reklama

Malý průvodce velkým světem pro začátečníky – Paříž 3

Přiznám se, že teď trpím jak ta štíhlounká modelka, která má v televizní reklamě s úsměvem předvádět, jak jí chutná ta křupavě propečená pizza, zlatavě pokrytá rozteklým tučným sýrem, přičemž si je vědoma, že už jen pohledem na tu laskominu nesnesitelně nabírá kilogramy, které pak diskvalifikují…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 14.02.2014
Autor: Jindra8526
  • Re: Malý průvodce velkým světem pro začátečníky – Paříž 3

         

    fajn povídání, i když za sebe mohu říct, že nejlepší místo na snídani je park a pojídat bagetu se salámem, nebo croisant, zapíjet ho džusem s krabice a poslouchat zpěv ptáků a nasávat ranní ještě voňavý vzduch než se promísí s puchem ranního motoprovozu. A pak vyrazit na poznávací procházku po muzeich, výstavách, zámcích, ulicích a jiným pamětihodnostech. hmm bude třeba zase něco vymyslet :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.02.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Malý průvodce velkým světem pro začátečníky – Paříž 3

           

      Když jsem do Města světel přijel poprvé, na kole, s Honzou, spali jsme pod stanem na břehu Seiny v Boulognském lesíku, tam nějak samovolně vzniknul černý kemp, v 9 hodin to obcházeli policajti, budili spáče a upozorňovali, že se to nesmí, nic víc. Snídali jsme v parku, každý jednu bagetu s olejovkami, nejlevnější energetická bomba.
      Na oběd jsme, byl to Honzův nápad, byl jako dítě s rodiči pár let v Alžíru, měli nejlevnější kuskus od Araba, první a poslední opravdové teplé jídlo za celou cestu.

      Pak jsme si koupili flašku toho nejlevnějšího vína, a vymlaskli ji na schodech na Sacre Ceur.

      Celá Paříž, Francie, svět a život nám ležel u nohou. Od 90tého, kdy jsem se tam podíval znovu, a pak každoročně, spíše vícekrát do roka, vždycky na ty schody zajdu, bez flašky vína, někdy si koupím plechovku piva. Koukám dolů a jsem sentimentální.

      Jednou, je už to pár let, se ve mě probudil snob, a sedl jsem si do první řady do té restaurace co z ní koukáš na ten kopec a objednal si nesmyslně předraženou sedmičku červeného, že jako oslavím, že už nesedím na schodech a nežeru volejovky. Byla to truchlivá oslava a pocit štěstí, zadostiučinění, nebo něco takového se nedostavil.

      Naprosto s tebou souhlasím, je nejlepší spát v parku, snídat bagetu a být mladý. A když přitom koukáš z toho kopce na střechy Paříže, na obzoru Eifelka, Invalidovna, a věžák Montparnasu, jsi jen milimetr od bran ráje, jestli ne už v něm.

      "Kam jdeš?" ptá se mě pokaždé Soňa i když to dobře ví.
      "Ale jako vždycky, na Kopec".

      A ona mě nechá jít, neptá se proč protože ví, že se jdu na pár okamžiků proměnit v 23 letého kluka, co u nohou svět a před sebou celý život.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.02.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Malý průvodce velkým světem pro začátečníky – Paříž 3

             

        Koukám že tři idioti mohou prasknout závisti nad tým pestrým životem.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.02.2014
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
        • Re: Malý průvodce velkým světem pro začátečníky – Paříž 3

               

          To neřeš, to je jen jedna osoba :-)

          Tak tohle je "Kopec". Ani jsem za těch 15 let moc nezestárnul, že jo :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 15.02.2014
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
          • Re: Malý průvodce velkým světem pro začátečníky – Paříž 3

                 

            Odkud je ta prostřední fotka? Žena si tipla prý rusko nebo ukrajina.

            [ Zpět ]
            Datum: 15.02.2014
            Autor: Bobbob
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Malý průvodce velkým světem pro začátečníky – Paříž 3

                   

              :-)

              To je přeci kopec Montmartre a basilika Sacré Coeur, postavili ji v 70 letech 19.století, zaplatili to nějací boháči jako poděkování Šéfovi za to, že Paříž přežila ten nájezd Prušáků. Monmartre je nejvyšší kopec v Paříži, dávný domov umělců a ostatních opilců, prostě místečko akorát pro mě :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 15.02.2014
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

369 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024