reklama

Dokumentace vyjížděk

Zajisté nejsem sám, který se setkává se slovy: Ty furt někde jezdíš, dej mi typy ( pro mne , pro známé , pro děti) kam máme jet. Vedete si nějakou dokumentaci nebo přehled o uskutečněných akcích či projetých trasách? Deníky, zákresy do černobílých kopií map, profily atd. Já musím přiznat, že kromě pár fotek a vytištěných výškových profilů nemám nic. Dokonce i v tom našem spolku jsme došli k závěru, že možná byla chyba, že jsme nepsali nějakou kroniku. Jak jste na tom?

[ Zpět ]
Datum: 19.01.2006
Autor: Peldy
  • Re: Dokumentace vyjížděk

         

    Jenom záznam o ujeté vzdálenosti, trase, průměrné rychlosti a času. Výjimečně výjimečné nebo zavrženíhodné výkony (jaký převod v jakém kopci na testovacích okruzích...). Srovnávání je rok od roku tristnější. :-(

    [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dokumentace vyjížděk

         

    Já jsem si jeden čas dokumentaci jízd dělal, ale pojal jsem to až moc podrobně. tím pádem to bylo časově náročné a brzy mě to přestalo bavit. Zůstalo jen sledování ujetých kilometrů. Ostatní si ukládám na "pevný disk" - do své hlavy. A u větších vyjížděk, třeba vícedenních v zahraničí mám samozřejmě spoustu fotek, do kterých občas vložím nějaký textík, vypálím na CD a mám to jako pomocný archív, kdyby ten můj disk selhal (což se s přibývajícím věkem občas stává).

    [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2006
    Autor: Ligi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dokumentace vyjížděk

           

      Naprosto shodně jako LiGi. Hlavně že si ještě pamatujeme cíle zahraničních vyjížděk - byl by fór zapomenout, že jsme tady byli vloni a zjistit to až na místě. :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 20.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dokumentace vyjížděk

             

        Švestko, nestraš...to by byl hodně blbej fór - a drahej! Tak špatně na tom určitě ještě nejsme - a doufejme, že ještě dlouho nebudeme.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.01.2006
        Autor: Ligi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dokumentace vyjížděk

         

    Vedu si sešit, kam po každé akci večer poctivě zapisuju: datum, teplotu + počasí, kolo, na kterém jedu, od kdy do kdy, osu postupu, jestli jedu s někým tak s kým, i některé zajímavosti + dojmy. Nakonec poznamenávám ujetou vzdálenost, čas (otáčení kola) a průměrnou rychlost, potřebuju ještě ty nastoupané metry a budu navýsost spokojen :-)
    Jo, a poslední rok jsem inovoval - každé akci dávám název buď podle cíle, nebo podle nějakého silného zážitku z cesty, takže tam mám třeba "Blaník", "Choustník", "Třikrát píchlej zadek", "Ve znamení nahých holek"...

    [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dokumentace vyjížděk

           

      No tak tohle je až neuvěřitelná schoda, protože já si to zapisuju téměř stejně, jen do wordu, kde sem vyvinul šablonu, do který si to píšu, už mám 3. a je tam vše, co je na mojem tachometru jako průměrná rychlost, ujetá vzdálenost, doba otáčení kola a taky věci jako datum, od kdy do kdy sem byl venku, dokonce i počasí, vítr a bahno (na ně sem vyvinul speciální stupnici). Taky další zajímavý informace a s kým jsem jel.
      Taky tam mám ODO, protože se mi stává, že si často anuluju tachometr.
      A ty zajímavý názvy mám taky. Jen mám zatím Středokluky podzim, První jízda a tak...

      [ Zpět ]
      Datum: 19.01.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dokumentace vyjížděk

           

      Jo a ještě samozřejmě trasu, zbytek je na fotkách :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 19.01.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dokumentace vyjížděk

           

      No a dokonce i teplotu, až teď zjišťuji, jak extra složitý to zapisování mám...

      [ Zpět ]
      Datum: 19.01.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dokumentace vyjížděk

           

      K čemu ti to je?

      [ Zpět ]
      Datum: 20.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dokumentace vyjížděk

             

        Jde o to, že tahle dokumentace je nutná k rozpoznání fotek, hlavně co je na nich, protože má hlava je děravá, taky si tam píšu jaký cesty jsou sjízdné a okamžitě si sem schopen vybavit podle trasy a popisku, jak to tam vypadá...

        [ Zpět ]
        Datum: 20.01.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dokumentace vyjížděk

           

      Bejbísová píše něco podobného.
      Ale kvůli tomu nepíšu. Jen škemrám o pozvání, až zase pojedeš ten poslední výlet, ten v tom znamení nahých holek. Rád se přidám. :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 22.01.2006
      Autor: Bejbís
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dokumentace vyjížděk

             

        Docela bych si s dovolením také na tu trasu vyjel. Jinak podobně motivovanou jsem absolvoval na řeckém ostrově Lesbos. Paráda, pánové.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dokumentace vyjížděk

         

    8 let jsem psala obsáhlou kroniku pro klub BBCC a každoročně jsem vydávala tzv. Big History, teď si už píšu jen trasu kudy jsem jela a přibližné km. A je to velké osvobození.
    Takže psát ano, ale s mírou, aby se to neborátilo proti člověku :o)))
    Vše najdeš na mých stránkách.

    P.S.
    Teď připravuji stránku, kam chci vypsat tady z diskuze všechny ty vaše oblíbené trasy - doufám, že to nikomu nebude vadit a když někdo zapomene, aspoň se bude vědět, kam sáhnout :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dokumentace vyjížděk

           

      Ano, ano, přesně tak, všeho s mírou:-))
      Když tohle téma tak pročítám, mám dojem, že někteří z vás/nás by mohli plánovat třetí světovou, takový věci jako PDA, GPS, a já nevím co ještě všechno, mi nějak nesedí. Osobně tak maximálně před nějakou vyjížďkou kouknu do mapy, na papír přibližně spočítám vzdálenost, abych věděl, na jak dlouho to cca bude, a to je tak všechno. A stejně pak většinou odbočím jinam nebo zjistím, že ta cesta, kterou jsem si našel v mapě, není cesta, ale "tankodrom" a musím jet jinudy, a potom deset km sem, deset km tam...... Jediný co si cestou trochu znamenám, je třeba to, odkud je ta která fotka, ale pak se v tom většinou stejně nevyznám, když si mezitím udělám třeba 3, který si nezapíšu:-) Nejde o to, že bych nevěděl, kde jsem byl, ale když se pohybuju třeba po Nadějský ryb. soustavě a fotím tam, tak třeba po týdnu vím prd, kterej rybník je kterej. Potom si akorát píšu popisky k fotkám do alba, samozřejmě klasicky pořízených.
      Takže je tu ještě někdo, kdo plánuje podobně jako já?

      [ Zpět ]
      Datum: 20.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dokumentace vyjížděk

             

        Tak na půl...
        Přípravě přece jenom trošku času věnuji - hlavně když si chci vybrat trasu. To pak louskám mapce docela pilně. Ale sebou si beru vyfocená jen kritická místa, jinak mám sebou pro orientaci jen automapu dvěstěpadesátku a takový polokompas na zvonku :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 21.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dokumentace vyjížděk

           

      Smekám před Tebou! Prohlížela jsem si Norsko 2002. PARÁDA! Spousta obrázků, vtipný a zajímavý text. To jsi byla v té době nezaměstnaná? Při normálním zaměstnání to snad ani nejde stihnout.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.01.2006
      Autor: Burajda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dokumentace vyjížděk

             

        Díky, ale to je právě to - nepřeháěnt to.
        Je fakt, že je pak výsledný efekt úžasný, ale je za tím spousta dřiny a člověk pak utaví sám sebe.
        A v té době jsem pracovala přímo hekticky - sama dnes nevím, kde jsem na to dokázala brát čas :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 22.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dokumentace vyjížděk

               

          Tak mě napadá, že na těchto stránkách existuje téma "Tipy na výlet". Nešla by tam otevřít rubrika "Cyklisté sobě"? Kdo by chtěl ostatní seznámit s nějakou pěknou a zajímavou trasou, mohl by ji tam popsat: trasa (odkud kam, kudy a kde zabočit atd.), náročnost terénu, délka trasy a samozřejmě kulturní, historické a jiné zajímavosti. Všem cyklopisatelům ZDAR!

          [ Zpět ]
          Datum: 22.01.2006
          Autor: Burajda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dokumentace vyjížděk

                 

            Zamýšlela a zamýšlím i něco takového na mých stránkách, ale má to stále spostu ale...
            Zatím ti mohu nabídnout na mých stránkách akorát to, co jsem za posledních 8 let vlastními zkušenostmi sesbírala :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 22.01.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dokumentace vyjížděk

         

    kedze vlastnim Naviion tak mam za kazdy den zdokumentovane, kedy som vystartoval, kedy som prisiel, akou rychlostou som kedy siel, aka bola teplota, nastupane metre a podobne. Myslim, ze tam este doplnim nejaku pozanmocku aspon k niektorym akciam. Po roku robim rekapitulaciu a vsetko mam ulozene v excelovskom subore. Z vacsich akcii (tak tri, styri rocne) robim ale kompletny cestopis (tyzdenny vylet popisem tak na 50 stranach aj s fotkami). Mam samozrejme niekde na disku itinerar(tiez v excely) a niekedy aj naskenovane mapy. Robim to tak uz asi 5 rokov a veru ked s tym vyletom vratim po case, tak je to zaujimave citanie :-). Dokonca to niekedy citaju aj kamrati, ktori s nami na bicykle ani nechodia.Myslim ze zapisane zazitky su po case ovela zaujimavejsie ako nastupane metre, ci prejdene kilometre.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2006
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dokumentace vyjížděk

         

    Tak já občas naplánuju nějakej větší výlet a to pak musim mít připravený do nejmenšího detailu.Na to já sem pes, to mě prostě děsně baví. Mapy, převýšení,po večerech škrtám vrstevnice (Radka promine :-))), zajímavosti po cestě a pod. Předloni jsme jeli na Šumavu, chtěl jsem udělat jenom pár poznámek a nakonec z toho byla taková malá brožura s cyklotrasama, převýšením,obrázkama a dějinama Šumavy. Takže kamarádi měli knížečku na památku na hezkou dovolenou.
    Na letošní rok plánuju Ralsko, pracovní název je "krajem K.H.Máchy a střední skupiny sovětských vojsk", tak zase dlouhé zimní večery trávim s mapou,kilometrovníkem,tužkou a blokem. A jak to utíká.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dokumentace vyjížděk

           

      Myslel jsem si, jestli nejsem nějakej duševně postiženej, když nemám problém při plánování výletů a dovolených strávit nad mapou neuvěřitelný počet hodin - ale vidím, že je nás víc a to je dobře - to mě uklidnilo.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.01.2006
      Autor: Ligi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dokumentace vyjížděk

           

      Ahoj , som na tom velmi podobne, akurat ze neviem pocitat vrstevnice. Tak presnejsie, nechce sa mi to pocitat. Tak do itineraru pisem len kopec (alebo prudky kopec). Pokusal som sa vylepsit itiinerar aj odhadom casu, co budeme potrebovat na cestu (zadefinoval som nieco ako priemerna rychlost) planujem (velmi zhruba ) dlzku zastavok a dokonca som do excelu nejakym sposobom zapasoval aj znizenie priemernej rychlosti ak cesta ide do kopca a zrychlenie ak ide dole kopcom. To ale len vtedy ak mam informacie o prevyseni (z mapy ako som uz hovoril to neviem ) a na vacsine rakuskych map ani nie su vrstevnice.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.01.2006
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dokumentace vyjížděk

         

    Dlouho jsem čekal, zda tohle téma někdo nadhodí. Taky patřím mezi ty, kdo si o svých cestách vedou záznamy a jen jsem nevěděl, zda se mám kvůli tomu cítit blbě a nebo to je normální. Naštěstí vidím, že ode dneška můzu být v klidu a dál můžu pokračovat v zachycování svých dojmů, neboť mně to opravdu baví.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2006
    Autor: Krtek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dokumentace vyjížděk

         

    Já jsem si začal vés deníček o projetých trasách a vzdálenostech už v roce 1968, jsou tam u celodenních výletů i údaje o počasí a později i pár fotek. Zvyk zapisovat si vše co ujedu mi zůstal, později přibyly údaje o průměrné , maximální rychlosti, ještě později převýšení. Na každý rok, mám jednoduchý deníček, kde jsou tyto základní údaje ke každému dni zapsány. jak se zdokonalovala technika, přibyla evidence na PC, takže není problém třeba se podívat, že jsem na kole ujel k dnešnímu dni 222 101 km. Z každé větší akce za poedních 11 let - dovolená na kole, vicedenní putování mám samostatné fotoalbum s popisem tras, vzdálenosti, počasí a další údaje. Nyní po přechodu na digitální foto to budu dále vylepšovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dokumentace vyjížděk

         

    Zatím ne... Ale chystám se...

    A abych to měl co nejjednodušší, tak stále čekám na nějaký rozumně drahý super výrobek (jakýkoli - PDA, mobil,...) s GPS a mapami, který bude mít výdrž minimálně 10 hodin v kuse.
    Už jsem to sem někdy psal - prostě před vyjížďkou zapnu "krabičku", během vyjížďky pak budu jen pasivně sbírat data, v případě bloudění použiji vestavěnou mapu a večer to pak doma jednoduše připojím k PC... Software pak udělá většinu věcí za mne...;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dokumentace vyjížděk

         

    Krom plánování tak i pro záznamy uskutečněných vyjížděk používám program Cyklotrasy 2.03. Vestavěný deník jízd umožňuje jednoduchý záznam, ujeté km vyhodnocuje do grafů po měsících nebo po letech. Zaznamenanou trasu je možno kdykoliv vytisknout ve formě itineráře, shématické mapky a výškového profilu.
    V současné době testuji GPS(zatím jen v autě), hledám vhodný software - rozhoduji se mezi OziExplorerem a TTQV.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dokumentace vyjížděk

           

      Teďka si nejsem jistý, ale buď PocketKIM nebo něco jiného (SmartMaps...?), oboje české, se nabízejí i jako cyklomapy...

      [ Zpět ]
      Datum: 19.01.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dokumentace vyjížděk

             

        Ty jsem zatím odložil. Mapy si můžu naskenovat a zkalibrovat, a navigaci zatím nepotřebuji. Je to i otázka ceny. mnou zmíněné programy mají funkční demoverze. Pro PDA se mi jeví lépe OziExplorer.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dokumentace vyjížděk

         

    Naše dokumentace prodělala bouřlivý technický vývoj. Nejdříve byla pouze papírová: fotky z klasického kinofilmu pečlivě poskládané do fotoalb s popisky, černobílé kopie turistických map s vyznačenými trasami a slovní itineráře, které jsme rozdávali spoluúčastníkům akce. Po zakoupení videokamery a digitálního foťáku už fotoalba tak rychle nepřibývají, zato se množí DVD. "Taťka" trochu sestřihá, vloží titulky, přidá fotky - je MOOOC šikovnej! (Doufám, že to bude číst) A při dlouhých zimních večerech pak vzpomínáme na krásné slunečné dny na kole a těšíme se na další.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2006
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dokumentace vyjížděk

         

    Zacal jsem si delat poznamky o najetych kilometrech a trasy delat na podzim, ale vim ze jsem linej a dlouho mi to nevydrzi. Pisu si to do sesitu, jen strucne, km, prumernou rychlost a orientacni body trasy a podrobneji to zatim vedu v html souboru a do stazenych map si gimpem kreslim kudy kam.
    Jinak podrobne dokumentovat nejakou vetsi cestu je bezva, kdysi na vandru jsme se tim docela bavili... a i po par letech se tomu chechtame... tam jsou hlasky jak hrom " vylevam kyselku z bidonu a plnime vinem" , "bloudime" , v te a te hospode toci pivo moc krasna servirka" "zase bloudime" samozrejme verejne prezentovatelny to neni a taky ta moje lepsi polovicka ten denicek nastesti nevidela ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2006
    Autor: Stana
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dokumentace vyjížděk

         

    Blbě.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vla)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dokumentace vyjížděk

         

    Já asi i obdivuji lidi, kteří jsou natolik systematičtí, že si projeté zapíší. Já to nedělám možná z lenosti, ale zdůvodńuji to tím, že každá trasa je svým způsobem umělecké dílo, které vzniká nad mapou a zaniká realizací. Proto nemá být zachycováno, cosi jako happening.
    Výjimky:
    - zapsal jsem si trasu na níž jsem v hloubi vojenského prostoru Boletice objevil starou cestu označenou nápisem vytesaným do skály Johnstrasse erbaut 1901 a zbytky turistického značení asi z doby těsně po válce, vodím tam ilegálně výpravy
    - zapisal jsem si jeden projetý Transalp s km, převýšením a tipy na bydlení, protože je to trasa na 13 dní a takovou trasu najít je opravdu dřina
    Na přání poskytnu.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dokumentace vyjížděk

         

    Dobrý den, vždy jsem měl odpor k písemné dokumentaci (kroniky, deníčky), dnes v doě digitálního zpracování dat po návratu z dovolené nebo výletu fotky, videosekvence, popisky vypaluji na CD.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.01.2006
    Autor: blažej
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dokumentace vyjížděk

         

    Na cestách sbíráme vstupenky do muzeí, hradů, atd. Schováváme účty z hospod a kempů. Kupujeme pohledy, sbíráme a sušíme květiny, listy stromů. Přitom všem hodně fotíme. Celý tento materiál je zpracován do dvou podob.
    Kronika, kam jsou zmíněné věci nalepovány, doplněny textem a fotografiemi. Fotky do kroniky děláme tak, že na fotku o rozměrech 15x10 cm rozložíme 5 až 6 zmenšených fotek nebo výřezů. Po sléze je fotka rozstříhána na malé obrázky a těmi je doplněn text v kronice. Kronika je doplněná mapami se zakreslenou trasou.
    Druhé zpracování materiálu z vyjížděk se týká jenom fotografií. Fotografie jsou doplněny poznámkami (EXIF). Některé, třeba z místa přespání jsou doplněny GPS souřadnicemi (používám WGS-84 a S-JTSK). Fotografie jsou roztříděny dle data do složek. K fotografiím, které mají GPS souřadnice jsou z internetu staženy mapy s označenou pozicí. Vše je vypáleno na DVD disk.
    Další elektronické zpracování probíhá formou prezentace, používám ProShow Gold.
    Vybrané kolekce fotografií, cca 30 až 50 kusů jsou seřazeny dle tématu, otitulkovány a doplněny hudbou. Takováto prezentace je uložena ve formátu mpg a exe. Soubory typu mpg jsou pak promítány na DVD (max. 5 minut/prezentaci). Ještě sebou vozíme poznámkový blok, kam jsou dělány poznámky pro psaní velké kroniky (ujeté km, počet piva, atd) také jsou sbírána razítka.
    Že jsme blázni? Ano, krb v paneláku nemáme, tak zimu přežijeme probíráním se fotografiemi a čtením kroniky.
    :-)).

    [ Zpět ]
    Datum: 21.01.2006
    Autor: Marco
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dokumentace vyjížděk

           

      Tak takové blazny beru všema deseti. A navíc je to dobrej tip. Taky už mě napadlo nenechávat ty fotky jen tak bez ladu a skladu na CD, ale nějak pěkně to upravit s hudbou a komentářem. Zatim jsem to zkoušel jenom v Powerpointu, ale tak nějak cejtim,že to neni úplně ono.
      Takže u mě máš Marco bod za příkladnost!

      [ Zpět ]
      Datum: 21.01.2006
      Autor: Zakarr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dokumentace vyjížděk

         

    já jsem si udělal v Excelu tabulku, kde zapisuju Datum Popis trasy, prum.rychlost, vzdálenost, tepolta, orient.vítr, jaké jsem si bral oblečení, prum. tep, nejvyšší tep, na kterém kole jsem byl atd. Nějaké fotky, profil a popis trasy mám na webu http://www.cyklistikakrnov.com

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2006
    Autor: skricx
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dokumentace vyjížděk

         

    Pokud se jedná o celodenní výlet nebo o vícedenní,do alba s fotkama si zaznamenám i trasu a mám ji nakreslenou na okopírované a zmenšené mapě, ale většinou si naplánuju trasu, jedu podle mapy a kdyz ještě v cíli nejsem znavená otevřu mapu a jedu dál dokud se mi chce a zpět zas jinudy, doma zaznamenávám pouze najeté km.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Indy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dokumentace vyjížděk

           

      Jo a ty vstupenky a pohledy, či razítka z cesty si dávám do alba také.Teď mám pěkné album z loňské cykloturistické olympiády v Plzni.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Indy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dokumentace vyjížděk

             

        A jak píše Marco, není nic lepšího než se v zimě při stresu ze špatného počasí zahrabat mezi fotky a cestovat prstem po mapě.Já na tu zimu prostě nejsem, chtěla bych někdy zkusit běžky, ale to by chtělo mít čas a někoho kdo ví kudy kam...:)

        [ Zpět ]
        Datum: 11.02.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Indy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

372 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024