reklama
Země: Rakousko Rakousko

Dunajská cyklostezka 2013

V červnu bych si rád zajel trasu Pasov - Bratislava. Našel jsem zde pár zajímavých článků, ale všechno to bylo před pár lety. Prosím ty, kteří mají nějakou zkušenost z loňského o pár postřehů a praktických rad, všechno co může zajímat "dříve narozeného" cyklistu cestujícího se stanem. Děkuji

[ Zpět ]
Datum: 12.03.2014
Autor: mirda46
  • Re: Dunajská cyklostezka 2013

         

    Jel jsem loni s přítelkyní právě tuto trasu. Vše absolutně v pohodě, spali jsme v kempech, které jsou rozmístěné tak akorát - denně jsme jezdili cca 100 km. Některé úseky se musely objíždět kvůli loňským povodním (vše bylo ale parádně značeno). Letos si myslím to bude na trase o něco lepší, přecijen ty povodně napáchaly celkem paseku a často jsme projížděli kolem nánosů různého nepořádku, bylo hodně komárů atp. Problém jsme měli s hledáním různých marketů nebo obchodků s potravinami - nalezli jsme pouze ve větších městech, ale možná jsme jenom byli slepí :)

    Vyloženě nejnudnější úsek je z Vídně do Bratislavy. Tam není vůbec o co stát. 60km rovina, nikde nic, ani na Dunaj vidět není přes les. Každopádně přeju hezkou cestu a pokud by si měl konkrétnější dotazy, ptej se :)

    [ Zpět ]
    Datum: 12.03.2014
    Autor: Kamraz
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dunajská cyklostezka 2013

           

      Dá se to projít na silničce?

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2014
      Autor: batat2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dunajská cyklostezka 2013

             

        Krasny asfalt. Pro silnicku idealni :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 13.03.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dunajská cyklostezka 2013

           

      Mě osobně se úsek Vídeň-Bratislava líbil asi nejvíc, tak krásnej les a úžasnej klid nikde po cestě neni :D

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2014
      Autor: tomzav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dunajská cyklostezka 2013

         

    Vloni jsem to jeli s mou paní a s dcerkou. Chceš-li využít rovnější část, tak z Pasova po levém břehu až do Schlogenského meandru a tam využít přívoz na pravý břeh. My využili mostu Niederranna a odtama je ta trasa po dost frekventované silnici, která byla ještě navíc v opravách po sesuvech svahu po povodních. Dostatečná síť kempů po celé trase, dobře vybavených po povodni uklizených, někde více někde méně. Wifi v kempech za 1-2 € na den.
    Obchody v okolí stezky ve větších městech ale nic co by se nedalo dojet. Od Au byla stezka vedena mimo řeku kvůli nějakým pracem na hrázi ale moc pěkně značeno a provoz minimální.
    Od Greinu osobně se mi více líbila cesta po pravém břehu. Protože na levém břehu mi přišla ta silnice hodně hlučná.
    Vyloženě pěkný kemp v Schlogen, Au a Zwentendorf. My jsme dojeli jen do Tulnu, dál už to připomínalo stezky okolo Odry v Ostravě, tak jsme to otočili a jeli nazpátek.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dunajská cyklostezka 2013

         

    Jeli jsme loni začátkem srpna Linz - Bratislava. V pátek v poledne výstup v vlaku v Linci, odjezd v neděli v 16 hod Bratislava, takže celkem sprint...občas objížďka kvůli odstraňování následků povodně, ale jak se píše výše, vše perfektně značené.Maličko bloudění ve Vídni, ale když se budeš držet Dunaje, tak je to bez problémů. A úsek Vídeň - Bratislava je opravdu nezáživný, chci si dunajskou projet ještě jednou ve větším klidu a tuhle část vynechám.Kempů a ubytování v penzionech dostatek, ale i noc pod železničním mostem před Ybbs prošla v pohodě.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2014
    Autor: highlander
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dunajská cyklostezka 2013

         

    Všem děkuji. Ještě poprosím o ceny: nocleh ve stanu v kempu, přívoz, jednoduchá večeře, pivo, teplá sprcha apod.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2014
    Autor: mirda46
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dunajská cyklostezka 2013

           

      Cena za osobu v kempu cca 5E,jak kde, penzion zhruba 10-12, pivo u Vídně asi 4, večeři nevím :-), v některých kempech je sprcha v ceně.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2014
      Autor: highlander
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dunajská cyklostezka 2013

           

      pivo a večeře jsem nerealizoval ale jídlo obecně 10 - 12 €, přívozem jsem jel jednou( dítě mi neúčtovali) a dva dospělí s kolama cena 5,75 €
      Noclehy v kempu.
      Cena je skládaná z ceny za člověka 5 - 7 € + cena za odpady 0,5-1 € a k tomu stan 4- 7 €, sprchy většinou v ceně a pokud extra tak 0,5 - 1 € ale to bylo spíše na Innu než na Dunaji.
      za tři lidi (z toho jedno dítě) a jeden stan mi vycházely ceny od 15 € do 27 € a zas tak velký rozdíl jsem mezi kempy nezaznamenal. Ale zas je fakt, že spoustu služeb kempu asi nevyužívám.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dunajská cyklostezka 2013

           

      Jel jsem to v loni sólo taky. Ale spal jsem, kde to přišlo, v přírodě beze stanu. Komáři žádní. Denně cca 130 km. Můžu též poskytnout trasu v gpx. Trochu jsem to popsal a snad to někomu pomůže http://www.pgnext.estranky.cz/clanky/co-bylo...

      [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2014
      Autor: pgnext
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dunajská cyklostezka 2013

             

        Pochopil jsem to z tvého blogu správně, žes jel Pasov-Melk
        Melk-Mauthausen
        Mauthausen - cca 20 km za Lincem
        20 km za Lincem - Bratislava ?

        [ Zpět ]
        Datum: 14.03.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

390 cyklistů (22 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024