedoucích.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2014
    Autor: Jirka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zrcátko na rukavici

         

    Nevím jestli teoretizovat, protože praktickou zkušenost nemám.

    Kdysi jsem o tom uvažoval, ale zdálo se mi nevýhodné z několika důvodů.
    1) Pokaždé musíš najít vhodný úhel. Zrcátko na přilbě či brýlích / kole nastavíš jednou a potom už jen stačí mrknout.
    2) Předpokládám, že když se chceš podívat, tak musíš vždy postit řídítka.
    3) Další samostatný kousek výstroje. Pro mě platí: čím méně kusů, tím lépe. Jedině že by bylo na té rukavici pořád. ;-) I když na lehu si dopřávám cestování bez rukavic. Na klasice mě bez nich bolí po nějaké době ruce. Na druhou stranu jsou rukavice výborná prevence proti cestovní vyrážce.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2014
    Autor: MirekS
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zrcátko na rukavici

         

    Zrcátko na ruce mám a používám. Nic jiného mi taky nezbývá, protože na kole žádné použitelné místo nemám a to azubácké brýlové jsem si zatím ještě nepořídil :-).

    Technické detaily: jde o sedmicentimetrové kulaté vypouklé zrcátko, co se lepí na zrcadla kamionů, aby vykrylo slepé úhly. Pořízeno za pár šupů v mototechně. Lepivý polštářek jsem nahradil gumovou smyčkou, takže se to dá nosit jak přes rukavici, tak na holé ruce.

    Výsledek: jako náhražka ohlédnutí to celkem funguje. Díky vypouklosti je dost širokoúhlé, takže není potřeba hledat přesnou polohu. Jediná potíž je, že hodně zmenšuje, takže když to auto nemám přímo za zadkem, vidím z něj jenom dvě nepatrná světýlka (a kdyby nesvítilo, viděl bych houby).

    Závěr: jako nouzovka pro odbočování to jde, jako spolehlivý systém včasné výstrahy je to k ničemu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2014
    Autor: NightRider
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zrcátko na rukavici

           

      jj mam tiez vypukle zrkadlo a potvrdzujem je to na prd s tym ze to zabera velku plochu je pekna vec ale auto ak nema svetla vidiim az fakt na poslednu chviilu a ze sa najde vzdy blbec bez svetiel netreba zdoraznovat ...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2014
      Autor: colombo.ii
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zrcátko na rukavici

           

      Aktualizace po letech: vypouklé zrcátko na ruce jsem nahradil rovným zrcátkem na brýlích a jsem s ním naprosto spokojený. Žádná nouzovka ani kompromis, je přes něj krásně vidět do dálky i do šířky a nemusím kvůli tomu hýbat rukou.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.10.2022
      Autor: NightRider
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zrcátko na rukavici

             

        A nějaké detaily by prosím Tě byly? Taky budu muset prstíky rozpohybovat...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.11.2022
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zrcátko na rukavici

             

        Možná bych se trochu bál mít ostrý kus skla takhle blízko očí, to by se při pádu mohlo vymstít. Nějaká nerozbitná alternativa by asi byla bezpečnější, ale nevím, zda jiné než skleněné zrcátko bude použitelné po optické stránce?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.11.2022
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zrcátko na rukavici

               

          Do odrání do matu...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.11.2022
          Autor: Arnošt905
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zrcátko na rukavici

               

          Což to zrcátko, ale co bude dělat při pádu to drátové tykadlo? Drát se ohne a někam bodne.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.11.2022
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Zrcátko na rukavici

                 

            A jízda na kole bezpečná je? :-D Pokud je brýlové zrcátko nasazené, tak se prostě vycvakne a odletí, pravděpodobnost zápichu je, ale statisticky alá náhoda. V přilbě to mám na sucháču a fakt to drží vachrlatě. Pokud by bylo napevno, tak problémy už potencionální bych v průseru předpokládal.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.11.2022
            Autor: Arnošt905
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zrcátko na rukavici

               

          Samozrejme, že hrany sú zabrúsené s brúsnym kameňom vo vode.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.11.2022
          Autor: palot
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zrcátko na rukavici

               

          Po osmi letech používání mi zatím neublížilo. Pádů jsem zažil několik na levou i pravou stranu, zrcátko se při nich ani nehnulo a hlava se nedotkla země. Při čelním střetu s dveřmi, které jsem si otevřel těsně před nosem, se tykadlo vyháklo z brýlí (nejhorší scénář je, že by pokračovalo podél nožičky brýlí někam nad ucho). Při položení plné tašky na sundané brýle se odlepilo zrcátko z tykadla. Sklo má obroušené hrany, takže dokud se nerozbije, není ostré, a k rozbití potřebuje ránu něčím hodně rychlým a tvrdým, jinak se jenom odlepí nebo vyhákne. Kdyby to byl letící kamínek, střepy se zarazí o brýle (kdyby prošel skrz, měl bych po oku i bez zrcátka). Kdyby to byla zem, byl bych mrtvý i bez zrcátka. Takže považuji riziko za přijatelné. Plast by nevydržel, v mokru musím zrcátko dost často otírat.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.11.2022
          Autor: NightRider
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zrcátko na rukavici

               

          já hlasuju pro žampiony... (-:

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.11.2022
          Autor: brum
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zrcátko na rukavici

               

          Hubble ani Webb už nemají skleněné zrcadlo. Optiku dělá povrch zrcadla a ne ten materiál uvnitř.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.11.2022
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Zrcátko na rukavici

         

    ne na rukavici, ale na helmu - za hezký peníze v akci - necelých $6 :-)

    http://www.eachbuyer.net/bike-bicycle-cycling...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2014
    Autor: macikm
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Zrcátko na rukavici

           

      A nebo za dvacku na kšilt. Azubí šilhátko šlo do archivu ...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.10.2014
      Autor: madmax
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zrcátko na rukavici

             

        tak za dvacku to teď aktuálně ještě není, ale už se to blíží :-)

        http://www.aliexpress.com/store/product/Flat...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.02.2016
        Autor: macikm
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zrcátko na rukavici

               

          Na rukavici jsem to zahlídl na yt u někoho na lowraceru. Sám jsem taky laboroval, jak si vyrobit náhradu za Azub kus, u kterého se začla rozpadat ta gumička. Kamarád mi věnoval pár zrcátek z projektorů, na které jsem zatím nešáh. Nakonec jsem ale koupil přesně tohle, ale od Zefalu u nás,
          http://www.heureka.cz/?h[fraze]=Zrc%C3%A1tko...
          čili za dvacku fakt ne, ale na čumění stačí. Ten sucháč samozřejmě nedržel hned od začátku, takže jsem ten konec zatím přetáhl elektropáskou k přilbě a hotovo. Má to ale jeden háček, když chci jet na kolobce, musím to sundat, tam to neupotřebím a vadilo by mi.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.02.2016
          Autor: Aki.Lee
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zrcátko na rukavici

                 

            já mám právě taky "originál" Zefal, ale koupil jsem si ještě do rezervy 2x to z eachbuyer
            no a dneska jsem to našel za ještě lepší cenu na aliexpressu - tak to házím do placu, protože jednak sehnat zo ZEFALí nebylo vůbec jednoduchý, no a taky kvůli ceně ...

            P.S.: teď koukám, že i na českých šopech už ho mají běžně skladem ...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.02.2016
            Autor: macikm
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zrcátko na rukavici

         

    Vytahuju z hloubi historie ;-)
    Jelikož jsem na tohle narazil během diskuze v tématu (které tady asi bude číst minimum lidí) nijak nesouvisejícím s tímto, tak to dávám radši i sem... Třeba to někoho zaujme ;-)

    https://www.aliexpress.com/item... Dělají se i další malinko odlišná provedení...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2022
    Autor: Jarda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  •      

    Příspěvek byl smazán administrátorem serveru NaKole.cz.

    Datum: 05.01.2023
    Autor: sofia2023
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

415 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024