reklama

brašny versus přívesný vozík

Tož řeším problém - koupit nosič na prední vidlici a brašny nebo zapomnět na brašny a pořídit přívesný vozík za kolo.Máte nekdo skušenosti s obojím,s čím se jezdí líp?

[ Zpět ]
Datum: 23.01.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (libor - strejda ([email protected]))
  • Re: brašny versus přívesný vozík

         

    S obojim ne, pouze s prednim nosicem, ale za to s nim naprosta spokojenost. Pokud bude rozumne nalozen tak bych rekl ze ten nosic bude praktictejsi. Po voziku bych sahl pouze v pripade opravdu tezkych zavazadel, coz se ale i tak da vyresit inteligentnim rozlozenim zateze do brasen. Ac bez praktickych zkusenosti s vozikem tedy doporucuji predni nosic.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.01.2006
    Autor: Koťas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brašny versus přívesný vozík

         

    S vozíkem mám zkušenost velmi dobrou ještě z doby, kdy jsem vozil kompletní bagáž pro celou rodinu. V případě zájmu ti pošlu fotku vozíku.
    Vybrat si budeš muset sám podle okolností. Výhoda vozíku je v objemu. Měl jsem tam také přes 55 kg nákladu, to do brašen nedáš.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.01.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brašny versus přívesný vozík

           

      Vozík je co do objemů a hmotností skutečně výhodný. Problém nastává jedině tehdy, holduješ-li vyšším rychlostem. Máš-li vozík s jedním kolem, který je aerodynamičtější než dvoukolák, zpravidla nezvládá rychlost nad 35km/h. Vysoké rychlosti zvládají dvoukoláky, ale jsou to takové mrchy veliké, v tomto směru bych doporučovala vyvinout asi něco vlastního.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.01.2006
      Autor: evan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: brašny versus přívesný vozík

             

        Proč myslíš že s jednokolkou nejde jet víc jak 35? Ruda myslím někde psal, že s tím svým už jel víc, jen si nepamatuju kolik. Já bych se bál spíš dvoukoláku, už jsem viděl i roztancovaný převrácený za autem na dálnici, představa že mi tohle provede při 40km/h na kole je děsná. U jednokolky mě nenapadá žádná představa, jak by k té nestabilitě mělo dojít.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.01.2006
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: brašny versus přívesný vozík

               

          Ja osobně bych šla raději do jednokoláku z mnoha důvodů. Ale od něj mě odradili jiní uživatelé, kteří si stěžovali na vynucenou pomalou jízdu. Což jsem reprodukovala.... Ale budu ráda, když mě přesvědčíš o opaku ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 24.01.2006
          Autor: evan
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brašny versus přívesný vozík

           

      tož Jardo,budu rád,když mi tu fotku pošleš na adresu [email protected],začínám se klonit k brašnám,ale treba se inspiruji.Dík

      [ Zpět ]
      Datum: 24.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (libor - strejda ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brašny versus přívesný vozík

         

    s brašnama a předním nosičem mám zkušenost hojnou a dobrou. S přívěsným vozíkem občasnou (kamarádovo dvojčata, dohromady cca.30kg živé váhy + něco drobností). další zkušenost je syn na sedačce vzadu + bagáž na dvoudenní letní výlet na nosiči vpředu.
    Z mého pohledu je vozík vhodnej poze do rovinatý krajiny a na asfalt. JAkýkoliv vybočení z těchto kriterií zpomalí jízdu na 1/3 a odčerpává síly 200%. Průchodnost kola bez vozíku je nesrovnatelná. Sjezdy z kopců s vozíkem jsou, lidově řečeno, vo hu*u. Na ježdění s předním nosičem si to chce zviknout, ale pak je to naprostá pohoda - dá se říct, že díky rozložení a vertikální poloze těžiště se kolo chová naprosto standardně.
    opakuju, že moje zkušenosti s vozíkem jsou omezené, ale právě proto jsem si od kámoše půjčoval děcka i s vozíkem, abych si udělal představu a rozhodl se pro nebo proti koupi vlasního (vozíku ne dítěte:-))

    [ Zpět ]
    Datum: 24.01.2006
    Autor: alvp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brašny versus přívesný vozík

         

    Z otazky mi vyplyva, kao keby si mal k prednym brasniam torchu respekt. Myslim si, ze ich pouzivanie je sice nestandartne, ale ovela lepsie ako pouzivat taze zadne brasny. Ak mas nalozene predne a su dostatocne nizko (co najblizsie osi kolesa), tak napodiv bicykel je akysi stabilnejsi. Ked riadne mas nalozeny zadok, tak pri zjazdoch ti bicykel "tancuje". Pri plnych prednych brasniach je naozaj stabilny.
    Chce len si trochu zvyknut, ze si vpredu trochu 'hrubsi", men sa stavalo, ze pri zastavovani som sa presne netrafil do branky napriklad.
    Noznost prednych brasien je vsak len 10 kg (vacsinou)
    Skusenosti s vozikom nemam ziadne.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.01.2006
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

217 cyklistů (2 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024