reklama

Vánoce bez sněhu

Klasika, to aby měl člověk dvě bydliště.
Jedno v létě od května do října u moře třeba v Itlošce a od září do dubna někde v horách třeba v Alpách. To by mi vyhovovalo, vidíte to podobně?
Zdejší podnebí se stalo být pouze aprílové.

[ Zpět ]
Datum: 23.12.2013
Autor: kina
  • Re: Vánoce bez sněhu

         

    Vždyť už je to takhle kolikátý rok - do ledna podzim, pak nastává teprve zima.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.12.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Vánoce bez sněhu

           

      To je tak dobré pro Medvědy.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.12.2013
      Autor: kina
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
      • Re: Vánoce bez sněhu

             

        Aha, tak odtud vítr vane.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.12.2013
        Autor: radka
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Vánoce bez sněhu

               

          Z polárního kruhu vane.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.12.2013
          Autor: kina
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
        • Re: Vánoce bez sněhu

               

          Hledala jsem pointu a našla http://www.medved.wbs.cz/Tecka-za-sporem-s-RJ.html zajímavé počteníčko.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.12.2013
          Autor: kina
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
          • Re: Vánoce bez sněhu

                 

            Hm, takže další diskuse která se dá rovnou skrýt

            Proč to neřeknete rovnou a trapně to balíte do změny klimatu ?

            [ Zpět ]
            Datum: 23.12.2013
            Autor: újezďák
            Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Vánoce bez sněhu

                   

              Ano, další diskutující, který nejdříve ukazuje falešné mimikry, za kterými jsou až na druhý pohled vidět medvědí chlupy. Kolik takových "bojovníků za spravedlnost" tu ještě bude?

              Jděte se už bodnout, medvědáři i s (M)medvědem.

              [ Zpět ]
              Datum: 23.12.2013
              Autor: Burajda
              Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Vánoce bez sněhu

                     

                Je to pořád jedna a ta samá...
                A řekla bych naštěstí - víc takových exemplářů si nedovadu v reálu ani představit.

                [ Zpět ]
                Datum: 23.12.2013
                Autor: radka
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Vánoce bez sněhu

                 

            Zase otravu :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 23.12.2013
            Autor: Arabice
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Vánoce bez sněhu

                 

            Jdi s tím fakt do háje a nebo ještě dál, tahat sem takovou žumpu s několika pomatenci.

            [ Zpět ]
            Datum: 23.12.2013
            Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Vánoce bez sněhu

                   

              Mě se to nezdá.

              [ Zpět ]
              Datum: 23.12.2013
              Autor: kina
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
              • Re: Vánoce bez sněhu

                     

                Nezdá co? Že to je žumpa? Tak tomu věř, že je a jedna z těch nejsmradlavějších co může být a pár jedinců ji tam plní mírou vrchovatou.

                [ Zpět ]
                Datum: 23.12.2013
                Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Vánoce bez sněhu

                       

                  Houby s octem.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 26.12.2013
                  Autor: kina
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                  • Re: Vánoce bez sněhu

                         

                    Že by mi tam uteklo něco seriozního, zábavného nebo dokonce poučného?
                    naznač co mi tam uniká.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 27.12.2013
                    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Vánoce bez sněhu

         

    Abych byl upřímný, tak mi vyhovuje, že v Praze není sníh.
    Ale na horách tam ať je co nejvíc...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.12.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Vánoce bez sněhu

         

    Tak já bych to - když už - měla opačně. V létě táhnout na jih mi přijde jako blbost. :-)
    Ale letní pařáky někde mezi Alpskými jezery a zima na jihu, to jo!

    [ Zpět ]
    Datum: 23.12.2013
    Autor: Ifča
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Vánoce bez sněhu

         

    Mě už to nebaví... Kurnik, slunko jsem viděl naposled minulou sobotu na závodech v Beskydech. A bylo tam azůro a na hřebeni jsem se bořil po kolena do sněhu. Tady u nás v nížině je v jednom kuse mračno a mlžno. Drží se v tom smog a už mě ani tolik netěší jezdit na kole. Ke všemu mám celý sváteční týden bez dne dovolené a navrch držím hotline.. Tento způsob Vánoc zdá se mi poněkud nešťastným.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.12.2013
    Autor: Rasťa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vánoce bez sněhu

           

      Jako bys mluvil za mne, mám stejné pocity, ale již několik let.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.12.2013
      Autor: kina
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Vánoce bez sněhu

         

    Nestalo se
    Nestojí to za to.

    České počasí je bez sněhu na vánoce úplně obvyklé.
    Nejdelší česká časová řada vánoční sněhové pokrývky je pouze 128 roků dlouhá a sníh byl jen 52x, tedy pouhých 41 procent vánoc bylo zasněžených a 59 procent bez sněhu.

    Nejdelší pražská řada je 91 let dlouhá a souvislá sněhová pokrývka Prahy byla za tu dobu na vánoce jen 23x, což dělá 25 procent zasněžených a 75 procent nezasněžených Vánoc.

    Kdo tedy říká, že české počasí se stalo aprílovým, neví o čem mluví a příliš podléhá Ladovým obrázkům :)

    On ten Lada taky maloval jen těch pár vánoc z děství, kdy byl v Česku sníh
    Narodil se roku 1887 a do jeho 18 tých narozenin nebyl vůbec sníh na vánoce 9x...
    7x bylo poprášeno mezi 1-5 cm a pouze 1x bylo 23 cm, to mohlo v Hrusicích bejt tak cm 30+ :) to bylo roku 1899, Ladovi bylo 12 a tuhle zimu kreslil :D

    [ Zpět ]
    Datum: 23.12.2013
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vánoce bez sněhu

           

      Ty jsi kronikář z Hrusic?

      [ Zpět ]
      Datum: 23.12.2013
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vánoce bez sněhu

         

    Mě by stačilo bydlet od května zhruba do konce dubna v Alpách.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.12.2013
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Vánoce bez sněhu

           

      A co ti brání?!?

      [ Zpět ]
      Datum: 23.12.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Vánoce bez sněhu

           

      Bydli, stejne delas z domova, ne?

      [ Zpět ]
      Datum: 23.12.2013
      Autor: lucierut
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vánoce bez sněhu

         

    Tak ja to vidim trochu jinak, mam rad leto a nesnasim zimu. Mozna protoze mam rad slunce, vodu a neumim zadny zimni sport.
    Takze soucasne pocasi mi celkem vyhovuje, muzu bez problemu jezdit na kole a dneska jsem (normalnim lidem navzdory) vytahnul i inline brusle.

    Mozna by mi bylo lepe trochu blize k rovniku, ale co bych delal v zime v horach, to fakt nevim. Naprosto souhlasim s tim kocourem z reklamy, ze horsi nez horska chata je jen horska chata v zime... :)

    [ Zpět ]
    Datum: 23.12.2013
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vánoce bez sněhu

           

      Vánoce v červenci

      [ Zpět ]
      Datum: 23.12.2013
      Autor: magic1000
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Vánoce bez sněhu

             

        jo to už jsem párkrát slavil a nebylo to špatný...

        [ Zpět ]
        Datum: 23.12.2013
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Vánoce bez sněhu

               

          Dobrý, jak?

          [ Zpět ]
          Datum: 23.12.2013
          Autor: kina
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Vánoce bez sněhu

                 

            JK se narodil 22.července v 10-45-58

            [ Zpět ]
            Datum: 23.12.2013
            Autor: magic1000
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: Vánoce bez sněhu

                   

              JK neznám a jak souvisí s Vánocema už vůbec ne...

              [ Zpět ]
              Datum: 23.12.2013
              Autor: Jurimír
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Vánoce bez sněhu

                     

                Neznáš syna toho mimozemšťana?

                [ Zpět ]
                Datum: 23.12.2013
                Autor: magic1000
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Vánoce bez sněhu

                       

                  člověče neznám žádného imozemšťana a ani jeho syna ne :-)
                  Podle jména znám jen Zafoda Bíblbroxe, Forda Perfekta a možná si na pár dalších vzpomenu. ale JK mi neříká nic...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 23.12.2013
                  Autor: Jurimír
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Vánoce bez sněhu

                   

              No a co, narozeniny královny Alžběty, pokud se nemýlím, se také neslaví v den jejich narozenin.
              Já jsem letos svoje narozeniny slavil o čtvrt roku dřív než dle rodného listu. Jako by na tom konkrétním datumu nějak záleželo.

              [ Zpět ]
              Datum: 23.12.2013
              Autor: petrp
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Vánoce bez sněhu

                     

                A což teprve ta říjnová revoluce slavená v listopadu :-)))

                [ Zpět ]
                Datum: 23.12.2013
                Autor: Jarda
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vánoce bez sněhu

                 

            Jak slavit? Jak chceš...
            My si ozdobili stromeček, dávali si dárky, udělali oheň a opejkali, pili pivo, koupali se, líbali se, souložili...

            [ Zpět ]
            Datum: 23.12.2013
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Vánoce bez sněhu

         

    Tak hlavně se z těch Vánoc a zdobení stromečku nepos.at... ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 23.12.2013
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Vánoce bez sněhu

           

      Paráda, takový bych chtěla.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.12.2013
      Autor: kina
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Vánoce bez sněhu

           

      To je prd. Vyprávěl mi kamarád, že jeho německý příbuzný (prý je to ten co se vyskytuje v Mladý muž a bílá velryba) měl doma ocelovou tyč, na které byly rozmístěny objímky do nichž se zasadily uřízlé smrkové větve. Vznikl tak naprosto dokonale symetrický vánoční stromek.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.12.2013
      Autor: petrp
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Vánoce bez sněhu

             

        Tak tenhle základ na stromeček jsme kdysi objevili u mé tety na půdě a pak jsme se sestřenicemi měly úžasné vánoce o letních prázdninách :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 24.12.2013
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Vánoce bez sněhu

         

    Osobně mi teplá zima bez sněhu vyhovuje. Když je sníh, tak se hůř jezdí, protože silnice bývají prohrnuté jenom uprostřed a na krajích je bordel, takže nejde snadno pouštět auta nebo naopak podjíždět kolonu zprava. Když je ještě k tomu náledí, tak se zvyšuje riziko, že sebou někde prásknu nebo někdo práskne do mě. A taky když je teplo, tak není potřeba mít deset vrstev oblečení.

    > To by mi vyhovovalo, vidíte to podobně?

    A co bych jako u toho moře nebo v horách dělal? Navíc bych takhle žil půlku v nesnesitelném vedru a půlku v šílené zimě a nikdy ne v normální teplotě.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.12.2013
    Autor: JendaH
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

284 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024