reklama

atypické nosiče a brašny

V posledním čisle Vela je článek o vybavení J. kopky, který se chystá na závod na Aljašce. Z uvedeného článku mě nevíce zujaly nosič na selovku se speciální brašnou (na 29" kole) a velkoobjemová brašna do rámu. Netuší někdo zda je možné něco podobného sehnat?

[ Zpět ]
Datum: 19.01.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Béda ([email protected]))
  • Re: atypické nosiče a brašny

         

    Nosič na sedlovku můžu sehnat. Mám ho. A něco tak blbýho jsem ještě neviděl.
    Je strašně vysoko nad kolem a unese jenom 8 Kg.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2006
    Autor: Bejbís
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: atypické nosiče a brašny

           

      Jo, ten nosič je dobrej tak na dvě věci ....

      [ Zpět ]
      Datum: 19.01.2006
      Autor: Cyklistka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: atypické nosiče a brašny

             

        ...řekla bych, že jen na jednu - ta druhá se tam s ohledem na váhu už nevejde :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 20.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: atypické nosiče a brašny

               

          To je u každého jednotlivce různé :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 20.01.2006
          Autor: Cyklistka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: atypické nosiče a brašny

         

    Já potom nosiči na sedlovku pokukuji se zájmem na co to je a neviděl bych to tak negativně. Myslím si, že to má (snad ) význam hlavně na celoodpružené kolo kam logicky normální nosič nejde. Myslím, že dobrý výběr (především Topeak) mají v Cyklocentru na Karláku. A samozřejmě pozoruji jak to dělají němci. Potkal jsem jednoho v sedle pod Veletou, smíh, 21.00, tma na krku, 3200 m.n.m. Měl nosič na sedlovce a na něm úplně vše co potřeboval v brašničkách jakoby klasického tvaru, zmenšených a výš položených (co to dělá s těžištěm ?). Měl tam i stan a rozhížel se kde ho postaví.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: atypické nosiče a brašny

           

      K tomu sedlovkovému nosiči (a názorům výše): já si dal na meridu tenhle nosič od authora, po stranách mám malé brašny (takové ty rámové trojúhelníky), vozím v nich vpodstatě jen nářadí + duše (nářadí mám totiž trochu víc, nemám zrovna kladný vztah k multiklíčům). Během dovolené na nosič dávám nahoru menší brašnu a do ní takový to potřebný, co cestou potřebuju (bundu, plavky, svačinu...). Nejvíc jsem na něm měl cca 6 kg celkem, s těžištěm to vpodstatě nic nedělalo (aspoň jsem nepozoroval). Třeba takové rozhození původního těžiště od řidítkové brašny je daleko citelnější.
      Myslím, že na dvoudenní zimní akci (tedy jednu noc) takovýhle nosič postačí (+ asi ten přední + rámová brašna), až tak moc toho na jednu noc (byť v mínusové teplotě) nevezeš - kvalitní spacák, kvalitní karimatku + místo stanu bych bral nějaký ten speciální fóliový pytel, vařič, spací oblečení - taková trochu tvrďárna.
      Konkrétně ten nosič z Vela - zdá se mi, že by mohl být od Sport Arsenalu (soudě podle tvaru a těch malých postranic - občas ho vozí wewerka), širší výběr těhle sedlovkových nosičů (minimálně 4) mají v Praze na Karláku v Bikeexpertu - cena určitě nad 1000,-.
      Pokud jde o brašny - když jsem já uvažoval, co bych tam "malého" zavěsil, tak mi v Říčanech nabízeli klasické malé brašny, ale i ty mi byly zbytečně velké, tak jsem je nevzal. Pokusím se Ti tam zjistit, co to bylo za značku. Ta velká rámová - podle mých zkušeností by ji bez problémů mělo vyrobit klasické "brašnářství - sedlářství" - mám kliku, že tři takovéhle provozovny mám poblíž (v dosahu do cca 60 km), už několikrát mi plně vyhověly.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.01.2006
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: atypické nosiče a brašny

           

      Co to dělá s těžištěm?!? Máš prostě těžší zadek :o)))
      Ale mě se s tím těžkým zadkem jezdí velmi a to velmi dobře. Se zatíženou zádí vyjedu paradoxně větší krpál než bez zátěže.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: atypické nosiče a brašny

         

    o nosiči, uchycenym na sedlovce, bych uvažoval pouze pokud 1) máš celopéro, nebo 2) máš vzadu kotoučovou brzdu, protože může nastat problém uchytit nosič v oblasti patky. všimni si na fotce ve velu jaký udělátko tam je. to kolo je dělaný na míru ve spolupráci s fabrikou a přesto se mi zdá, že to, co tam vymysleli, není úplně nejlepší. když si vezmeš že někdo je schopnej na nosič naložit 20kg a víc, tak namáhání těch dvou šroubů nebude nejmenší...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.01.2006
    Autor: vette
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: atypické nosiče a brašny

           

      Právě že v zadu mám kotouč a s tím je spojeny´ý problém s montáží klasického nosiče. Konkrétně ten ve Velu asi nebude sériovka, jinak nosič od Authoru unese asi 16kg což je dost, ale mám strach o sedlovku, proto bych chtěl ještě velkoobjemovou brašnu do rámu.

      Má někdo namontován přední nosič na odpružené vidlici?

      [ Zpět ]
      Datum: 20.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Béda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: atypické nosiče a brašny

             

        Ahoj,
        Ja mam predny nosic na tasky od Sport arsenalu a ten sa urcite da pripevnit na odpruzenu prednu vidlu. Nosic samozrejme bude pripevneny na neodpruzenu cast.Neskusal som este jazdit s prednymi taskami, lebo odpruzenu vidlu mam len na novom bicykli ale nemal by to byt problem. Nosnost predneho nosica je tusim 10 kg. Na predny nosic idu tie iste tasky co dozadu(art 508).

        [ Zpět ]
        Datum: 20.01.2006
        Autor: Jaroslav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: atypické nosiče a brašny

             

        Přední nosič na odpruženou vidlici jsem si dělal sám.Na zadním nosiči je upravená levá strana,kvůli kotoučovce.Kolo je trek (můžu poslat fotky @).

        [ Zpět ]
        Datum: 20.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarek-SK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: atypické nosiče a brašny

             

        Ja mam na odpruzene vidli (Author Reflex 2004) predni nosic od Sport Arsenalu, ten univerzalni (art. 003). Problme byl s dolnim uchycenim pac na te vidli mam diry enem na jedny srouby a v tech uz mam blatnik, ale to jsem celkem bez problemu vyresil pouzitim objimek (stejna firma, atr. 062). Vozim na nem normalni trojdilnou brasnu puvodne urcenou dozadu (i kdyz rozmery patri mezi ty mensi) na delsi vylety (10 dni plus). Mam v ni enem hadry, spacak a podobne lehke a netrepajici se veci a uplne vporadku. Zezacatku sice trocha nezvyk ale po par kilometrech sem se s ni uplne zzil, lital aj po rozbitych polnackach, zvedal kolo na zadni, jezdil bez drzeni a vubec projel vsude kde sem potreboval bez sebemensich problemu. Vlastne jeden problem se vyskytl - to nesetrne litani mi nevydrzel ten horni drzak (ten ocelovej plisek kerym se to nahore prichytava se mi roztrh vejpul). Ale jinak mohu jen doporucit.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.01.2006
        Autor: Koťas
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: atypické nosiče a brašny

             

        Mám kotoučovky a mám i klasický zadní nosič - naprosto běžný. Zatěžuji ho dle potřeby a nevyskytl se žádný problém.
        Teda při montáží byl problém s horními úchytky, protože na rámu nejsou "dirky", ale to taťka úspěšně vyřešil vyrobenými očky z pásoviny :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 21.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: atypické nosiče a brašny

               

          Když jsem si teď před vánoci montoval kotoučovky, provlékl jsem šroub nejdřív nosičem, pak blatníkem, potom úchytem na kostře a v pohodě zašrouboval do kotoučovek. Jen jsem musel zvolit vhodnou délku šroubu.
          Jediný problém při montování nosiče jsem zaregistroval u Véček. Ty se mnohdy při brždění zaráží o nosič. Ale i to se nechá napravit přihnutím uchycovacích trubek pod sedlovkou na správnou stranu. Někdy dolů a někdy nahoru.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.01.2006
          Autor: Bejbís
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: atypické nosiče a brašny

         

    Brašna do rámu 3,5 litru - www.ebikeshop.cz (já bych ji asi nechtěl ...)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: atypické nosiče a brašny

         

    Jezdíme s přítelkyní docela často a abych pravdu řekl nosič na sedlovku jsme měli oba a nijak nás to neoslovilo. Nakonec sme sáhlí ke klasických brašnám od Sportarsenalu ( www.bike4you.cz ). Jinak sháníme teď kvalitní pláště spíše do terénu a na polní cesty. rozměr 1,85. Co byste doporučili?

    [ Zpět ]
    Datum: 23.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jan Pucandl ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: atypické nosiče a brašny

         

    Tak ještě doplnění: v sobotu jsem trochu coural po Praze a byl jsem i v tom Bikeexpertu na Karláku. V současné době na pultě pět typů sedlovkových nosičů, k tomu dva typy postranic (malé + trochu větší, ale ne tak velké jako u pevných nosičů), brašny malinké, větší a ještě větší, dva typy plastových blatníčků pod ty nosiče - je to stavebnice, velmi pěkně provedené, kvalitní materiál jak na nosičích, tak i na brašnách, ale taky vyšší ceny. Teď tam mají nějaký doprodej z loňska - hned mi počítal, že bych to pořídil (ten loňský model nosič + postranice + brašničky) do dvou tisíc.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.01.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

273 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024