reklama

Jakou vidlicí nahradit Rock Shox Judy XC?

Zdravím všechny,
Prosím o radu jakou vidlicí nahradit mou stařičkou Rock Shox Judy XC z roku 2001. Jezdím jak pohodové vyjížďky po zvlněných zpevněných cyklostezkách přes vícedenní putování po lesích a polňačkách až po sportovní jízdy na hřebenovkách, na které mi Judyna plně postačovala. Popravdě, vůbec nemám ponětí o kvalitách dnešních vidlic. Jde mi hlavně o jízdní komfort, jestli to bude vzduchová či pružinová je mi v podstatě jedno. Moje stávající vidlice, co si pamatuji, ve své době stála kolem 8.000 Kč. Letos hodlám poléčit staříka Author Modus taky z r. 2001. Kromě vidlice se chystám vyměnit i původní převodníky, kazetu s řetězem, náboje a brzdy. Ještě tam mám původní véčka LX, ty jsou sice ještě OK, ale když už se do toho pustím, tak už bych šel asi do kotoučů. Mám kupovat vidli ve stejné cenové kategorii, nebo už pokrok došel tak daleko, že stejný komfort mi přinesou i levné vidlice? Zatím mám vyhlídnutou RS Rebu, ta stojí cca 7-8.000. Ale klidně můžu jít do „nižších pater“, když budu vědět, že to nejsou šroty. Nechci jít pod úroveň stávající vidlice a potřebuji, aby mi nějaký ten rok vydržela. Na celou „renovaci“ mám vyčleněno cca 15.000 Kč, Díky za rady.

[ Zpět ]
Datum: 25.02.2014
Autor: Mirinda1
  • Re: Jakou vidlicí nahradit Rock Shox Judy XC?

         

    Ta stávající vidlice Judy z roku 2001 - jaký má krk? Myšleno 1" nebo už 1 1/8"?
    Jestli to má 1 1/8", tak ta reba je vynikající náhrada (současné reby se už naštěstí dělají jednokomorové, vypustili tu blbárnu s foukáním duální komory), jinak vynikající by byl i RS Recon nebo Suntour Epicon.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2014
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou vidlicí nahradit Rock Shox Judy XC?

           

      Má už 1 1/8", Reba mne napadla jako první hlavně kvůli ceně, která je obdobná staré Judy. Recona ani Epicona jsem ještě nijak nezkoumal, musím projít nějaké fóra. Možná některou z nich má i někdo známý. Díky

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2014
      Autor: Mirinda1
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou vidlicí nahradit Rock Shox Judy XC?

         

    A myslíš, že se ti to vyplatí?
    Aby jsi ve finále nezjistil, že 15 tisíc je málo. Si spočítej - vidlice, brzdy, kola (ráfky budou už určitě probržděné), kliky, + další věci. To je tak 20. Za to už máš skoro nové kolo. A staré můžeš dojezdit jako zimáka nebo levně prodat.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2014
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou vidlicí nahradit Rock Shox Judy XC?

           

      Právě včera jsem to počítal, resp. procházel jsem cykloshopy a zjišťoval ceny. Tak jsem zjistil: Reba 6990Kč, náboje XT (přední a zadní)650+990Kč, brzdy Avid Elixir 3 2290Kč, kotouče 2x755Kč, převodníky cca 1.100Kč (kliky nechám původní), řetěz HG 73 300Kč, kazeta Shimano HG 61 540kč, ráfky jsou OK, měnil jsem je. Takže jestli dobře počítám jsem na nějakých 14.500kč. Ale kdyby se nedařilo, oželím brzdy, ty véčkové LX mi doteď v pohodě stačily. Přehazka Sram 9.0 s otočným řazením šlape i po těch letech na výbornou a ostatní věci jsou taky OK, možná by to jen chtělo stříknout rám, to ještě zvážím. Popravdě jsem si pohrával s myšlenkou koupit nové kolo, z Modusa bych udělal takový hybrid s pevnou vidlicí a úzkými plášti a jezdil bych na něm do práce (cca 20km). Ale když už bych šel do nového, tak v cenové hranici kolem 30.000. A to už je oproti 15ti tisícovkám docela rozdíl.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2014
      Autor: Mirinda1
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou vidlicí nahradit Rock Shox Judy XC?

             

        Pokud necháš véčkové brzdy, tak dnes už slušnou vidlici budeš shánět hodně těžko. Všechny už jsou jen na kotouče.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jakou vidlicí nahradit Rock Shox Judy XC?

               

          To jsem zjistil, když jsem ty komponenty vybíral. V tom případě bych bral asi RS Recon, našel jsem variantu i pro véčka. Nemusí to být špatná vidlice, jak psal Airline výše.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.02.2014
          Autor: Mirinda1
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jakou vidlicí nahradit Rock Shox Judy XC?

                 

            Rekon není špatný docela určitě - já ji totiž mám. Z mého pohledu velká škoda, že pružinový rekon se už moc nedá sehnat, resp. dá - za hranicema, ale je dražší než vzduchový. Dost bych o něj stál.

            [ Zpět ]
            Datum: 26.02.2014
            Autor: Airline
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jakou vidlicí nahradit Rock Shox Judy XC?

                   

              Tak vždy to můžeš předělat na pružinu a až tak drahé to není.

              Potřebuješ pružinový kit
              http://www.mountainbikes.net/mtbikes/produkt...
              případně jinou verzi dle ročníku Reconu, maj tam všechno.

              A pak se musí pořešit pružinka do tlumící části, která u vzduchové verze není potřeba.
              A to zase dle verze Reconu, buď může stačit samotná nebo bude potřeba celá expanzní část.
              Tady je příklad celé expanzní části pro Sektor při použití pružiny
              http://www.mountainbikes.net/mtbikes/produkt...
              Dal jsem odkaz na verzi pro Sektor, protože tam je obrázek. Mají i verzi pro Recon a pro některé ročníky je možná i stejná.

              RS vidlice jsou skládačka a lze to poměrně dost předělávat.

              Jen pozor na to, že to je nevratné. Tedy po ježdění s pružinou už není zaručeno, že se půjde vrátit na vzduch. Časem se lehce poškrábe vnitřek levé nohy od pružiny a vzduchová část už na tom pak dobře netěsnila.

              [ Zpět ]
              Datum: 26.02.2014
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jakou vidlicí nahradit Rock Shox Judy XC?

                     

                Mám takhle předělané dva Revelationy na pružinu (na dual position coil).

                [ Zpět ]
                Datum: 26.02.2014
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jakou vidlicí nahradit Rock Shox Judy XC?

               

          Pche! Co je na téhle neslušného?
          http://www.bajkshop.cz/bajkshop-cz/eshop/89-1...
          :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 26.02.2014
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Jakou vidlicí nahradit Rock Shox Judy XC?

             

        Kdybys netrval na novych Elixirech, tak mam jedny jete (1 sezonu), co jsem zrovna sundal z kola. Jsou komplet i s hadicema odvzdusnene, jen musim premerit delku hadic (byly na 19" HT).
        Myslim, ze za 1000,- bych je poslal do sveta.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.02.2014
        Autor: epo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou vidlicí nahradit Rock Shox Judy XC?

         

    Tak problém je vyřešen, nakonec jsem se rozhodl, že koupím nový stroj, i když mně to oproti "renovaci" bude stát nějakou kačku navíc. Díky za Váš čas a za příspěvky.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2014
    Autor: Mirinda1
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou vidlicí nahradit Rock Shox Judy XC?

           

      Sem ti to říkal... :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 02.03.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou vidlicí nahradit Rock Shox Judy XC?

         

    ahoj je ta vidlica RS-judy teraz predajna?mal by som zaujem dik moja adresa:[email protected]

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2014
    Autor: shades
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

299 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024