reklama

tachometr vs magnet

Ahoj vespolek ,mám dotaz.
Jelikož mi někde upadl magnet od tacháče, chtěl jsem dát nový, ale čidlo mi ho bere pouze při těsném kontaktu. Kdybych ho nastavil na standartní vzdálenost cca 4 mm , nic se neděje, musím s ním vyloženě šoupat po tom čidle. Když jsem zkoušel kolem čidla hýbat nějakou kancelářskou magnetkou, normálně to fungovalo. Moc tomu nerozumím, ten magnet co jsem si kupoval je snad dokonce i originál k tomu čidlu( oboje Sigma).Máte někdo podobnou zkušenost. Ty magnetky by snad měly být všechny stejné resp. kompatibilní a problém u tachmetrů dle mě bývá se vším možným, ale ne s magnetem, nebo je to jinak?

[ Zpět ]
Datum: 26.01.2014
Autor: OVG
  • Re: tachometr vs magnet

         

    Ve kšeftě jsem viděl prodávat běžné a pak nějaké silnější (a dražší) magnety. Zkoušel jsi, jestli ten magnet vůbec drží na běžném železe ? jestli ti neprodali nějakého zmeťoura. Pak taky je někdy důležité nastavení výškové polohy magnetu vůči čidlu.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.01.2014
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: tachometr vs magnet

         

    No a jak je silný v porovnání s jinými, když ho přicvakneš třeba na ledničku?

    Koupil bych nějaký silnější (teoreticky by mohl jít přicvaknout na ten stávající), v nouzi by asi šlo použít úlomek magnetu z harddisku, ale ten ti na kole asi během několika týdnů/měsíců zoxiduje a rozpadne se.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.01.2014
    Autor: JendaH
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: tachometr vs magnet

         

    Používám tento a bez problému i z centimetrové mezery
    http://www.cyklomania.cz/prodej/Power-magnet-SIGMA

    Teno musím mít milimetr od snímače jinak nefunguje
    http://www.cyklomania.cz/prodej/magnet-sigma...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.01.2014
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: tachometr vs magnet

           

      To je fakt zvláštní. Ten druhej levnější bývá přiložen u computeru a funguje bez problémů...

      [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2014
      Autor: krosmen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: tachometr vs magnet

             

        Funguje bez problému ale jak komu. Už jsem se u svých kolegu setkal s tím že pokud je vzdálenost od čidla vetší jak asi 2mm tak nefunguje.
        Tak nepřemýšlim proč a koupim lepší který funguje spolehlivě i z 1cm.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2014
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: tachometr vs magnet

           

      Hele tak to je přesně on, co mi nefunguje. Netušil jsem, že jsou rozdíly mezi magnetkama.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2014
      Autor: OVG
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: tachometr vs magnet

             

        Ano mezi magnetama jsou značné rozdíli. Závisí to hlavně z jakých materiálů jsou jednotlivé magnety vyrobeny. Například feritové magnety jsou ty, které si možná pamatuješ ze školy. Popřípadě máš nějaký takový na ledničce doma. A potom existují tzv. neodymové magnety, které jsou několikanásobně silnější než feritové. Třeba na těchto obrázcích úplně dva neodymové magnety rozdrtili propisku.
        http://www.magneticportal.cz/magneticke...
        Magnety můžeš koupit v celé řadě obchodů - od obchodů, které se zabývají pouze magnety nebo i v hobby kutilských obchodech. A nebo možná, tady je pěkný článek, jak získat obecně magnety z nepoužívaných věcí okolo nás
        http://www.magneticportal.cz/zajimavosti-z...
        Tak snad to takto na vysvětlenou stačí:)

        [ Zpět ]
        Datum: 01.02.2014
        Autor: Raven
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: tachometr vs magnet

         

    Napiš odkud jsi. Třeba já mám možná někde v krabici pár magnetů použitelných do výpletu.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.01.2014
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: tachometr vs magnet

           

      Ahoj díky za nabídku, už jsem něco sehnal co asi bude fungovat. Hlavně by mě nenapadlo, že jsou rozdíly mezi magnetama a pořád jsem špekuloval nad slabou baterkou ve snímači apod. Každopádně dík.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2014
      Autor: OVG
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: tachometr vs magnet

             

        Já nic nenabízím. Jen se chlubím :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2014
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

345 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024