reklama

SCHWALBE Marathon Racer 35-622 kevlar

Jelikož mi dosluhují současné pláště (Continental Contact Extra Light-max. spokojenost), které se zřejmě už nevyrábí, nebot' jsem je nenalezl nikde v nabídce, rád bych se zeptal těch, kteří mají nějaké zkušenosti s plášti SCHWALBE Marathon Racer (35-622 kevlar). Podle diskuzí by měly být OK, ale nevím, jak moc se mám bát těch slabých skin boků. Uvádí se, že je důležité hlídat správný tlak. Je možné, že kupříkladu při defektu a náhlém značném poklesu tlaku se plášt' zničí? Nebo vůbec jak moc jsou choulostivé boky pláště (větvička, kámen atp.?) Předem díky za názory.

[ Zpět ]
Datum: 26.01.2014
Autor: krosmen
  • Re: SCHWALBE Marathon Racer 35-622 kevlar

         

    Já osobně mám ty drátové a nepřijde mi, že by měli nějak náchylné boky. Jezdím s nimi hlavně silnice a defekt byl vždy v běhounu. Náhlý značný pokles tlaku, to se stává jak často?

    [ Zpět ]
    Datum: 26.01.2014
    Autor: snilard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SCHWALBE Marathon Racer 35-622 kevlar

           

      No náhlý pokles tlaku při defektu- někdy chvíli trvá, než si toho člověk všimne a zastaví. Někdy si toho všimnu skoro až když ráfek začne žvýkat plášt'. Už se mi to párkrát stalo, ale zatím to nikdy plášt' neodnesl. Díky

      [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2014
      Autor: krosmen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: SCHWALBE Marathon Racer 35-622 kevlar

             

        No nevím. Mě vzduch utekl náhle jen jednou, když jsem dělal hovadiny a na podhuštěném plášti vzal obrubník — 5 mm dlouhé procvaknutí duše na obou stranách. Ale při normálních defektech je celkem brzy cítit, že kolo tak divně plave. Alespoň na mém kole. :)

        [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2014
        Autor: snilard
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SCHWALBE Marathon Racer 35-622 kevlar

         

    Ja ted druhym rokem vozim Marathon Racer Evo 26x1.5" na Ibexu, jak se to lisi od tveho rozmeru nevim, nejspis to bude podobne.
    Moc plastu jsem nezkousel, takze je problem srovnavat, ale zasadnejsi vyhrady bych k nim nemel, za tu dobu (15000 km) jsem mel defekt myslim jeden - pripinak a to vzduch utekl az kdyz jsem ho vyndal. Jezdim ale v podstate jen po asfaltu.

    Tlak se snazim hlidat, minimum (pro 26x1.5) jsou myslim 4 bary, dofukuju vetsinou na 5, parkrat jsem zjistil, ze jsem jezdil na 3.5 a zrejme se nic nestalo. Vyraznejsi/dlouhodobe podhusteni by predpokladam vadilo kazdemu plasti.

    Na lehokole jsem zatim nemel defekt, aby vsechen vzduch utekl nejednou, pokud by se to ale stalo navic ve vyssi rychlosti, byl by to problem nejenom pro plast...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.01.2014
    Autor: Jrr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SCHWALBE Marathon Racer 35-622 kevlar

           

      Kdyz o tom premyslim, tak nahly znacny "pokles" tlaku jsem zazil jen jednou kdysi na favoritu, kdyz jsem prilis odkladal vymenu plaste, ozvala se rana a v plasti byla asi 5cm dlouha dira... byla klika, ze jsem jel pomalu a bylo to zadni kolo.... chtit takovy plast znovu pouzit by me opravdu nenapadlo... a byla to myslim nejaka Kenda. ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2014
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: SCHWALBE Marathon Racer 35-622 kevlar

             

        OK, díky. No už jsem je objednal, mají ted' verzi s kevl. patkou za 4kila, což je si myslím solidní cena.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2014
        Autor: krosmen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: SCHWALBE Marathon Racer 35-622 kevlar

               

          Kde? Ja jsem ted objednaval duse pro celou rodinu od Schwalbe a tento plast (v 26x1.5" jak psal Jrr), tak nerikej ze jsem prosvihl takovouto slevu.

          Vozil jsem dosud dratovou verzi, na muj vkus nevydrzela moc dlouho (na zadnim kole - na prednim je OK). Ale je pravda, ze brzdim zprudka a zadni pri tom obcas proklouzne.

          Defekt na Marathonech jsem mel pouze jeden - hrebik. A ten jsem nejdriv slysel jak mi skrta o vidlici, tak jsem zastavil, a vzduch utekl az jsem ho vyndal z plaste.

          Predtim jsem mel jeden defekt ktery stal za to na favoritovi, kdyz jsem jel tusim od Prasilskeho jezera k silnici. Tam je takovy sterkovy sjezd, a ja jsem si celou cestu dolu rikal, ze zadni kolo nejak plave. No a dole jsem zjistil ze to nejspis uz kilometr a pul jedu po rafku. Duse na vyhozeni, ale plast jsem jeste nejakou dobu potom vozil. Nejaka Rubena.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.01.2014
          Autor: Akito
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SCHWALBE Marathon Racer 35-622 kevlar

         

    Tak už mě přišly a jen tak pro zajímavost jsem je zvážil a výsledek byl 350g(výrobce uvádí 375g). Takže hmotnost víc než dobrá.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2014
    Autor: krosmen
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

378 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024