reklama

Winter Expedition Lappland 2006

TAK DAMY A PANOVE, VYRAZIM NA CESTU AUTEM DO SVEDSKA. NA STARTU V OSTERSUNDU BUDU ASI VE STREDU RANO. A PAK UZ JEN SLAPAT A SLAPAT...

Velkem pismo si vyhrazuju pro sve aktualni zpravy z cesty, aby v tom byl prehled. Diky.

Nove forky Maxe Evo 1 v expedicni uprave na www.azub.cz/en/gallery.asp

Vice o cetse, kdo jeste nevi na www.eh-adventures.com

Cau za mesic na Sport Pragu
Honza

[ Zpět ]
Datum: 22.01.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (honza galla)
  • Re: Winter Expedition Lappland 2006

         

    Přeju šťastnu cestu...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Winter Expedition Lappland 2006

         

    Fotky si nelze prohlédnout ve větším měřítku.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.01.2006
    Autor: evan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Winter Expedition Lappland 2006

           

      tak už jedou ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 23.01.2006
      Autor: evan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Winter Expedition Lappland 2006

         

    Evo 1 vypadá pěkně.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.01.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Winter Expedition Lappland 2006

           

      S Alešem (teda více on) jsme jej pojmenovali: rotary plough (sněhová fréza) ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.01.2006
      Autor: evan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Winter Expedition Lappland 2006

             

        Jo, vypadá to pěkně, ale fakt nevím jak dopadneš. Teď jsem měl jet s kámošem do Laponska, ale nakonec jel sám, protože jsem si udělal výron kotníku. Jenže kámoš veze sněžnice a lyže, nechápu jak tam chces projet na kole. Jsem fakt zvědavej.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.01.2006
        Autor: Jirka-As
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Winter Expedition Lappland 2006

             

        Vidlice se mi velice líbí, připadá mi lepší, než u HP Velotechnik. Na kole je ale jeden zajímavý detail o kterém nevím na co je. Vypadá to, jakoby mezi odstupem nastavby pro vidlici a řidítky je jakási "mufna"? Nebo špatně vidím?

        [ Zpět ]
        Datum: 24.01.2006
        Autor: Vlas
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Winter Expedition Lappland 2006

               

          nojo, to bude asi na spojení dvou takových bicyklů trubkou dohromady pro vytvoření kvadricyklu:-))))
          nebo na připojení sidecaru:-)))))

          Taky jsem si všiml kovového kloubového oka namísto původního plastového, to mám na kole taky, heč:-)
          http://phantom-on-wheels.borec.cz

          [ Zpět ]
          Datum: 25.01.2006
          Autor: PavelŠ
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Winter Expedition Lappland 2006

               

          Myslím, že ta "mufna" je na stejném místě, kde měl čep vidlice Max vystavený na Bike Brno. Ten měl jednoramenou jednočepovku jako dřív, ale s větším čepem. Tenhle nový je asi prototyp co vznikl posunutím čepu jinam z rámu předchozího prototypu a to místo na původní čep tam zůstalo.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.01.2006
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Winter Expedition Lappland 2006

                 

            Tak teď jsi trefil hřebíček přímo na hlavičku :o)) Je to přesně tak jak říkáš.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.01.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (BlueMax)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Winter Expedition Lappland 2006

         

    Souhrn posledních informací z Laponska:
    "CAU, NEJAKY CESTOVATELSKY BUH NECHCE, ABYCHOM JELI. V NEMECKU PODELANE LOZISKO NA AUTE, TED SE NAM OTEVRELA KAPOTA A ROZFLAGALA PREDNI SKLO. UVIDIME."
    "VYMENA SKLA STALA NEKRESTANSKE PENIZE. TED JSME NAD NEJVYSSIM SVEDSKYM VODOPADEM NJUPESKAR. ZITRA STARUJU. TEPLOTA PRIJEMNA, TRI POD NULOU, SKVELE POCASI, FOTKY A NATACENI SUPER."
    Dnes, v sobotu 28.1. by měl Honza natocit prvni kilometry. Uvidíme , co nam reknou další zpravy.
    Zdar a sílu!

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ales)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Prvni zprava

         

    CAUTE LIDI, JSEM V OSTERSUNDU. NATOCENO PRES 80 KM. JE TU HNUSNE, PRSI. TEPLOTA KOLEM 5 NAD. HRUZA. PRESNE TO CO JSEM NECHTEL. VSECHNO MAM MOKRE, NAVIC OD AUT TO DESNE STRIKA.

    VCERA PRVNI CELY DEN NA KOLE. ZVYKAM SI. SPOUSTU VECI MUSIM UPRAVIT, TAK ABY TO VYHOVOVALO. HLAVNE ABY NEFOUKALO TAM KAM NECHCI. JEN TAK TAK SE MI TO VSECHNO NA MODREHO MAXE VLEZE.

    MUSIM JET NA HREBECH, PROTOZE NA KRAJNICICH A CYKLOSTEZKACH JE SPOUSTA LEDU. HREBY JSOU SUPER, ALE NEJSOU VSEMOCNE. UZ JSEM S SEBOU NEKOLIKRAT PEKNE FLAGNUL. NASTESTI BEZ JEDINEHO ZABOLENI. JESTLI TO BOLI MAXE, TO NEVIM.

    MIRIM PO SILNICI 45 NA SEVER. CIL JE ZATIM STANOVEN NA POLARNI KRUH. CASOVE PROBLEMY S PODELANYM AUTEM MI TO TROCHU POSUNULY. UVIDIME, JESTLI SE PROBOJUJU DAL. I TAK TO BUDE PORADNY ZAHUL.

    POKUD BY MI NEKDO CHTEL POSLAT SMS, TAK SEM S NI. DOST TO POMAHA. ALE NEODPOVIDAM :-) TO JE ZASE MOC DRAHE. 774 298 229

    DOUFAM, ZE ZASE BRZY NAPISU, JAK TO JDE. DNES ME TO DOCELA BAVI, TAK SNAD TO VYDRZI.

    MEJTE SE, HONZA

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (honza galla ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prvni zprava

           

      Tak ať se ti to zlepší!!! Budu ti držet palce a podporovat tě na dálku v myšlenkách. Já se dnes poprvé od začátku těch šílených mrazů zkusil projet na kole. U nás po vesnici souvislá šíleně hrbolatá vrstva ledu po všech komunikacích o tloušťce 5-15cm. Na tom je volně ložená tak jedna multikára štěrku na celou vesnici. Odhadem. Zkrátka jsou tak tři kamínky na deseti cm2 Dojel jsem asi třicek metrů a celou dobu to honil ze strany na stranu a pak sebou potpně fláknul sousedovi před brankou. Tak jsem to zas dovedl zpátky. Ještě že už mám to nový uchycení řidítek a aspoň že mě pozoroval jen náš pes (tedy fena) a ta se mi nesmála, ale běžela mě se štěkotem zachraňovat :o)) Asi budu muset počkat na oblevu nebo na sníh :o(( Do hřebů nejdu na to už nemam.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2006
      Autor: Jirka-As
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prvni zprava

           

      Cau Honzi,tak to ja dnes vyrazila na podpadcich, myslela jsem, ze mi poslouzi jako hreby, ale omyl byl pravdou:-), rychlejsi jsou pohory, drzim pesti, ale to ty vis, ze?

      [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (elis ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Winter Expedition Lappland 2006

         

    TAK LIDICKY, POTUPNE MUSIM PRIZNAT PORAZKU. TRI DNY TEMER NEUSTALEHO DESTE ME ZLOMILY NA ZDRAVI. NEDOKAZAL JSEM SE UDRZET V SUCHU A SPRAVNE TELESNE TEPLOTE V NEKTERYCH VYBRANYCH PARTIICH MEHO TELA. NACHLADIL JSEM SI MOCOVE CESTY A TIM TO VSECHNO KONCI. DOST ME TO S..E, ALE CO SE DA DELAT. BYL JSEM PRIPRAVEN NA -15, ALE NE NA -2 AZ 3 A DEST. TO JE PAK CLOVEK CELY MOKRY, FOUKA, OD KAMIONU SPLICHA, ZE JSEM TO JESTE NEZAZIL, HREBY JSOU V ROZMOHLE BRECCE NANIC. PARKRAT JSEM S SEBOU TAKY PEKNE MAZNUL.

    TED ZROVNA RESIM DOPRAVU DOMU. LEHOKOLISTU JE NA SVETE NASTESTI DOST, TAK TED PREBYVAM DVE NOCI U JEDNOHO MAJITELE HP VELOTECHNIK V OSTERSUNDU A CEKAM NA BUS DO STOCKHOLMU. JAKE TOTIZ BYLO ME PREKVAPENI, ZE VE SVEDSKU SE NEDA JEZIT VLAKEM S KOLEM!!!!

    NO NIC, VSEM KDO MI DRZELI PALCE MOC DEKUJI, KDO SI MYSLI, ZE JSEM SRAGORA, TAK MA ASI PRAVDU, ALE AT SI TO JDE ZKUSIT.

    P.S. NEVIM JAK V CR, ALE TADY NENI ANI TROCHU SNEHU! TO ZE JE ZIMNI SVEDSKO? MEL JSEM ZUSTAT DOMA.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (honza galla ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Winter Expedition Lappland 2006

           

      No jasně, vrať se domů, tady je sněhu, že padaj střechy, a o víkendu tady bude -20.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Winter Expedition Lappland 2006

           

      Na silnicích nemáme nic, zapadlé cesty a silnice disponují různou měrou hrbatého ledu. A pokud budeš mermomocí trvat na vyzkoušení hřebů, doporučuju brněnskou přehradu. Jde tam najít ledové plotny vodorovné i se slušným sklonem.
      Škoda že to nevyšlo, ale s tímhle počasím je to hnus a v kombinaci s tím zdravotním zádrhelem je nutný toho nechat. To fakt jinak nejde, pokud se chceš dožít léta.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.02.2006
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Winter Expedition Lappland 2006

             

        Na kole bych se na to asi taky vykašlal. Nevím, nikdy jsem nezažil. Pěšky mi déšť nevadí. Pokud to nejsou vyloženě provazy a prší drobnějc ale furt, tak je to na čundru naopak fajn. Ale v léťě! Kolem nuly a déšť je asi nejblbější možný počasí, jaký může na jakýkoli výlet být.
        Jáí bych dal taky přednost zdraví před zážitkama a touhou to dokázat. Na rozdíl od ostatních si měl dost odvahy to zkusit. A že to nevyšlo? Příště to vyjde!!!

        [ Zpět ]
        Datum: 01.02.2006
        Autor: Jirka-As
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Déšť a zima

               

          Výborná kombinace na kolo! Již třikrát jsem na to doplatila. Před vice jak rokem mě tak odešla obě kolena na půl roku, když jsem na naloženém ležáku bušila v dešti několik dní. Letos na podzim zánět průdušek díky jen hodině jízdy v dešti (opět na ležáku), (problém tehdy byla bunda na kolo do deště, kde chybí překryt předního zipu, ten je v poloze ležmo cela nechráněn a voda jde tak přímo na hruď - budu ráda zná-li někdo výrobce cyklobund, kde zip je překryt!!!), a před třemi týdny jsem svůj půlhodinový výlet odnesla tím, co teď Honza...

          Honzi, je mi to moc líto!

          [ Zpět ]
          Datum: 01.02.2006
          Autor: evan
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Déšť a zima

                 

            Ahoj Evo, reaguju na tvou otázku na cyklo bundu. Já používám oblečení od CZ BMI, který měli na té expedici "S batoletem na Nordkapp" Aleš na to měl kdysi odkaz na stránkách a tak jsem si to objednal a jsem dost spokojenej ve všech směrech. Nepotím se v tom jak v šusťáku a je to nepromokavý a neprofoukne to. Já si tedy koupil ten komplet příroda, aby to tak nesvítilo a dalo se v tom chodit i v lese. Jen jsem to upravil tak, aby to bylo i pro lehokolo, tedy jsem do bundy i do nohavic dolů nandal gumu.

            [ Zpět ]
            Datum: 03.02.2006
            Autor: Jirka-As
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Winter Expedition Lappland 2006

           

      Taky bych řekl , že je dobře to v takovým počasí zabalit. Zdraví maš jen jedno a zim bude ještě dost. Přeji příjemnou cestu domů bez zádrhelů.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jerguš)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Winter Expedition Lappland 2006

           

      To je mi te teda lito,ze ti to tak blbe nevyslo, ale nez se zdravotne zlikvidovat, tak je lepsi toho nechat.Priste to snad vyjde.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Winter Expedition Lappland 2006

         

    a ted uz z jineho soudku

    temer vsechna auta i KOLA tady maji hreby. borec na HP Velotechnik ma dokonce i predni dvacitku s hreby. parada. ted je jim to sice na kulove, protoze se da jezdit i na slickach, ale na tech damskych mestskych kolech to vypada paradne. zkusim privezt nejake fota.

    jo a pry nejlepsi hrebace jsou nokiany. mam to od vice lidi nejen ze svedska...

    ale videl jsem i volvo na letnich gumach. taky zahul :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 01.02.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Winter Expedition Lappland 2006

           

      Nevíš náhodou jaká dvacítka to byla? Já ještě o žádné neslyšel a chystal jsem se na příští zimu na výrobu vlastní. Vzadu se mi to oscědčilo. Včera jsem jel kousek na Maxu bez hřebů po přehradě a hned jsem poznal rozdíl:-).
      Jinak o zimním obouvání ve Švédsku už jsem slyšel od Švéda, kterýmu se těžko vysvětlovalo solení silnic. Prý proč to proboha děláme, vždyť je to děsně škodlivý pro vozidla, lidi i přírodu.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2006
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

450 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024