reklama

Pražská NEJ...

Pražská NEJ...
Dneska už nevím, kde jsem vzala, že po připojení Točné k Praze je právě tohle NEJvyšší vrchol Prahy a navíc že měří 420 m n.m. Ve svém bludu jsem si žila pěkných pár let, ovšem po pravdě - nijak mě to nevadilo a v ničem mě to neomezovalo. Letos v lednu jsem ale zcela náhodně…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 02.03.2014
Autor: radka
  • Re: Pražská NEJ...

Poděkování za organizaci a skvělé zpracování foto a sumáře.

[ Zpět ]
    Datum: 02.03.2014
    Autor: primas
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Díky :o)))
      A tobě také díky, za toho "posledního" :o)))

[ Zpět ]
      Datum: 03.03.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Hezký průzkum bojem! :-)

[ Zpět ]
    Autor: k.vl
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jj, to ano.
      Stejně je to ale zajímavé, jak se člověk honí bůh ví kam, aby tam objevil bůh ví co a přitom má "za chalupou" zajímavostí víc než dost.
      Holt pod svícnem je tma :o)))
      Ale já jsem to okolí vzala letos "z gruntu" :o)))

[ Zpět ]
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Takhle mi tu jezdíte za bukem a já o tom nevím? Asi bych se měl víc zajímat :-D

[ Zpět ]
    Datum: 04.03.2014
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Hezky blog, Radko!
      Ještě, že jsem nejel nyl bych tak jediný co to má domů do kopce. Já/my také posvačili na nejvyšším kopci. A to celého vnitrozemí Čech...

[ Zpět ]
      Autor: Valdek

Tak že ani ty o tom nevíš, to se docela divím.
      Holt si tam teď budeš muset vyhópnout sám :o)))

[ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Že tam je ten kopec ví přece každé malé dítě :-P Ale že tam vyrazila výprava, to jsem nevěděl!

[ Zpět ]

No, no :o)))

[ Zpět ]
          Datum: 05.03.2014
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

My žižkováci (bývalí) máme samozřejmě za největší kopec Prahy Vítkov, ještě bych akceptovala Petřín, ale Teleček a Kopanina - to je ještě Praha??
    Dělám si samozřejmě srandu :-)))))
    Jinak pěkný článek, pěkný výlet, mám ráda nacházet na stokrát profláknutých místech nějaká NEJ. A zrovna to nejvyšší místo Prahy je zajímavé. Měla jsem v práci kolegyni, jejíž muž byl nadšený radioamatér a byt kupovali podle toho (bydleli někde na sídlišti v Modřanech, tj. také docela dost vysoko). Možná by se mohlo zohlednit, jestli nějaký ten nejvyšší pražský bod není spíš poslední patro nějakého paneláku např. právě v Modřanech nebo na Praze 8 či jinde. Případně vrchol žižkovského vysílače ? Kdepak, my žižkováci se nezapřem ;-)

[ Zpět ]
    Autor: Peggy
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

To už by pak ale nebyl geodetický bod :o)))

Jinak ale my z protilehlého kopce samozřejmě víme, že nejvyšší kopec je Bílá hora :o)))

[ Zpět ]
      Datum: 05.03.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tak Bílou horu musím uznat jako vítěze i já, bo má to slovo "hora" přímo v názvu, je o více než 100 metrů vyšší než ten "náš" srandovní žižkovskej kopeček a navíc tam jezdí tramvaje, pročež to Praha opravdu JE ! :-))))

[ Zpět ]
        Datum: 06.03.2014
        Autor: Peggy

No hele, ono Vítkovu se také říká "vrch Vítkov". Ale je fakt, že je to "jen" vrch :o)))

[ Zpět ]

Moc pekny napad ,,nej.....,, Škoda ja nemohla s vami,škoda!
    Už maš plany ruzne ,,Nej....,,?

[ Zpět ]
    Autor: Arabice

No, přemýšlela jsem i o dalších NEJ... ale zatím nemůžu narazit na nic zajímavého.
      NEJnižší místo je nuda = Vltava v Suchdole.
      A pak jsou tu takové věci jako NEJstarší panelák (ten by ještě možná zajímavý byl), NEJ stadion (Strahov), NEJužší uličku a dům už jsme viděli.

Spíš začínám přemýšlet o něčem jako "přes pražské kopce" směrem J-S nebo V-Z.

Uvidím, ono se to nějak vyvrbí.

[ Zpět ]

Nechceš svoje výlety dávat sem jako akce? Co chystáš v sobotu s Müllerovou vilou?

[ Zpět ]
    Autor: mportes

Müllerova vila je zkrátka "kultúra za 500".
      Šestka se uvolila od února do 16.3. zlevnit vstupné na polovic a podařilo se mi zarezervovat jednu vstupenku. Byla o to docela rvačka, protože nemají otevřeno každý den, jít se tam může jen s průvodcem a skupiny jsou po 7 lidech.
      Už dlouho se tam chci podívat, ale 300,- je docela dost.

Příští týden jedu na "Be-Be s Valdekem" (doufám) a dál se uvidí. Ale OK, když něco budu zase dělat, tak to sem dám.

[ Zpět ]

K tématu pražských kopečků bych jen doplnil aktuální informaci: od 10.3. do 28.3. nepojede lanovka na Petřín.

[ Zpět ]
    Autor: mportes

Díky, na to jsem se chtěla kouknout, protože jsem jí chtěla 22.3. použít :o)))

[ Zpět ]
      Datum: 07.03.2014
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: KAMARÁDA/PŘÍTELE

20.10.2019
KAMARÁDA 60 + EL.KOLO,PROCHÁZKY,VÝLETY,TURISTIKU,POBYTY,A JINÉ.... Z VINOŘE A BL.OKOLÍ POHODOVÉHO PÁNA BEZ…

Hledám: I need my own man

Hledám: I need my own man
19.10.2019
I am generally try to live a somewhere healthy lifestyle, exercising and some sort of jogging, 3-4 days a week and…

Hledám: Společné cyklovýlety - Brno a okolí

Hledám: Společné cyklovýlety - Brno a okolí
17.10.2019
Ahoj, jmenuji se Martin, je mi 32 let a hledám lidičky na občasný společný cyklovýlety. Nehledám profíky, ale…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

292 cyklistů (16 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019