reklama

Které město u nás je nejpřátelštější k cyklistům?

Vybrat to nejlepší „cykloměsto“ má pomoci soutěž nazvaná Hlavní město cyklistů. Třináctičlenná odborná porota v ní bude posuzovat nejen stav infrastruktury nebo počet cyklistů v ulicích, ale také kvalitu připravených strategií a spolupráci klíčových hráčů, kteří mají vliv na dopravní politiku města.

Datum: 10.02.2014
Autor: Redakce
  • Re: Které město u nás je nejpřátelštější k cyklistům?

         

    Paradoxně jsou to někdy města , která jsou nepřátelská ke svému obyvatelstvu neb jim neposkytují MHD nebo nějakou směšnou náhražku, tím nejlepším receptem na vysoké procento cyklistů v dopravě :)

    A zajímavé je pak to, že tam v normálním provozu běžně jezdí na kolech přesně ty skupiny obyvatelstva, které se údajně na kolech do provozu bojí a které provoz údajně odpuzuje od jízdy na kolech....

    [ Zpět ]
    Datum: 11.02.2014
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Které město u nás je nejpřátelštější k cyklistům?

           

      přesně tak, nejpřátelštější město k cyklistům byl Bohumín, ale pak tady začali budovat cyklostezky odnikud nikam a teď městská policie buzeruje staré babky na kole, že jedou po silnici a nevyužívají těch úchvatných cyklostezek co jim město postavilo. Občas sice automotoprovoz nějakého cyklistu zrakví ale co, lidí je jak psů. :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 11.02.2014
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Které město u nás je nejpřátelštější k cyklistům?

             

        Nepřátelské město k cyklistům jsou Otrokovice.Městská policie pokutuje cyklisty, je to jednoduší než honit Ty co dělají v noci bordel.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2014
        Autor: Pepa
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Které město u nás je nejpřátelštější k cyklistům?

               

          V Liberci dělaj MP i PČR to samé...

          [ Zpět ]
          Datum: 12.02.2014
          Autor: Lucky12
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Které město u nás je nejpřátelštější k cyklistům?

               

          To je projev nepřátelství, když trestají porušení zákona a chtěji aby se předpisy dodržovaly?

          [ Zpět ]
          Datum: 12.02.2014
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
          • Re: Které město u nás je nejpřátelštější k cyklistům?

                 

            Typický český náhled na věc, když policie pracuje tak český národ remcá úplně stejně jako když policie nepracuje...

            [ Zpět ]
            Datum: 12.02.2014
            Autor: újezďák
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
            • Re: Které město u nás je nejpřátelštější k cyklistům?

                   

              Většina lidí chce aby policie pořádně pracovala, ale aby si policie ani náhodou nevšímala jich ani jejich rodiny a mnozí i přátel. Pak už to není práce ale nepřátelský a hodně obtěžující postup.

              [ Zpět ]
              Datum: 12.02.2014
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
              • Re: Které město u nás je nejpřátelštější k cyklistům?

                     

                a některých skupin účastníků provozu :)

                [ Zpět ]
                Datum: 12.02.2014
                Autor: újezďák
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
              • Re: Které město u nás je nejpřátelštější k cyklistům?

                     

                To byl kdysi starý film, nebo TV inscenace, pamatuji si to fakt mlhavě ale ta pointa jedné scénky mě zůstala v hlavě.

                Menšík hrál policajta, pokutoval nějakého známého nebo příbuzného a ten se čílil. A Menšík tím jedinečným stylem co on uměl mu říkal něvo v tomhle smyslu: "Hele, ty seš zedník, jsme kámoši, odfláknul by si komín na mém baráku?"
                "Blázníš, tobě bych ho udělal co nejpečlivěji"
                A Menšík rozhodil ruce a vyčítal mu:
                "No vidíš, jsme kámoši, tak proč po mě chceš, abych svoji práci odfláknul".

                Občas si na to vzpomenu, dělají svoji práci.
                Je to těžké si přiznat, ale je to tak.

                [ Zpět ]
                Datum: 13.02.2014
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Které město u nás je nejpřátelštější k cyklistům?

               

          kecy, posledně když jsem se vlekl ve dvě ráno z práce, tak jsem otrokovským měšťákům stát za kontrolu. Byl jsem sám, střízlivý takže tušili, že nebudu vybuřovat. Přece nebudou honit smažky v parku před Papučárnou :-)Ale na kole jsem s nima ještě problém neměl.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.02.2014
          Autor: Grille
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Které město u nás je nejpřátelštější k cyklistům?

                 

            mně taky připadnou otrokovičtí MP v pohodě. sice už jsem taky platil 100,- za projetí podchodu se značkou "cyklisto sesedni z kola", ale to bylo po zásluze, protože tam ta značka prostě je. a platí i v 11 v noci po 100 km na kole, i když v okolí není žádný chodec, kterého bych mohl ohrozit či omezit. na míň jak 100 už jsem to neukecal, ale byli hodní, začínali jsme na 500 :-)))

            posledně jsem neplatil nic, to byli ještě hodnější. teď už jen nenarazit na ty stejné, až zas použiju silnici místo cyklochodníku vedle ní. i když, asi ten chodník budu používat, škoda peněz, musím šetřit na řetaz :-D

            [ Zpět ]
            Datum: 13.02.2014
            Autor: Bruca
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Které město u nás je nejpřátelštější k cyklistům?

                   

              Někdy jsou značky "Cyklisto sesedni z kola" použité zbytečně a pokud tě tam chytnou když jedeš na kole a nikoho (ani sebe) neohrožuješ, tak mi to trochu přijde nefér. Když se podívám co dělají chodci na stezkách, kde je vyhrazený pruh pro cyklisty a pro chodce a nikdo je nepokutuje...

              [ Zpět ]
              Datum: 13.02.2014
              Autor: Asterix
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Které město u nás je nejpřátelštější k cyklistům?

               

          a taky Zlín,
          za 20 let nenašli si cestu to propojit,jen lžou

          [ Zpět ]
          Datum: 14.02.2014
          Autor: falco1
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které město u nás je nejpřátelštější k cyklistům?

         

    Podle mne je nejpřátelštější město takové, kde se dobře jezdí, chodí, žije, lidi se na sebe usmívají, zdraví se, cyklisté ciknou na chodce a chodci uhnou. Občas někdo někomu dá přednost a tak.
    Co si tak vzpomínám, v poslední době se mi dobře jelo v Kladně. Jenže já většinou moc po městě nespěchám, tak nevím, jestli to nemám zkreslené.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.02.2014
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

210 cyklistů (4 přihlášení)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023