reklama

Author Stratos nebo LeaderFox Šumava???

Ráda bych si pořídila crossové kolo tak do 13.000Kč. Rozhoduji se mezi "STRATOS" nebo "STRATOS SX"
od Authora-10.990/11.990, nebo "ŠUMAVA" od LeaderFox-12.200. Máte s nima prosím nějaké zkušenosti (dobré i špatné)? Odrazují mě od kol v této cenové kategorii, s odpruženou vydlicí, která prý není moc kvalitní a mohou s ní být problémy. Budu moc ráda pokud poradíte /GLUME,McTORPEDO,JIRKO a ostatní/. Vypadá to že o kolech něco víte. Fakt si vůbec nevím rady. ACH JO!! DÍKY MONIKA :-)

[ Zpět ]
Datum: 15.06.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Monika Židlická ([email protected]))
  • Re: Author Stratos nebo LeaderFox Šumava???

         

    Je mi líto, ale nějak ztrácím přehled o těch vzpřímených. Třeba o treku s odpruženou vidlicí jen vím, že teď je v módě, ale za kolik peněz bude mít jakou vidlici, to netuším.
    Mamka se sestrou mají LeaderFoxy Šumava staré asi 7 let, tedy pevné vidlice, Aliviou komponenty, dámský rám. Příliš mě neuchvátila tuhost rámu a hlavně "geometrie podvozku", tedy stabilita řízení a ovladatelnost, ale to se nepochybně změnilo ta těch 7 let a na současném potomku těchto kol může být úplně jinak. Jak říkám, ztratil jsem přehled.
    Zaměřil bych se na komponenty. Jakého typu jsou přehazovačky, náboje, řazení, brzdy. Mrknu na jejich weby a ozvu se.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author Stratos nebo LeaderFox Šumava???

           

      Stratose mane ve verzi SX - tj s odpruzenou vidlici. Zkusenossti s jinymi koly nejsou. Nicmene na Authoru Stratos SX se jezdi krasne. Vice by povedeli zkusenejsi, jak rikas, Glum, MC, a jini.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.11.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ampyx ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author Stratos nebo LeaderFox Šumava???

         

    Tak jsem zapátral.
    Na Author Stratos všichni pějí chválu. Fy Author nikdy nepatřila mezi moje nejoblíbenější, mám nějaké jejich příslušenství (brašnu, pumpu, nářadí) a za tu cenu nic moc. Asi chtějí zaplatit za značku. Stratos a Stratos SX vypadají docela dobře, osazení nenamíchané Shimano, zřejmě oba měniče Alivio, ale přímo to nemájí uvedeno. Náboje nepíšou, ráfky jsou kvalitní, takže se nebudou muset pořád dokola centrovat. Typ odpružené vidlice neuvedli, ale asi to bude pružina/elastomer.
    Šumava je velice pěkné kolo v dámské i pánské verzi. Osazení taky pěkné, nevím jenom, co je zač ten přesmykač, zbytek je Alivio a bude pracovat dobře. Ráfky neznám, pokud jsou dvoustěnné, je značka skoro jedno. Vidlice je pružina/elastormer, což může stačit na obyč ježdění. Já má vepředu taky RST, jako je na Stratusu i na Šumavě, kromě již vyměknutých pružin nedělá potíže. Nevrže, nevikle se ani nic jiného. Pružiny se dají vyměnit, když zestárnou, případně ani nová vidlice už dnes není nic extrémě drahého a budou dále zlevňovat (pomaličku). Pár tisíc km by měla vydržet bez potíží, takže bych se jí nebál.
    Celkově mi přijdou obě kola po technické stránce přibližně rovnocenná, takže bych doporučil na obě si v nějakém obchodě sednout a rozhodnout se podle lepšího/horšího pocitu.
    P.S. Web LeaderFoxu má super zvuky ala LCARS interface, které potěší srdce každého trekieho:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author Stratos nebo LeaderFox Šumava???

         

    Sorry, mám jakejsi přehled o specialitách a taky opravách a bastlení, o nových kolech a různých součástkách prakticky nulovej.... Co se týká odpružené vidlice: Možná lepší kvalitní dostatečně pružná pevná vidlice. Mám na horském kole pevnou a celkem se s tím dá jezdit i po šutrech. Ale jinak nemám s odpruženýma vidlema vůbec zkušenost (mám je jen asi deset dnů na ležáku, to je ale něco jiného).

    [ Zpět ]
    Datum: 17.06.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author Stratos nebo LeaderFox Šumava???

         

    teď máš možnost koupit stratos za cenu i 8000,author má vyprodeje!stratos podle marketingu authora nejprodávanější model krossu.Co se tyče vidle tak je na zvážení jestli ji uplatníš,máš asi necele kilo hmotnosti navíc,ale samozřejmě komfort,ale naopak si můžeš vidli kdykoliv dokoupit.vidli ma stratos RST,je to perovka,Rozebiratelna,stavitelna tuhost,matroš hliník,teleskopy Ocel.Je plně adekvátní k třidě kola,jednoduše udržovatelná.Jsou samozřejmě vyšší třídy,ale celkem zbytečné k této třídě kol!Určitě ti udělá službu a na krosech není takové zatížení jako u horáku.Raději opravdu zvaž zda ji uplatníš!S vidlicí budeš mít taky zvednutou hlavovou trubku o něco výš,tak si zkus Kolo aby ti nevadila trubka mezi nohama.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.11.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (petr ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

523 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024