reklama

Pražská NEJ...

Pražská NEJ...
Dneska už nevím, kde jsem vzala, že po připojení Točné k Praze je právě tohle NEJvyšší vrchol Prahy a navíc že měří 420 m n.m. Ve svém bludu jsem si žila pěkných pár let, ovšem po pravdě - nijak mě to nevadilo a v ničem mě to neomezovalo. Letos v lednu jsem ale zcela náhodně…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 02.03.2014
Autor: radka
  • Re: Pražská NEJ...

         

    Poděkování za organizaci a skvělé zpracování foto a sumáře.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2014
    Autor: primas
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pražská NEJ...

           

      Díky :o)))
      A tobě také díky, za toho "posledního" :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2014
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Pražská NEJ...

         

    Hezký průzkum bojem! :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2014
    Autor: k.vl
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pražská NEJ...

           

      Jj, to ano.
      Stejně je to ale zajímavé, jak se člověk honí bůh ví kam, aby tam objevil bůh ví co a přitom má "za chalupou" zajímavostí víc než dost.
      Holt pod svícnem je tma :o)))
      Ale já jsem to okolí vzala letos "z gruntu" :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2014
      Autor: radka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Pražská NEJ...

         

    Takhle mi tu jezdíte za bukem a já o tom nevím? Asi bych se měl víc zajímat :-D

    [ Zpět ]
    Datum: 04.03.2014
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pražská NEJ...

           

      Hezky blog, Radko!
      Ještě, že jsem nejel nyl bych tak jediný co to má domů do kopce. Já/my také posvačili na nejvyšším kopci. A to celého vnitrozemí Čech...

      [ Zpět ]
      Datum: 04.03.2014
      Autor: Valdek
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pražská NEJ...

           

      Tak že ani ty o tom nevíš, to se docela divím.
      Holt si tam teď budeš muset vyhópnout sám :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 04.03.2014
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Pražská NEJ...

             

        Že tam je ten kopec ví přece každé malé dítě :-P Ale že tam vyrazila výprava, to jsem nevěděl!

        [ Zpět ]
        Datum: 04.03.2014
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pražská NEJ...

               

          No, no :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 05.03.2014
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pražská NEJ...

         

    My žižkováci (bývalí) máme samozřejmě za největší kopec Prahy Vítkov, ještě bych akceptovala Petřín, ale Teleček a Kopanina - to je ještě Praha??
    Dělám si samozřejmě srandu :-)))))
    Jinak pěkný článek, pěkný výlet, mám ráda nacházet na stokrát profláknutých místech nějaká NEJ. A zrovna to nejvyšší místo Prahy je zajímavé. Měla jsem v práci kolegyni, jejíž muž byl nadšený radioamatér a byt kupovali podle toho (bydleli někde na sídlišti v Modřanech, tj. také docela dost vysoko). Možná by se mohlo zohlednit, jestli nějaký ten nejvyšší pražský bod není spíš poslední patro nějakého paneláku např. právě v Modřanech nebo na Praze 8 či jinde. Případně vrchol žižkovského vysílače ? Kdepak, my žižkováci se nezapřem ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.03.2014
    Autor: Peggy
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pražská NEJ...

           

      To už by pak ale nebyl geodetický bod :o)))

      Jinak ale my z protilehlého kopce samozřejmě víme, že nejvyšší kopec je Bílá hora :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 05.03.2014
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pražská NEJ...

             

        Tak Bílou horu musím uznat jako vítěze i já, bo má to slovo "hora" přímo v názvu, je o více než 100 metrů vyšší než ten "náš" srandovní žižkovskej kopeček a navíc tam jezdí tramvaje, pročež to Praha opravdu JE ! :-))))

        [ Zpět ]
        Datum: 06.03.2014
        Autor: Peggy
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pražská NEJ...

               

          No hele, ono Vítkovu se také říká "vrch Vítkov". Ale je fakt, že je to "jen" vrch :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 06.03.2014
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pražská NEJ...

         

    Moc pekny napad ,,nej.....,, Škoda ja nemohla s vami,škoda!
    Už maš plany ruzne ,,Nej....,,?

    [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2014
    Autor: Arabice
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pražská NEJ...

           

      No, přemýšlela jsem i o dalších NEJ... ale zatím nemůžu narazit na nic zajímavého.
      NEJnižší místo je nuda = Vltava v Suchdole.
      A pak jsou tu takové věci jako NEJstarší panelák (ten by ještě možná zajímavý byl), NEJ stadion (Strahov), NEJužší uličku a dům už jsme viděli.

      Spíš začínám přemýšlet o něčem jako "přes pražské kopce" směrem J-S nebo V-Z.

      Uvidím, ono se to nějak vyvrbí.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2014
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pražská NEJ...

         

    Nechceš svoje výlety dávat sem jako akce? Co chystáš v sobotu s Müllerovou vilou?

    [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2014
    Autor: mportes
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pražská NEJ...

           

      Müllerova vila je zkrátka "kultúra za 500".
      Šestka se uvolila od února do 16.3. zlevnit vstupné na polovic a podařilo se mi zarezervovat jednu vstupenku. Byla o to docela rvačka, protože nemají otevřeno každý den, jít se tam může jen s průvodcem a skupiny jsou po 7 lidech.
      Už dlouho se tam chci podívat, ale 300,- je docela dost.

      Příští týden jedu na "Be-Be s Valdekem" (doufám) a dál se uvidí. Ale OK, když něco budu zase dělat, tak to sem dám.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2014
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pražská NEJ...

         

    K tématu pražských kopečků bych jen doplnil aktuální informaci: od 10.3. do 28.3. nepojede lanovka na Petřín.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2014
    Autor: mportes
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pražská NEJ...

           

      Díky, na to jsem se chtěla kouknout, protože jsem jí chtěla 22.3. použít :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2014
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

326 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024